Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

Remix zdaje się myśli o czymś takim. Tam gdzie postawiłam strzałki przydałoby się kątownikiem przymocować ściankę do ściany. Wyżej też. Tak jak się łączy dwie ściany, gdy domurowuje się ścianki działowe do istniejących.

Wydaje mi się też, że nie głupio byłobu „ześrubować” też te dostawione na dole cegły z resztą konstrukcji, bo tam nie ma jak na zakładkę murować bez rozwalenia całości. Tam gdzie nakropkowałam :)

 

IMG-20160315-01018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Remix zdaje się myśli o czymś takim. Tam gdzie postawiłam strzałki przydałoby się kątownikiem przymocować ściankę do ściany. Wyżej też. Tak jak się łączy dwie ściany, gdy domurowuje się ścianki działowe do istniejących.

Wydaje mi się też, że nie głupio byłobu „ześrubować” też te dostawione na dole cegły z resztą konstrukcji, bo tam nie ma jak na zakładkę murować bez rozwalenia całości. Tam gdzie nakropkowałam :)

 

[ATTACH=CONFIG]350022[/ATTACH]

Tam gdzie kropki nawet niekoniecznie wystarczy na tych warstwach położyć jedną na płasko. Tam gdzie strzałki też niekoniecznie ale już powyżej kratki na pewno.

Ps. Pestko bardzo sprawnie się uporałaś z tą przebudową;-)

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Napal jeszcze raz i co powiedzmy 15 min sprawdzaj temperaturę na powierzchni zewnętrznej tylko nie w okolicach nadproża a potem ten czas nagrzewania pomnóż przez cztery (fachowcy mnie poprawią czy nawet nie więcej) i masz odpowiedź. Na płask to ja już bym wolał czerwoną cegłę była by od razu wykończeniem.

 

ten mnożnik razy cztery na o się przekłada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa hasła "pojemność cieplna" i "przewodność cieplna". A i nasunęło mi się takie porównanie szklanką napełniasz słoik i wiadro, fakt w wiadrze będzie więcej wody ale pytanie czy masz tyle czasu;-)

 

Może Ty już więcej nie pisz bo chyba zaczynasz mieszać "groch z powidłem".

Gdybyś był łaskaw wyjaśnić o co Ci chodzi w tym poście!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remix zdaje się myśli o czymś takim. Tam gdzie postawiłam strzałki przydałoby się kątownikiem przymocować ściankę do ściany. Wyżej też. Tak jak się łączy dwie ściany, gdy domurowuje się ścianki działowe do istniejących.

Wydaje mi się też, że nie głupio byłobu „ześrubować” też te dostawione na dole cegły z resztą konstrukcji, bo tam nie ma jak na zakładkę murować bez rozwalenia całości. Tam gdzie nakropkowałam :)

 

[ATTACH=CONFIG]350022[/ATTACH]

 

Fajne sugestie tylko zupełnie niesłuszne... wręcz szkodliwe .

Samo czytanie wpisów na FM , nawet bardzo bardzo intensywne , nie daje odpowiedniej dawki wiedzy podstawowej z z kresu zduństwa.....

 

Osobiście uważam że rolą FORUM jest nakreślanie jakie są możliwości różnych rozwiązań, zalety kominka powietrznego bądź wodnego lub akumulacyjnego, nie zaś udawanie że kogoś TU nauczy się fachu takiego jak choćby zduństwo.

Akurat zduństwo wydaje się dla wielu budujących czymś " prostym jak lepienie z gliny" a to wcale nie jest tak łatwy kawałek chleba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Dwa hasła "pojemność cieplna" i "przewodność cieplna". A i nasunęło mi się takie porównanie szklanką napełniasz słoik i wiadro, fakt w wiadrze będzie więcej wody ale pytanie czy masz tyle czasu;-)

 

Rozwiń tą "przypowieść" :D , bo stwierdzenie ze cegła na płasko się dłuzej nagrzewa to jest oczywiste. Przy zamknietej obudowie szamot na sztorc parzy po godzinie, czyli cegła na płasko nie ma szans się rozgrzac do 50 stopni ? a w tym momencie pojemność cieplna jest ze dwa razy wieksza czyli dłużej trzyma ciepło. Pomijam fakt że pewnie ? cegła na płasko po 2 godzinach by parzyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC00011.jpg DSC00018.jpg DSC00016.jpg 20160317_180028.jpg

 

Tak oto zabudowałem szamotem mojego felixa :) dodałem jeszcze 1 radiator i wszystko gra. Zrobiłem próbę szczelności, zrobiłem komorę dekompresyjną z silci i zafugowałem zaprawą szamotową bez dodatku cementu (na razie tylko górną część, już zabrakło mi dziś sił). Całość zakotwiłem do ściany a odległość wkładu od ścianek zabudowy wyszła 10 cm. Jestem bardzo zadowolony :) Dziękuję wam za pomoc i wszystkie sugestie!!

Edytowane przez sruba014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń tą "przypowieść" :D , bo stwierdzenie ze cegła na płasko się dłuzej nagrzewa to jest oczywiste. Przy zamknietej obudowie szamot na sztorc parzy po godzinie, czyli cegła na płasko nie ma szans się rozgrzac do 50 stopni ? a w tym momencie pojemność cieplna jest ze dwa razy wieksza czyli dłużej trzyma ciepło. Pomijam fakt że pewnie ? cegła na płasko po 2 godzinach by parzyla.

Proszę bardzo, by napełnić słoik z wodą musisz mieć wody przynajmniej tyle ile pomieści słoik, by napełnić wiadro wodą oprócz czasu musisz mieć przynajmniej tyle wody ile wchodzi do wiadra;-) To ty musisz wybrać na czym Ci zależy. Nie wiem dlaczego ale mam jakieś takie przekonanie że ten wkład nie pożyje zbyt długo;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, czy zduństwem jest ?

 

Nie jestem co prawda "Darku", ale chyba mogę odpowiedzieć?

 

 

 

Zdunem jest człowiek, który umie stawiać i sam stawia piece.

 

Wykonanie prostej obudowy wkładu, to kominkarstwo. Wkrótce pojawi się ten zawód w spisie zawodów....To raczej nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Proszę bardzo, by napełnić słoik z wodą musisz mieć wody przynajmniej tyle ile pomieści słoik, by napełnić wiadro wodą oprócz czasu musisz mieć przynajmniej tyle wody ile wchodzi do wiadra;-) To ty musisz wybrać na czym Ci zależy. Nie wiem dlaczego ale mam jakieś takie przekonanie że ten wkład nie pożyje zbyt długo;-)

 

... no i o tym piszę .... Z przodu płyty szamotowe 3 cm, a z boku szamot na płasko - wtedy namiastka akumulacji będzie lepsza. .... a i tak pierwsze grzanie jest przez szybe...

.. o wkład się nie bój....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...