Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak urządzić kwadratowy salon ? - pomóżcie!!!


ankaban

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak, zdaję sobie sobie sprawę że te dwie kanapy mają różny styl, ale nie chciałabym iść zbyt mocno w żadnym z tych kierunków. Chciałabym aby było nowocześnie ale jednocześńie przytulnie i ciepło. Takie sofy wajnerta mi sie podobają:

http://www.wajnert.pl/produkty/sofy-z-funkcja-spania/davos-sof25s

http://www.wajnert.pl/produkty/sofy-z-funkcja-spania/rock-wer3bok-a-a

Chyba się wreszcie zdecyduję na którąś z nich, w szarym obiciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Kwadratowy salon o takich wymiarach to wręcz idealny salon ! Tylko pozazdrościć ;) Jeżeli nie macie jeszcze mebli to nie ma problemu (nie jestem doinformowany gdyż nie czytałem całego wątku ;-) ) Urządzałem już komuś taki salon . A więc według mnie najlepszym rozwiązaniem jest kącik wypoczynkowy np. 3,2,2 - 3,2,1 na środku tak aby wokół kącika było przejście czyli między meblami a ścianą 0,80 cm przejścia. Moim faworytem na chwile obecną był by narożnik dość niski i szeroki (siedzisko) w kształcie litery C (ewentualnie L) do tego jakaś fajna ława może być szklana ! Na jednej ścianie na całej długości jakieś meble RTV nowoczesna forma powiedzmy (na dzien dzisiejszy asortyment jest tak ogromny ze napewno cos wybierzecie) Na przeciwnej ściane można zrobić coś w stylu podwieszanej ściany z oświetleniem led. Sufit również jakiś efektowny podświetlany. Nie wiem czy to w waszym guście ale tak wygląda mój faworyt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir spójrz na stronkę http://www.dekoratornia.meble.pl/odcinki,salon-trzy-w-jednym,33.html

Tam właśnie jest sofa rock (pokój po metamorfozie). Ja chciałabym kupić trójkę w takiej tkaninie (lub o ton ciemniejszej) z tradycyjnymi prostymi bokami (bez tych półeczek na książki) i nie wiem czy do tego fotel z tej serii czy zupełnie inny "designerski"?

Jeżeli chodzi o davos to wygląd jak najbardziej ale doczytałam się ze wypełnienie to tylko pianka a w rock są spręzyny i większa powierzchnia spania co mi bardziej odpowiada, bo możliwe ze za 5-6 lat bedzie nam musiała słuzyc do spania codziennego.

Edytowane przez ankaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Chciałam pokazać Wam co udało się mi się zrobić. Nie jest to jeszcze to co chciałabym mieć w salonie ale jakieś postępy są, zważywszy że w międzyczasie udało się wykończyć inne dwa pokoje i kuchnię. Salon zostawiłam na koniec. Kupiłam kanapę, pomalowałam stół na biało, lampę niestety wybrał mąż (wydawała się ok ale jest za mała do naszego salonu, dlatego myślę o zmianie tej lampy). Nad kolorem ścian też cały czas się zastanawiam. Bardzo podoba mi się delikatny niebieski lub szaro-biały. No i mój największy problem-co dać na ścianę z oknem? Już radziła mi joliska aby dać biały woal na całą szerokość i zasłony w kolorze lnu. Zasłony to dobry pomysł ale nie jestem przekonana do firan. Może macie inne pomysły? Ostatnio w wielu domach widzę rolet "dzień-noc" i nawet podobają mi się. Czy myślicie że to dobry pomysł aby zainstalować je też u mnie w salonie. Chciałabym też zmienić karnisze, te które widać na zdjęciu to karnisze drewniane. Ja myślałam o czarnych lub białych metalowych karniszach, a może jednak inox, doradźcie? Oto zdjęcia salonu (4 ściany-oczywiście ZIELONA ŚCIANA DO PRZEMALOWANIA NA JEDNOLITY KOLOR Z RESZTĄ ŚCIAN): Może macie jakieś pomysły na zagospodarowanie każdej ze ścian. Będę wdzięczna za każdą sugestię lub wizualizację:) W salonie zostaje na pewno kanapa, fotel, stół z krzesłami i telewizor, te dwa stoliczki są doo usunięcia, chyba że ten jeden który lepiej widać też przemaluję na biało

Zdjęcie-0265.jpg2 ściana.jpg3 ściana.jpg4 ściana.jpg

Zdjęcie-0265.jpg

Edytowane przez ankaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zajrzałam na Twój wątek ponieważ też urządzam kwadratowy salon. Mój pokój ma bardzo podobny układ do Twojego. Kupiłaś bardzo ładną kanapę. Jaki ma dokładnie kolor bo zdjęcia przekłamują kolory. Czy to ciemny szary, grafit?? Jeśli możesz to podaj namiary na sklep i nazwę. Bardzo ładnie wyszły meble pomalowane na biało. Piszesz, że myślałaś o błękicie. Widziałam na blogu ściany pomalowane na lodowaty błękit i bardzo mi się podobały. Możesz podejrzeć kolor na blogu

http://szafaaleksandry.blogspot.com/2014/12/jak-urzadziam-pokoik-dla-3-letniej.html

Kolor jest dosyć zimny ale ładny i pięknie komponuje się z bielą. Powodzenie w meblowaniu :)

ps zapraszam do mnie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?231248-Jak-urz%C4%85dzi%C4%87-SALON&p=6740503#post6740503

 

A! Myślę ze warto jeszcze raz przeanalizować ustawienie mebli..... ;)

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja kupiłam kanapę firmy wajnert model rock w salonie black red white. Tapicerka ma kolor ciemny szary. Razem z kanapą kupiłam jeszcze jeden fotel też rock firmy wajnert. Ogólnie jestem zadowolona z zakupu. Moim celem było aby kanapa miała funkcję spania i taką właśnie ma tj. wygodny w miarę twardy materac (ja takie lubię). Dzięki temu że kolor tapicerki jest ciemny nie widać wszystkich zabrudzeń, które na jaśniejszej byłoby od razu widać. Cenowo też nie było najgorzej chyba ok 2tyś za kanapę.

