Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

Szanowny kolego forumowy. Problem w tym, że jedna Twoja odpowiedź jest do przyjęcia, byś za chwilę napisał brednie wprowadzające nowicjuszy w błąd. To niedopuszczalne, dlatego będziesz na cenzurowanym. Każdy Twój głupi wpis.

.

 

Użytkowniku forum. Pochlebiasz sobie wersją o cenzurowaniu. Cenzuruj swoje głupoty. Te, które piszesz co jakiś czas na forum i te, które wygadujesz publicznie poza forum.

Ale, jeśli trafisz na wypowiedź /czyjąkolwiek/ twoim zdaniem niepoprawną, skomentuj ją merytorycznie. To, że nazwiesz coś głupim, nie wyjaśnia niczego,*poza twoją głupią arogancją.

"Cenzoruj" ile wlezie, ale popieraj to rzeczowym sprostowaniem, o ile rozumiesz, co to znaczy rzeczowe sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szanowny kolego forumowy. Problem w tym, że jedna Twoja odpowiedź jest do przyjęcia, byś za chwilę napisał brednie wprowadzające nowicjuszy w błąd. To niedopuszczalne, dlatego będziesz na cenzurowanym. Każdy Twój głupi wpis.

.

 

Witam Baturka.

 

Mówiłem o tym wcześniej ale on jakiś niereformowalny.Czas chyba ostudzić jego zapędy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może sadzy będzie mniej, doświadczenie na pewno będzie bezcenne, opisz tu za rok lub dwa wrażenia. Ja życzę zdrowia i wierzę, że będzie o.k. pewności nie mam .

Zauważyłeś może, że nikt nie sprzedaje podobnych systemów. Dar... nawet swoich rur nie promuje do takiego użycia .

 

Dlaczego miałaby się zapalić ?

Przez trzy lata palenia nie czyściłem rur i było ok, sadza w rurach nie była mokra, nie było też smoły czy jak widziałem inne określenia szklistej sadzy.

Rury będę czyścił teraz zawsze po sezonie grzewczym, pewnie coś tej sadzy zostanie na rurach (rury fi 180) ale nie sądzę żeby były to ilości, które mogą spowodować pożar.

 

Po demontażu rur i ich dokładnym wyczyszczeniu było trochę więcej niż pół wiadra sadzy (po trzech latach palenia).

Nie wiem czy teraz po zamknięciu obudowy i podwyższeniu temperatury dookoła rur sadzy będzie w środku mniej, czy nie ma to wpływu na dopalanie spalin ?

 

Na marginesie, mam też drugi komin w domu od pieca miałowego (murowany z cegły), czyszczony samodzielnie przez teścia ponad 20 lat. Warunki pracy dużo gorsze, niższa temperatura na piecu, palenie mokrym miałem. Czyszczony dokładnie raz do roku. Pożaru nigdy nie było. Po tylu latach użytkowania nie ma możliwości wyczyszczenie go dokładnie, zawsze coś zostanie na ściankach. Może to szczęście, ale pożaru nigdy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może sadzy będzie mniej, doświadczenie na pewno będzie bezcenne, opisz tu za rok lub dwa wrażenia. Ja życzę zdrowia i wierzę, że będzie o.k. pewności nie mam .

Zauważyłeś może, że nikt nie sprzedaje podobnych systemów. Dar... nawet swoich rur nie promuje do takiego użycia .

Czym się różni jego system, od podobnego z ceramiki (których pełno promuje się na lewo i prawo), oprócz tego, że jest ze stali i trochę nieudolnie zaprojektowany? Czy wszystko, czego nie widziałeś wcześniej i nie doświadczyłeś, jest według Ciebie be? Jakie masz zdanie na pożar sadzy w długich odcinkach czarnych rur z Darco, używanych jako odprowadzenie dymu z kóz w salonach dwupiętrowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te rury w tej konstrukcji w razie pożaru po prostu się rozejda i wywala 1000 stopni do obudowy .

W przypadku opisywanej kiedyś kozy ewentualny pożar powinien przejść bez konsekwencji, natomiast długa rura również będzie miała tendencję do roszenia i zapychania.

Podłącz blaszaną koze na budowie długą rurką blaszana i oblukaj po miesiącu palenia.

Inne warunki i materiały dlatego efekt szybszy natomiast jego istota taka sama.

W systemach ceramicznych roszenie nie wystąpi w istotnym stopniu .Chyba, że popali mokrym drewnem. I to cała różnica .

 

Po zbudowaniu konstrukcja rtx-a być może zapychac się przestanie, jeśli będzie miał i używał krótkiego obiegu, nie podejmuje się tego ocenic.

Można by pokusić się też o zamknięcie tego w dodatkowym cienkim plaszczu, sprzedawane są również podobne systemy zasypowe, tylko czy akurat do tego wkładu...?

 

Czym się różni jego system, od podobnego z ceramiki (których pełno promuje się na lewo i prawo), oprócz tego, że jest ze stali i trochę nieudolnie zaprojektowany? Czy wszystko, czego nie widziałeś wcześniej i nie doświadczyłeś, jest według Ciebie be? Jakie masz zdanie na pożar sadzy w długich odcinkach czarnych rur z Darco, używanych jako odprowadzenie dymu z kóz w salonach dwupiętrowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te rury w tej konstrukcji w razie pożaru po prostu się rozejda i wywala 1000 stopni do obudowy .

W przypadku opisywanej kiedyś kozy ewentualny pożar powinien przejść bez konsekwencji, natomiast długa rura również będzie miała tendencję do roszenia i zapychania.

Podłącz blaszaną koze na budowie długą rurką blaszana i oblukaj po miesiącu palenia.

Inne warunki i materiały dlatego efekt szybszy natomiast jego istota taka sama.

W systemach ceramicznych roszenie nie wystąpi w istotnym stopniu .Chyba, że popali mokrym drewnem. I to cała różnica .

 

Po zbudowaniu konstrukcja rtx-a być może zapychac się przestanie, jeśli będzie miał i używał krótkiego obiegu, nie podejmuje się tego ocenic.

Można by pokusić się też o zamknięcie tego w dodatkowym cienkim plaszczu, sprzedawane są również podobne systemy zasypowe, tylko czy akurat do tego wkładu...?

Z tego co wiem, rury są / mają być zespawane. Problem pożaru sadzy jest katastrofą w każdym przypadku...Forumowicz powinien sobie z tego zdawać sprawę, więc dobrze, że o tym piszesz. (przy okazji zapraszam na szkolenie - chyba ciekawe http://blog.kominki-batura.pl/szczegolowy-program-szkolenia-kafle-kafle/)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, rury są / mają być zespawane. Problem pożaru sadzy jest katastrofą w każdym przypadku...Forumowicz powinien sobie z tego zdawać sprawę, więc dobrze, że o tym piszesz. (przy okazji zapraszam na szkolenie - chyba ciekawe http://blog.kominki-batura.pl/szczegolowy-program-szkolenia-kafle-kafle/)

 

Dobre.

Po takim tekście, szkolenie może być lepsze od kabaretu.

Jakie masz uprawnienia by prowadzić szkolenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...