Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w twoich wkladach rozumiem ze fi 125 wchodzi w calosci pod palenisko .

tradycyjnie zapomniales o tym ogrzanym powietrzu dodac ZAPLACONE☺ a moze i ukradzione ?

Po co taka wielka rura z powietrzem z poza domu skoro pod popielnik wchodzą 3 malutkie otworki ?

Przecież ten wkład i tak najwięcej powietrza do spalania , już OGRZANEGO , pobiera ze środka domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zabrzmię jak totalny noob :) ale jutro będę robił izolację ściany komina i chciałbym dać coś więcej niż klej, szukałem dziś w Caso i LM czegoś do tego celu i Pan z działu kominki powiedział, że kołki od mocowania styropianu będą OK. Nie wiem z jakiego tworzywa są takie kołki, ale na moje oko to nie nadają się. Pytanie czy są takie kołki ale z metalu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jutro będę robił izolację ściany komina i chciałbym dać coś więcej niż klej, szukałem dziś w Caso i LM czegoś do tego celu i Pan z działu kominki powiedział, że kołki od mocowania styropianu będą OK. Nie wiem z jakiego tworzywa są takie kołki, ale na moje oko to nie nadają się.

Tomek860 ... masz chłopie nosa (oko) ... są stalowe na takie okazje, ale tylko do długości 14 cm. Mając grubsze ocieplenie niż 10 cm, pozostaje Ci tylko klej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwie małe na górze to są od wentylacji ta środkowa górna ma 500 cm kwadratowych i współgra z trzema kratkami od DGP w pokojach na piętrze,kratka dolna środkowa ma za zadanie chłodzić wkład i ma 1000 cm kwadratowych,natomiast kratka po lewej stroni na dole jest od wyczystki

kład ma 16kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dokladnie jak przypuszczalem. pomyliles gore z dolem.

dgp nic albo niewiele ma tu do rzeczy

te dwie małe na górze to są od wentylacji ta środkowa górna ma 500 cm kwadratowych i współgra z trzema kratkami od DGP w pokojach na piętrze,kratka dolna środkowa ma za zadanie chłodzić wkład i ma 1000 cm kwadratowych,natomiast kratka po lewej stroni na dole jest od wyczystki

kład ma 16kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym zastosował kołki fishera i podkładki to papy ?

 

Są jeszcze wkręty do montażu ościeżnic bez dybla,Wkręty te jak sięgam pamięcią można stosować do mocowania przegród przeciwpożarowych,są ze stali hartowanej więc tylko brak jakiejś szerokiej podkładki do szczęścia .

Są do 21 cm długości a kotwi się je od 3-5 cm zależy od podłoża .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym zastosował kołki fishera i podkładki to papy ?

 

Tomek, uzyj dybli tak jak napisał "animuss" + podkładki poszerzane. Będzie siedziało jak diabli... ja tak zrobiłem. Nawet nie myśl o kołkach do styro... chyba że lubisz zapach topionego plastiku...

 

Co do kleju to ja użyłem kleju do płytek, najtańszego oraz CM17. Akurat takie miałem...

Wszystko jest OK. Atom nie ruszy :)

Edytowane przez Xblue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podziele się miom kominkiem. Dłuuuuuuuuugo zastanawiałem się nad wkładem (Kratki, z Casto, LM, etc). Po przeczytaniu chyba "całego internetu" decyzja zapadła --> Tarnavva Unica 14kW.

Obudowa to płyty szamotowe gr. 30mm. Wysokość komora dekompresjnej, mierzona od sufitu 420mm. Wysokość całkowita obudowy 2600mm.

Suma kratek wlotowych zimnego powietrza ~ 600cm2. Suma wylotowych ~ 1000cm2.

Ta dziura w komorze dekompresyjnej do DGP na 2 pokoje. "Poczęstowałem" się wolną wentylacja :).

 

Jako, iż obudowa została zrobiona "tymi ręcami" zapewnę wkradło się "trochę" błędów.

Zachęcam do komentarzy, porad, uwag które to są dla mnie bardzo cenne.

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...