Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najmocniejszy jest Varmsen. U ciebie może być też problem za ciasnej lub za słabo wentylowanej obudowy. Ja bym nie ruszał starego, tylko dołożył jeszcze jedną warstwę. Można dać siatkę, jak pisał Wojtek, ale zasłonić ją dodatkową płytą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap za mną, przy następnym już przyjdzie sufit z płyt super isol. Zastanawiam się nadal czy kończyć komorę kominka na 2,5m czy ciągnąć wyżej, tylu tu fachowców a widzę że decyzję muszę podjąć samemu.

 

Prawdopodobnie zrobię sufit na 2,5 metra i do sufitu cegła szamotowa aby nie pękało, zachowam ciągłość cegły.

 

Zastanawiam się czy sufit z płyt SI dać na 2,5 m czy wyżej?

 

Czy lepiej żeby kratki były 10cm od sufitu komory z cyrkulującym powietrzem, czy lepiej żeby nad kratkami jeszcze było 20-30cm miejsca?

 

Zapraszam do dyskusji.

 

http://imageshack.us/a/img577/7104/dsc2374cg.jpg

 

http://imageshack.us/a/img189/2429/dsc2376x.jpg

 

http://imageshack.us/a/img689/778/dsc2377i.jpg

 

http://imageshack.us/a/img713/5651/dsc2378f.jpg

 

Witam.

dwa wątki temu ktoś próbował Ci podpowiedzieć przez grę słow że jak zamkniesz do końca ten piękny piec kaflowy to nie będzie potrzeby instalować DGP bo cały szamot ciepło pochłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

dwa wątki temu ktoś próbował Ci podpowiedzieć przez grę słow że jak zamkniesz do końca ten piękny piec kaflowy to nie będzie potrzeby instalować DGP bo cały szamot ciepło pochłonie

 

O cholera i co z tym ciepłem zrobi? nie odda go już?

 

Wszystko ciepło pochłonie i już nie odda, to ci dopiero szamot jakowyś

Co to teraz ludziska nie wymyślą, jakieś szamoty, kominki z szamotów. Fanaberie jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera i co z tym ciepłem zrobi? nie odda go już?

 

Wszystko ciepło pochłonie i już nie odda, to ci dopiero szamot jakowyś

Co to teraz ludziska nie wymyślą, jakieś szamoty, kominki z szamotów. Fanaberie jakieś.

 

Odda ale po co wtedy DGP DO ROZPROWADZANIA CIEPŁA.Jak sam kot pisał żę drzwi musiał otwierać, a i tak ciepło było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odda ale po co wtedy DGP DO ROZPROWADZANIA CIEPŁA.Jak sam kot pisał żę drzwi musiał otwierać, a i tak ciepło było.

 

Cokolwiek i gdziekolwiek by ktoś napisał...

Porozumuj sam.

Jeżeli obudowa jest nagrzana, czyli ma w sobie zmagazynowaną jakąś ilość ciepła, to:

- jak będzie się zachowywać DGP

 

BĘDZIE OGRZEWAĆ (działać), CZY NIE BĘDZIE? no i jak długo?

 

Teraz porozumuj po co instaluje się DGP...

 

Instaluje się w pomieszczeniach, aby dotarło tam ciepłe powietrze? czyli tam gdzie bez DGP nie dotrze?

 

Teraz troszkę się wysil i porozumuj w skupieniu i ciszy.

Jeżeli obudowa będzie rozgrzana, a w kominku już nie będzie ognia, to czy DGP będzie działać?

no i dodatkowe sprawa do porozumowania

jak długo będzie działać wtedy DGP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek i gdziekolwiek by ktoś napisał...

Porozumuj sam.

Jeżeli obudowa jest nagrzana, czyli ma w sobie zmagazynowaną jakąś ilość ciepła, to:

- jak będzie się zachowywać DGP

 

BĘDZIE OGRZEWAĆ (działać), CZY NIE BĘDZIE? no i jak długo?

 

Teraz porozumuj po co instaluje się DGP...

 

Instaluje się w pomieszczeniach, aby dotarło tam ciepłe powietrze? czyli tam gdzie bez DGP nie dotrze?

 

Teraz troszkę się wysil i porozumuj w skupieniu i ciszy.

Jeżeli obudowa będzie rozgrzana, a w kominku już nie będzie ognia, to czy DGP będzie działać?

no i dodatkowe sprawa do porozumowania

jak długo będzie działać wtedy DGP?

 

Dziękuję.

bardzo mi się podobają twoje odpowiedzi i na nich się uczę bo chcę właśnie taki kominek sobie postawić ,by wspomagać ogrzewanie elektryczne panelami na poczerwień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w ięcej info? Chyba wszystko opisałem i pokazałem. Jakie masz pytania? Chętnie odpowiem

 

Ten co pokazałeś na zdjęciach to prosta obudowa bez skosów a mój muszę budować ze skosem nad czopuchem ,bo wkład stoi ukośnie do ścian i zabudowa nie mogę być w inny sposób bo nie pozwalają na to inne elementy pokoju.Jeśli możesz proszę o propozycję ja Ty byś to zabudował.

Pozdrawiam.

poniżej zdjęciekominek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co pokazałeś na zdjęciach to prosta obudowa bez skosów a mój muszę budować ze skosem nad czopuchem ,bo wkład stoi ukośnie do ścian i zabudowa nie mogę być w inny sposób bo nie pozwalają na to inne elementy pokoju.Jeśli możesz proszę o propozycję ja Ty byś to zabudował.

Pozdrawiam.

poniżej zdjęcie[ATTACH=CONFIG]179590[/ATTACH]

 

Powolutku i spokojnie.

Weź zrób fotkę bliższą tego wpięcia do komina. Co to za zaciek? czuć go?

Wyczystka w obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku i spokojnie.

Weź zrób fotkę bliższą tego wpięcia do komina. Co to za zaciek? czuć go?

Wyczystka w obudowie?

 

Witam ten zaciek to pozostałość po poprzedniej zimie gdzie nie mieszkałem ,a dogrzewałem pusty dom by rury nie popękały od wody,zaciek zlikwidowany nie czuć go, a ta wyczystka spokojnie się otwiera myślałem ją jakoś zabudować by jak będzie potrzeba czyścić ją

zaraz zrobię zdjęcie większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek 2 001.jpgkominek 2 002.jpg

Witam ten zaciek to pozostałość po poprzedniej zimie gdzie nie mieszkałem ,a dogrzewałem pusty dom by rury nie popękały od wody,zaciek zlikwidowany nie czuć go, a ta wyczystka spokojnie się otwiera myślałem ją jakoś zabudować by jak będzie potrzeba czyścić ją

zaraz zrobię zdjęcie większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka, witka :)

 

Kwiaciarz - mój pomysł na kominek znasz, do czego mi służy kominek - również jest w tym temacie napisane. Ja u Ciebie zrobiłbym analogicznie jak u mnie, jeżeli będziesz używał kominka do tego co celu co ja. Jak planujesz tylko do rekreacyjnego palenia to nie warto kombinować tylko podjechać do casto i kupić płyty varmsen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka, witka :)

 

Kwiaciarz - mój pomysł na kominek znasz, do czego mi służy kominek - również jest w tym temacie napisane. Ja u Ciebie zrobiłbym analogicznie jak u mnie, jeżeli będziesz używał kominka do tego co celu co ja. Jak planujesz tylko do rekreacyjnego palenia to nie warto kombinować tylko podjechać do casto i kupić płyty varmsen.

 

Dzięki

Wybiorę tą twoją wizję :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...