Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli masz wątpliwości co co hydroizolacji jak piszesz, to ja nie dawałbym XPSa czy klinarytu, a właśnie poszerzenie podprogowe w wysokości jaka Ci się tam zmieści. Nie ma żadnych dokładniejszych schematów z Twojej strony więc trzeba przyjąć to co piszesz - poszerzenie 15 lub 30ka.

W takiej konstrukcji budynku jak piszesz nie osiągniesz idealnych warunków do ochrony przed utratą ciepła. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie (Wikęd TPL + poszerzenie podprogowe) dadzą Ci maksymalnie dużo korzyści.

 

Theme dziękuję za odpowiedź.

Owszem zdaję sobie sprawę że nie osiągnę w tej konstrukcji wiele, raczej chodzi o stworzenie trochę bardziej przyjaznych warunków na klatce w zimę.

 

Jeszcze tylko pytanie o kwestie użytkowe - brak tej informacji w katalogu ale gdzieś w tym wątku przewinęła się informacja że wysokość progu w tych drzwiach to 2cm.

Po dołożeniu poszerzenia powiedzmy 15mm zrobi się 35.

 

Szerokość progu jak rozumiem tak jak ościeżnica 78mm.

 

Fundament ma grubość 200mm więc myślę nad przyklejeniem na pozostalych 122mm paska xps i doklejeniem na wierzch czy to z alu czy czegokolwiek innego drugiego progu od wewnątrz. Dało by to bardzo szeroki próg 200mm i niezbyt wysoki 35mm- pytanie czy się nikt o to nie będzie zabijać i ma szanse powodzenia?

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez yaneus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzień dobry. Posiadam drzwi Wikęd Optimum z termo. Drzwi zamontowane kilka dni temu. Zauważyłem że gdy drzwi są ciepłe to lekko obcierają o próg mniej więcej na wysokości klamkę. Gdy złapię za klamkę i podniosę je do góry to nie obciera czyli ewidentnie drzwi w tym miejscu opadają. Gdy jest zimno (w nocy, nad ranem) wszystko wraca do normy. Czy jest jakaś możliwość by to wyregulować bez wzywania specjalisty? Nie chce do takiej pierdoły zawracać głowy serwisowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy nie wskazują na pierdołę. Tzn, w jakimś sensie tak, ale to:

- złe wypoziomowanie ościeżnicy,

- złe ustawienie skrzydła,

- zle podparcie.

Złe mozesz zastąpić słowem niedokładne. Nie jest to coś poważnego, ale .. . poważna firma chciałaby to sama skorygowac. Ty mozesz podkręcić górny zawias (wkręcasz imbusem nr5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy fabrycznie nie są od regulacji drzwi. Czy to Wikędowe serwisy czy innej firmy. Montażysta ma obowiązek zamontować tak drzwi aby nic się z nimi nie działo. Są czasem drzwi, które układają się dłużej bo np mają takie a nie inne uszczelki i miło byłoby jakby taki jegomość pojechał tam drugi raz i poprawił po sobie robotę.

 

 

W skrócie dzwoń do montażysty aby podregulował skrzydło w kilka minut i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam ponownie. Był wczoraj u mnie serwis i wyregulował drzwi. wszytko pięknie teraz pracuje jednak jest kolejny problem. Aż mi głupio znów wzywać serwis. Akurat coś robiłem przy posadce i zauważyłem dość dużą szczelinę między drzwiami a dostawką przez która pięknie wpada światło z zewnątrz. Zdjęcie nie oddaje dokładnie wielkości tej szczeliny. Wygląda tak jakby między drzwiami a dostawką była uszczelka która jest za krótka. Jak myślicie co jest powodem powstania tej szczeliny i jak można to naprawić lub raczej jak powinna ta szczelina zostać poprawnie zlikwidowana? Bo chyba bez demontażu drzwi to raczej się nie obędzie? Chyba że wystarczy wpuścić tam piankę? Jak myślicie?

IMG_20180824_190440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi stoją na klinarycie. Z zewnątrz wygląda to identycznie tzn od progu na wysokość ok 5cm jest ta szczelina między drzwiami a dostawką. Powyżej tych 5cm widać uszczelnienie i szczeliny brak. Kurczę drzwi tyle kasy, niby mają być ciepłe (optimum z termo) a tu szczelina na 5cm przez którą będzie pewnie piździło jak cholera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem - ewidentnie WIDAĆ nieszczelność i to wykonawcy powinno być głupio. Nie wiem czy zastosowali za krótki sznur poliuretanowy (taka gąbka dołączana do drzwi) czy dali dobry i się skurczył. Do tego może jest za słabo skręcone. Tak czy inaczej jest źle i to im powinno zależeć na poprawce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznur raczej się nie kurczy, bo niby z jakiego powodu. To nie jest ten typ materiału. Coś dla mnie z montażem jest nie tak, skoro pojawiają się aż takie problemy. Chyba, że rzeczywiście dali za krótkie gąbki, ale wtedy montażysta powinien zareagować, a nie dawać to czym go natura obdarowała. Kontaktuj się z firmą montującą drzwi aby to poprawili jak najszybciej.

