Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

Nudą wieje na forum kominkowym, jak zwykle wiosną...Dobrze że Stefek pozostał na placówce...Jest się z kogo ponabijać. Darek jakiś niezdecydowany...Raz go kocha, raz go tępi...Ale Darek zawsze do wiatru się ustawiał...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nudą wieje na forum kominkowym, jak zwykle wiosną...Dobrze że Stefek pozostał na placówce...Jest się z kogo ponabijać. Darek jakiś niezdecydowany...Raz go kocha, raz go tępi...Ale Darek zawsze do wiatru się ustawiał...;)

 

Piotrek ; - a spojrzyj no Ty w lustro a przestaniesz się nudzić. A jeszcze jak przypomnę Ci parę rad których tu udzieliłeś to będziesz miał ubaw po pachy.

Już trochę czasu minęło jak się chwaliłeś, że jak napaliłeś w swoim kominku to żar przez dwa tygodnie się trzymał a załadowałeś 6,5 kg drewna - przypomnij nam jak to zrobiłeś a zaraz będzie weselej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ; - a spojrzyj no Ty w lustro a przestaniesz się nudzić. A jeszcze jak przypomnę Ci parę rad których tu udzieliłeś to będziesz miał ubaw po pachy.

Już trochę czasu minęło jak się chwaliłeś, że jak napaliłeś w swoim kominku to żar przez dwa tygodnie się trzymał a załadowałeś 6,5 kg drewna - przypomnij nam jak to zrobiłeś a zaraz będzie weselej.

No to dawaj link do tego tekstu... bo ja kiepską pamięć mam. Pośmiejemy się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dawaj link do tego tekstu... bo ja kiepską pamięć mam. Pośmiejemy się.

 

Nie chce mi się szukać, szkoda czasu - pogoda śliczna. Gdybyś wytężył swą pamięć to byś dał radę przecież to nietuzinkowe wydarzenie. A w ostateczności to może Remiks coś pomoże bo on zawsze dzielnie Cię wspiera - niczym nożyce na stole "zaczep Baturę a Remix się odezwie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać, szkoda czasu - pogoda śliczna. Gdybyś wytężył swą pamięć to byś dał radę przecież to nietuzinkowe wydarzenie. A w ostateczności to może Remiks coś pomoże bo on zawsze dzielnie Cię wspiera - niczym nożyce na stole "zaczep Baturę a Remix się odezwie".

 

Takiej odpowiedzi się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

Są jakieś graniczne temperatury które wkład słabo przyjmuje na obudowe zewnetrzną ? Czy to jest wszystko uzaleznione od wkładu ?

 

Chce znowu porobić testy i pozostaje podziurawienie obudowy kominka i chcialbym wiedzieć na co mogę sobie pozwolic - czy np 250 stopni w obudowie czy wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś graniczne temperatury które wkład słabo przyjmuje na obudowe zewnetrzną ? Czy to jest wszystko uzaleznione od wkładu ?

 

Chce znowu porobić testy i pozostaje podziurawienie obudowy kominka i chcialbym wiedzieć na co mogę sobie pozwolic - czy np 250 stopni w obudowie czy wiecej...

 

Nie rozumiem tych pytań. Może byś wyjaśnił dokładniej.

 

Ja rozumiem, ale nie pomogę, bo takich informacji nie ma w instrukcjach dołączanych do wkładów. Pewnie te wartości, o które pytasz Grend, zależą od użytej stali / żeliwa i pewnie od innych czynników. Zduni wiedzą i pewnie mają to poparte jakimiś przypadkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ale nie pomogę, bo takich informacji nie ma w instrukcjach dołączanych do wkładów. Pewnie te wartości, o które pytasz Grend, zależą od użytej stali / żeliwa i pewnie od innych czynników. Zduni wiedzą i pewnie mają to poparte jakimiś przypadkami.

 

Nie musisz odpowiadać na pytanie ale jeżeli rozumiesz to sprecyzuj; o co pyta grend.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popytaj w befie. skoro stosuja kuriozalne nieco " bezpieczniki" po ktorych przegrzaniu tracisz gwarancje, znaczyc to powinno, ze sa one " ustawione" na jakas temperature nieco ponizej minimum destrukcji wkladu

 

Jaka powinna być maksymalna temperatura w zabudowie kominka aby nie rozwaliło wkładu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

Tak zrobiłem nadproże....

Złaczyłem dwie cegły i je skleiłem "czołami" - jedna częściowo była wsunieta w masę akumulacyjną, druga dochodziła do krawedzi zabudowy - na niej "ppostawione jest ze 100 kilo. Na to położyłem 2 prety fi 4 ? i zalałem zaprawa szamotową i dlaej już była budowa masy...

 

 

DSCN1552.jpg DSCN1553.jpg DSCN1555.jpg DSCN1556.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

Budowa masy - jednak nie posklejalem wszędzie do rury kominowej tylko robiłem to warstwami - "gruz" szamotowy i zaprawa, znowu gruz i zaprawa - zrobiłem wysokość jakies 1,2 bo strach o nosnośc stropu był (i jest)

 

DSCN1557.jpg DSCN1558.jpgDSCN1559.jpgDSCN1560.jpgDSCN1561.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

Co zmieniłem - wywaliłem jedną półke bo ciepło jakos miało dobrze nagrzewać poszczególne segmenty zabudowy - co okazało się w moim przypadku fikcją - temperatura pod półka na zewnątrz obudowy była około 80 stopni na 6 cm szamocie - a powyzej na płycie 3cm AŻ 45 stopni. Dokleiłem też resztki zwiększając grubość obudowy z 3 do 6 cm DSCN1562.jpg

 

Tak jak pisałem wzesniej dodałem jeszcze jednego PEXa aby był większy przepływ powietrza bo na pietrze w otworze w zabudowie nie było cugu, - i to był strzał w dziesiątke - przez otwór wręcz dmuchał nawiew, ale już był z mniejszą temeraturą - 45 stopnie gdzie poprzednio było 70stopni ? .Także znalazła się kratka-luft na parterze. Będzie jednak powietrzne nadmuchiwanie ciepła ... W tej przestrzeni w płytach izolacyjnych zrobię jeszcze 2 kratki bo 3 rury to bedzie spory zasób ciepła i po co ma oddziaływać na strop

DSCN1563.jpg DSCN1564.jpg

Edytowane przez grend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...