Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robimy zabudowę kominka samemu


zerocool

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale nadal nie wiem czy można zrobić ta drugą wersję wentylacji to znaczy ( czy kominiarz nie będzie widział problemów i czy przy odbiorze nie będzie problemów?
Jeżeli masz dom wentylowany grawitacyjnie, nie musisz robić kanału. Wkład może pobierać powietrze do spalania z wnętrza. Tylko trzeba o tym czasem pamiętać i odpowiednio zachowywać. Rozszczelnić okna, zrobić nawiewniki, itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko moze głupie ale jak mam komin Schiedel RONDO PLUS i na dole jest kratka wentylacyjna to czy muszę mieć dodatkowy kanał doprowadzajacy powietrze do kominka. Bo taniej jest się pytać niż płacić i poprawiać. Dziękuję i pozdrawiam
Najlepiej spytać o te kwestie osoby odpowiedzialne za podpisy pod Twoim odbiorem. Zawsze lepiej spytać przed, niż po...Dobre praktyki, logika i przepisy to jedno. Widzimisię osoby odpowiedzialnej za parafkę to drugie. Może warto wezwać kominiarza? Nie musi podzielać mojego punktu widzenia, więc niech doradzi. Jak zacznie przeginać, wróć na forum...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko moze głupie ale jak mam komin Schiedel RONDO PLUS i na dole jest kratka wentylacyjna to czy muszę mieć dodatkowy kanał doprowadzajacy powietrze do kominka. Bo taniej jest się pytać niż płacić i poprawiać. Dziękuję i pozdrawiam

Ta kratka w kominie Shiedel Rondo Plus służy do wentylowania komina - tworzy pustkę powietrzną pomiędzy wkładem ceramicznym a pustakiem (kształtką) . Nie ma nic wspólnego z doprowadzeniem powietrza do wkładu kominkowego . W pewnych warunkach ( gdy zadziała odwrotnie niż wentylacja ) może dostarczyć powietrze do pomieszczenia ( oby nie ze spalinami z komina ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w czasie budowy walnelismy babola, zapomnieliśmy o doprowadzeniu powietrza z zewnątrz do zabudowy kominka teraz jak to naprawić?

1-cięcie posadzki układanie plastikowych rur na chudziaku i ponowne zalanie

2-wywiercenie otworu w ścianie zewnecznej po wyżej sufitu podwieszanego ułożenie rury wentylacyjnej w izolacji z wełny na podwieszonym suficie i w ten sposób doprowadzić powietrze do kominka ?

 

Nie ukrywam że ten drugi sposób jest łatwiejszy i tańszy.

 

A zabudowa kominka nie styka się ze ścianą zewnętrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej obudowie jak pokazałeś masz jeden narożnik bez podparcia, na wkładzie on opierać się nie może, to tak jak ze stołem kwadratowym, prostokątnym, wycięta jedna noga. Trzeba przewidzieć obciążenia bo będzie porażka.

 

To w takim razie jak to teraz zabudować ? Proszę o jakieś sugestie. Od tego jest forum. Przeczytałem większość wątków i nadal nie mam odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtubie są filmiki, gdzie widoczne jest nadproże

https://www.youtube.com/watch?v=r0qYdsiTFS4

https://www.youtube.com/watch?v=U6VIihQrM-4

 

Tu masz inaczej z silki https://www.youtube.com/watch?v=zXiv11e0lds

 

i jeszcze taki filmik https://www.youtube.com/watch?v=6SdtaxpLVpQ

 

 

Maciejtoya, to naprawdę nietrudno znaleźć :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jak to teraz zabudować ? Proszę o jakieś sugestie. Od tego jest forum. Przeczytałem większość wątków i nadal nie mam odpowiedzi na moje pytania.

 

Tak - masz rację. Zatem niech forum odpowiada!

Ja większości wątków nie czytałem, ale Ty akurat odpowiedź na pytanie sam sobie zalinkowałeś... mało tego, zalinkowałeś blog, który odsyła do wątku na tym forum:). Wystarczy poczytać samego siebie :)

 

Chciałbym wykonać ten kominek w podobny sposob jak na tym blogu:

 

http://www.ppawelz33.mojabudowa.pl/?id=144935

 

Przykręcenie do stropu stropu miałem na myśli tą małą zabudowę gdzie jest rura spalinowa. U mnie jest podobna sytuacja.

Co sądzicie o takiej konstrukcji ?

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - masz rację. Zatem niech forum odpowiada!

Ja większości wątków nie czytałem, ale Ty akurat odpowiedź na pytanie sam sobie zalinkowałeś... mało tego, zalinkowałeś blog, który odsyła do wątku na tym forum:). Wystarczy poczytać samego siebie :)

 

Tak wiem, tylko ten wątek o którym mowa w linku ma jedną wadę. Brak już w nim zdjęć, które są nieocenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy jest sens robic taka metalowa konstrukcje ? Wszędzie gdzie widziałem to nikt tak nie obudowywał naroznego kominka. Wszędzie tylko płyty Varmsen jako konstrukcja samonosna.

Wszystko zależy co na tej zabudowie ma być, jak lekka tylko z tynkiem do tego siatka elewacyjna i klej, kilka wzmocnień i pewnie da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...