 

P.S. zapytam nieśmiało czy masz umowę na montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina nie pojawiła się od tak. Na pewno była tam wcześniej jednak do tej pory jej nie zauważyłem. Najwidoczniej tak jak piszecie dali za krotką uszczelkę. W jaki sposób montażysta może to naprawić by było prawidłowo wykonane? Czy konieczny jest demontaż drzwi lub samej dostawki by założyć to uszczelnienie czy może wystarczy wpuścić tam jakiś uszczelniacz? Jestem ciekaw z tego powodu by panowie zrobili to poprawnie i zgodnie ze sztuką.

Umowy jako takiej nie mam. Mam wyszczególnione na formularzu sprzedawcy co zamówiłem, w jakiej cenie + montaż. Wiem że montuje i serwisuje to firma zewnętrzna na zlecenie sprzedawcy. wczoraj przyjechali wyregulować drzwi i wszytko zrobili poprawnie. Niestety wcześniej nie zauważyłem tej szczeliny i teraz znów będę musiał do nich dzwonić.

Podsyłam jeszcze dwa bardziej szczegółowe zdjęcia.

IMG_20180825_123442.jpg

IMG_20180825_123615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam jeszcze dwa bardziej szczegółowe zdjęcia.

 

No i nie ma hydroizolacji od dołu.

attachment.php?attachmentid=417907

 

Może nie widać dokładnie, ale jest wywinięta trochę na próg. I połączona z folią przykrywającą piankę.

 

W tej sytuacji może i dobrze, bo byś tej szczeliny nie zauważył. Ale o hydroizolację też się postaraj.

Wikęd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W jednym punkcie zrobili mi wycenę drzwi Premium z Termo i dali poszerzenia podprogowe PCV 12cm, a w drugim punkcie mi teraz pani dzwoni, że te poszerzenia się nie nadają, ale można dać te drugie 30mm i je połączyć.

W pierwszym punkcie pani stwierdziła, że w katalogu owszem są kreski, ale to dotyczy zwykłych ościeżnic, a nie termo. Dla Termo można dać poszerzenia PCV. No i kto ma rację? chodzi mi o poszerzenia zaznaczone na obrazku:

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonać poprawnie hydroizolację przy progu drzwi. Będzie poszerzenie podprogowe. Czy ktoś ma jakiś rysunek albo zdjęcie?

Czy próg drzwi z ościeżnicą termo lezy na gotowej podłodze, czy może leżeć na jastrychu a ja dojadę do niego płytkami od boku? Czy drzwi na dole nachodzą na próg w całości, czy coś zostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerzenia od 15 do 120mm dedykowane są pod próg aluminiowo-kompozytowy (tzw próg ciepły). Ten występuje w serii Optimum z Termo oraz Termo Prestige Lux (też z Termo). W serii Premium z Termo masz do wyboru progi aluminiowy lub PCV.

Można rzeźbić i pokombinować tak aby pasowało. W serii Optimum z Termo i Prestiżach takie poszerzenie wchodzi na "klik". Ciężko ale wskakuje.

Co do tych 30ek to trochę niżej w katalogu masz takie pasujące do progów alu i PCV.

Inna opcja to zakup poszerzenia z klinarytu + klej.

 

 

P.S. masz drzwi zamawiane z usługą montażu? Jeśli tak, to takie problemy Cię nie interesują. Zamawiająca osoba ma wiedzieć co do czego pasuje i w razie czego ona zatrzyma sobie takie poszerzenie 120 jakby nie pasowało.

Edytowane przez theme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

P.S. masz drzwi zamawiane z usługą montażu? Jeśli tak, to takie problemy Cię nie interesują. Zamawiająca osoba ma wiedzieć co do czego pasuje i w razie czego ona zatrzyma sobie takie poszerzenie 120 jakby nie pasowało.

 

Dziękuję za wyjaśnienie. W tamtym tygodniu musiałem złożyć zamówienie i zdecydowałem się na poszerzenia z klinarytu na 100% pasujące, a cena podobna. Oczywiście drzwi z montażem, ale przy pomyłce to ja bym się stresował, że mam zamontowanych 2 z 3 drzwi i że mi w nocy te nowe ukradną.

 

A jak z hydroizolacją w miejscu poszerzenia z klinarytu? mam taką masę IZOHAN IZOBUD WM - Dyspersyjna hydroizolacja grubowarstwowa (KMB). Planuję to pomalować dwa razy - robi się taka gumowa powłoka. Wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Cześć, mam drzwi Wiked z doświetlaniem bocznym czy myślicie że jest możliwość dołożenia samemu elektrozaczepu, chce spiąć to wszystko z centrala alarmowa? Niestety w momencie zamawiania nie przyszło mi to do głowy i teraz są zwykle zamki. Czy w doswietleniu w jakiś łatwy sposób można poprowadzić przewód zasilający, czy może w standardzie on już tam jest. Dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...