Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

Gość grend
Co w moim przypadku...

 

Chcę dodać drugą spiro do przejścia parter pietro i więcej podziurawić moją masę. Dodatkowo komin na pietrze muszę jakoś obłożyć szamotem aby obniżyć temperaturę spalin idącą w komin. Tutaj jest problem - musze to zrobić na pietrze więc za bardzo nie mogę "szaleć" z kilogramami...

Jak to zrobię znowu pomierze temperatury i ewentualnie dodam kratkę na parterze

 

Pytania .

1. Jest jakaś posypka którą można zaspyać rurę ?

2 Czy moge strunobeton włożyć w zabudowę ?

 

DSCN1533.jpg

mam tak wykuty strop - te wypełnienie między rurą kominową a rura PEX to płyta izolacyjna pietro nizej. Muszę zrobić tutaj nadproże aby na to zabudować szamot i do srodka wsypac jakas "posypke" - czy strunobeton może być - nie chodzi mi o wytrzymalość tylko temperaturę. Strunobeton ma w sobie 2 prety chyba fi6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[ATTACH=CONFIG]351232[/ATTACH]

mam tak wykuty strop - te wypełnienie między rurą kominową a rura PEX to płyta izolacyjna pietro nizej. Muszę zrobić tutaj nadproże aby na to zabudować szamot i do srodka wsypac jakas "posypke" - czy strunobeton może być - nie chodzi mi o wytrzymalość tylko temperaturę. Strunobeton ma w sobie 2 prety chyba fi6

Strunobeton to pręty naprężane przed zalaniem i nie ma szans na wykonanie tego tutaj.

Posypka - perlit, wermikulit, szamot, coś z tego powinno się nadać;-)

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Strunobeton to pręty naprężane przed zalaniem i nie ma szans na wykonanie tego tutaj.

Posypka - perlit, wermikulit, szamot, coś z tego powinno się nadać;-)

 

To z czego zrobić nadproże - skleić 3 płytyszamotowe na sztorc czy rzeżbić z szamotem?

 

Perlit to termoizolacja więc odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]350222[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]350223[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]350224[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]350225[/ATTACH] Tak oto zabudowałem szamotem mojego felixa :) !

Czy przy paleniu w kominku ten szamot na zewnętrznej stronie mocno się nagrzewa?

Czy istnieje takie niebezpieczeństwo,że np dziecko się oparzy? Chyba,że te 6,5cm szamotu tak mocno nie oddaje temperatury ?

Ja biorę pod uwagę czerwoną cegłę na płask,ale nie mam pojęcia ,czy nie będzie się zbyt gorąca po zewnętrznej stronie?

Podoba mi się zakończenie w postaci gzymsu. Jak patrzę na fotki,to mam wrażenie,że wielokrotność cegieł idealnie,bez cięcia kończy się pod sufitem.

Czy,to przypadek,czy regulowałeś,to jakoś grubością fugi? Czy położenie ostatniej warstwy było wyzwaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Czy przy paleniu w kominku ten szamot na zewnętrznej stronie mocno się nagrzewa?

Czy istnieje takie niebezpieczeństwo,że np dziecko się oparzy? Chyba,że te 6,5cm szamotu tak mocno nie oddaje temperatury ?

Ja biorę pod uwagę czerwoną cegłę na płask,ale nie mam pojęcia ,czy nie będzie się zbyt gorąca po zewnętrznej stronie?

Podoba mi się zakończenie w postaci gzymsu. Jak patrzę na fotki,to mam wrażenie,że wielokrotność cegieł idealnie,bez cięcia kończy się pod sufitem.

Czy,to przypadek,czy regulowałeś,to jakoś grubością fugi? Czy położenie ostatniej warstwy było wyzwaniem?

 

Opisałem dokładne temperatury parę stron wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]350222[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]350223[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]350224[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]350225[/ATTACH]

 

Tak oto zabudowałem szamotem mojego felixa :) dodałem jeszcze 1 radiator i wszystko gra. Zrobiłem próbę szczelności, zrobiłem komorę dekompresyjną z silci i zafugowałem zaprawą szamotową bez dodatku cementu (na razie tylko górną część, już zabrakło mi dziś sił). Całość zakotwiłem do ściany a odległość wkładu od ścianek zabudowy wyszła 10 cm. Jestem bardzo zadowolony :) Dziękuję wam za pomoc i wszystkie sugestie!!

Ciekawi mnie jak rozwiązałeś "problem" bezpośrednio nad wkładem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Że niby z jakiego powodu ?

 

Tak na marginesie; wermikulit to także izolacja...

 

.. w ten sposób bedę izolował rurę kominową a ona ma oddac ciepło ? Przecież krążki też nie robi się z izolacji ?

Czy czegoś nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. w ten sposób bedę izolował rurę kominową a ona ma oddac ciepło ? Przecież krążki też nie robi się z izolacji ?

Czy czegoś nie wiem ?

 

Wymieszałeś informacje w jednym tyglu. Trudno odróżnić kiedy mówisz o izolacji, kiedy o akumulacji, a kiedy o ważkich problemach konstrukcyjnych. Tylko Stefek jest w stanie to ogarnąć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieszałeś informacje w jednym tyglu. Trudno odróżnić kiedy mówisz o izolacji, kiedy o akumulacji, a kiedy o ważkich problemach konstrukcyjnych. Tylko Stefek jest w stanie to ogarnąć:D

 

Bo Stefki to kumate chłopaki i rozpalają kominki z zamkniętymi drzwiami w przeciwieństwie do pewnych Piotrusiów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Wymieszałeś informacje w jednym tyglu. Trudno odróżnić kiedy mówisz o izolacji, kiedy o akumulacji, a kiedy o ważkich problemach konstrukcyjnych. Tylko Stefek jest w stanie to ogarnąć:D

 

.. jest dostepna jakas zasypka, posypka z szamotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poukładał cegłówki na wkładzie, czy też ma tam jakieś nadproże;)

 

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem,to zmierzamy do tego ,by wkład i konstrukcja nad nim były od siebie niezależne?

Mogę się domyślać dlaczego,ale chętnie poczytam,co ma do powiedzenia osoba zajmująca się tym zawodowo.

Moim zdaniem w tym załączniku ( http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=350222&d=1458241917)cegły ) cegły są oparte na wkładzie .Na razie nie potrafię sobie wyobrazić,jak by miało wyglądać wspomniane nadproże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie potrafisz sobie wyobrazić nadproża to najlepiej... zatrudnij do budowy kogoś kto zna się na takich pracach.

Napisz z jakiego regionu Polski jesteś to podeśle namiary na dobrą firmę z tych okolic [ po latach doświadczeń w sprzedaży hurtowej znam sporo wykonawców.... ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie potrafisz sobie wyobrazić nadproża ..... ]

Chodzi o załącznik,który wkleiłem.Gdyby następne cegły były układane na płask,to pomysł na beleczkę mam.A dalej są murowane na grubość 6,5cm i jeszcze z wysunięciem na zewnątrz.

Może sam konstruktor się wypowie,bo też mnie bardzo,to zaciekawiło.Chyba,że jako zawodowiec zechcesz napisać kilka zdań na temat wspomnianego załącznika i możliwości rozwiązania nadproża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...