 

Widziałam Twój nowy dywan-bardzo ładny, mi też się podobają takie wzory,ale na moją podłogę to chyba bardziej pasuje jednolity, a może się mylę? :)

Edytowane przez ankaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankaban - masz fajny, duży salon, ale jest bardzo pusty, a przez to nieprzytulny - tak ja go odbieram:( Trochę się też pomieszały style. Doczytałam, że kanapa i fotel są nowe, stół chyba też zostaje, tak? Co z pozostałymi meblami? (szafka tv, stoliki)

Wpisz wymiary pokoju (na 1 zdjęciu nie widzę), spróbuję jutro coś narysować:)

 

rolety dzień-noc nie pasują mi do Twojej podłogi. Jeśli nie chcesz firan, pomyślałabym o szerokiej rolecie materiałowej montowanej na nadprożu - na stałe może być tak spuszczona, żeby zakrywać górę okien. Koniecznie zasłony z grubego materiału, jako ozdoba, nie muszą zasłaniać okna - dałabym na krótszych karniszach, jako wykończenie rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ana289, miło że zainteresowałaś się moim wątkiem. W pierwszym moim wpisie jest zdjęcie wizualizacji, które zrobiła jedna z koleżanek na tym forum, i ta wizualizacja oddaje układ salonu (ale nie rozmieszczenie mebli, bo pasuje mi tak jak jest na ostatnio dodanych przeze mnie zdjęciach), tzn. pokazuje gdzie są okna a gdzie wejście do pokoju. Ściana z oknem ma 5,20 m a druga ściana ma 4,80 m. Jeżeli chodzi o dekorację okna to ostatecznie może być gładka firana i zasłony z grubego materiału tak jak sugerujesz, ale i pomysł z roletami jest ciekawy, jeśli masz zdjęcie z takim rozwiązaniem to podeślij linka albo wstaw zdjęcie jeśli możesz. Druga sprawa: mieszkam na parterze więc muszę czymś zasłonić okno, obecnie mam białe żaluzje w oknach-mają zostać, czy zmieniać na coś innego? W pokoju zostaje kanapa i stół z krzesłami, no i ostatecznie fotel,choć mogłabym zmienić go na jakiś ciekawszy. Resztę mebli chciałabym mieć w jednym stylu, tj. szafkę pod telewizor, komodę, może nad nią lustro, może witrynę w części jadalnianej. Edytowane przez ankaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankaban - tu akurat roleta rzymska, ale chodzi o sposób montażu

http://rolmax.cba.pl/images/rzymskie/34c85aaa25f57f38med.jpg

 

dzięki temu można zasłonić od góry całą wnękę okienną - bez firan góra okien nie jest zbyt ładna.

Można by też pomyśleć o żaluzjach drewnianych białych też montowanych na nadprożu, ale obawiam się, że możesz mieć tam za mało miejsca. Roleta materiałowa bezpieczniejsza.

 

Fotel zostaw - jest przecież w komplecie z sofą i chyba dopiero co kupiony, tak?:)

 

Aranżując tak duży salon powinnaś wstawić duże meble (nie zawsze wysokie) - chodzi o to, żeby zachować proporcje między umeblowaniem/ozdobieniem a pozostałą wolną przestrzenią. Dlatego teraz, przy małych szafkach i niedużym stole salon wydaje się nieprzytulny.

Proponowałabym takie rozmieszczenie:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/4_zpsb8ad6ad6.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/44_zpsd3a9cb81.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/444_zpscecd14c5.jpg

 

zasłony przykrywające wolne ściany, w tym rury CO - będą jak kurtyna. Na ich tle sofa będzie lepiej wyglądać. Na sofie poduszki (już nie wstawiłam;))

Na przeciwko sofy długa szafka rtv (240cm)

duży kwiat, duży obraz, albo 3 mniejsze

w kąciku jadalnianym - stół zamknięty dwiema witrynami, szafkami.

Nad stołem fajny zegar:)

W rogu zasłona (taka na szerokości ścianki)

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona m, chciałam najpierw urządzić salon, ale skończyło się na kupnie kanapy, fotela i pomalowaniu na biało stołu i 5 krzeseł które dostałam od znajomego no i zatrzymałam się na tym etapie. Potem trzeba było uzbierać trochę kasy, udało się zrobić remont sypialni, pokoju dla dzieci i kuchni, wymienić wszystkie drzwi w domu. Teraz znowu wracam do tematu salonu. Nie potrafię się zebrać z kupnem mebli do salonu, boję się wybrać jedne bo może się okazać że jednak nie będą pasowały do mojego salonu. No i kółko się zamyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wybrać resztę mebli tj. szafkę pod tv, stolik kawowy, ale nie wiem w jakim stylu będzie pasować do białego stołu, który już mam, czy mogę iść w styl nowoczesny czy jednak trzymać się klasycznego, takiego w jakim jest stół. Już sama nie wiem, upieram się przy tym stole, a może jest brzydki i powinnam kupić nowy? Prawdę mówiąc sporo się przy nim napracowałam i szkoda byłoby go teraz zastąpić nowym. Edytowane przez ankaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...