Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?



Recommended Posts

Ja bym kupiła bez ale tylko dlatego że nie lubie takich wystawek naczyń. Poza tym będziesz miała zmywarke i tam możesz odkładać naczynia do osuszenia. Ja na razie nie mam zmywarki a ociekacz zaplanowałam w szafce.
Czyli co - brudne naczynie do zmywarki i mokre myte w zlewie do tej samej zmywarki? Bo jakoś nie kumam. U mnie obowiązkowo zlew dwukomorowy.

 

A co do ociekaczy w szafkach - było gdzieś na forum, że to nie najlepsze rozwiązanie. Nie pamiętam szczegółów, ale może uda Ci się znaleźć w odmętach archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z ociekaczem i to duzym - kroje warzywa i mięso na częsci z ociekaczem, przez co cały sok z np. pomidorów na cieknie mi na blat, tylko ładnie ścieka do zlewu.

 

Wypłuczę szklanke - ale jestem zbyt leniwa na wytarcie ręcznikiem - odstawiam na ociekacz.

 

W sumie najwiecej robót kuchennych wykonuje nad ociekaczem - najłatwiej go umyc, nie trzeba wycierać, woda sama spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

 

U mnie jest tam raczej dość wąsko - poza zmywarką 45 jest miejsce na szafkę 75 - więc 40 raczej nie wchodzi w grę (dostał bym dwie dość wąskie szafki - po lewej i po prawej). Stąd mój pomysł na wąską szafeczkę z wózkiem.Pytanie w takim razie - czy w Twoim odczuciu po zamianie 40 na 20 byłoby dużo mniej wygodnie? I druga sprawa - jak się sprawdza tak wąska szafka? Da się tam coś zmieścić (mikser, stolnica, etc?), czy jednak jakoś inaczej kombinować (np zmywarkę ustawić przy ścianie, a w środek tą szafkę 75)?

 

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - brudne naczynie do zmywarki i mokre myte w zlewie do tej samej zmywarki? Bo jakoś nie kumam. U mnie obowiązkowo zlew dwukomorowy.

 

A co do ociekaczy w szafkach - było gdzieś na forum, że to nie najlepsze rozwiązanie. Nie pamiętam szczegółów, ale może uda Ci się znaleźć w odmętach archiwum.

 

Chodziło mi raczej o sytuacje kiedy nie ma w zmywarce brudnych naczyń. W każdym bądź razie kiedy ja decydowałam zlew z ociekaczem czy bez takie były opinie osób które ze zmywarek korzystają (ociekacz na nie bo umyte w zlewie naczynia można wrzucić do oszuszenia do zmywarki) Wydało mi się to logiczne aczkolwiek nigdy zmywarki nie posiadałam :D :roll:

 

A co do ociekacza w szafce moi rodzice takowy mają juz ładnych pare lat i żadnych minusów nie zauważyłam. Tak samo zrobiłam więc u siebie. Wg mnie w przypadku braku zmywarki lepsze to niż wystawka umytych naczyń na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak chciałam, ale w porę się zorientowałam, ze będzie niefunkcjonalnie;)

dlatego przesunęłam zlew na normalny prosty blat...

po dłuższym zastanowieniu wyszło nawet lepiej - bo zamiast dwóch mnijeszych blatów roboczych (po obustronach zlewu) mam dwie całkiem konkretne strefy - "mokrą" i blat roboczy

szafki 20 cm wg mnie to porażka, obecnie mam 30 cm i nie jestem zadowolona....wąskie to i głębokie - może gdyby było cargo byłoby lepiej...

teraz daję tylko 60 i 80 i gdzie się da - tylko szuflady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście lat temu kupiliśmy zmywarkę i zlew zmieniliśmy na jednokomorowy bez ociekacza (bo przecież będzie zmywarka). Fakt, wszystkie gary i blachy myjemy w zmywarce, ale tak, jak już wcześniej wspomniano płukanie mięsa, większej ilości owoców czy michy liści sałaty trzeba robić w zlewie i gdzieś to odkładać, żeby ociekło :o Bardzo mi tego ociekacza brakuje :cry:

Dlatego w nowym domu oprócz zmywarki będzie zlew 1,5 komory z małym ociekaczem (nie cierpię układania na ścierce na blacie owoców i warzyw, z których kapie woda, potem gdzieś tą mokrą ścierkę trzeba rozłożyć :-? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele projektów domów zakłada umieszczenie zlewozmywaka w świetle okna i wiele osób tam właśnie go umieszcza. Szafka z ociekaczem traci rację bytu.

 

W tej chwili mam zlew dwukomorowy, brak zmywarki, szafka z suszarką nad zlewem. W nowej kuchni zrobimy rewolucję - zmywarka, zlew 1,5 komorowy umieszczony pod oknem.

 

Zlewozmywak z ociekaczem jakoś nie przeszedł - to ciągłe wycieranie do sucha. Często samo wytarcie nie wystarcza, trzeba dodatkowo polerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele projektów domów zakłada umieszczenie zlewozmywaka w świetle okna i wiele osób tam właśnie go umieszcza. Szafka z ociekaczem traci rację bytu.

 

W tej chwili mam zlew dwukomorowy, brak zmywarki, szafka z suszarką nad zlewem. W nowej kuchni zrobimy rewolucję - zmywarka, zlew 1,5 komorowy umieszczony pod oknem.

 

Zlewozmywak z ociekaczem jakoś nie przeszedł - to ciągłe wycieranie do sucha. Często samo wytarcie nie wystarcza, trzeba dodatkowo polerować.

 

Z tego powodu nie chcę stalowego zlewu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele projektów domów zakłada umieszczenie zlewozmywaka w świetle okna i wiele osób tam właśnie go umieszcza. Szafka z ociekaczem traci rację bytu.

 

A to zależy tez jak daleko od rogu pomieszcznia jest to okno :) Ja np. mam okno blisko rogu i pod nim zlew (przy rogu łączenia blatów; zabudowa w L) a zaraz na ścianie po lewo wiszą szafki i tam mam ociekarke :D Tak więc nie mam ociekarki nad zlewem jak to standardowo bywa tylko obok i od razu mówie że nie jest to niewygodne (no chyba że dla niskich osób :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy Franke z fragranitu,jednokomorowy z ociekaczem.Czytalem przed zakupem opinie w watku o zlewach,stwierdzam praktycznie,ze ociekacz warto miec.Oczywiscie jedna komora,ale wiecej nie warto.Moze jak ktos zawodowo gotuje i na wieksza skale to...inne gabaryty potrzebuje,jednak majac zmywarke nie warto pchac brudow do 2 komor w zlewie :-).

Ulatwilismy sobie prace przy zlewie,montujac na wys. okolo 60 cm od podlogi zmywarke.Przeniesc na niewielka odleglosc mozna ( zmywarka na drugiej scianie jest) a wyjecie,zaladunek zmywarki jest o wiele przyjazny bardziej dla kregoslupa ...Warto-podpatrzylem to na jednej z ekspozycji kuchennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często samo wytarcie nie wystarcza, trzeba dodatkowo polerować[/color].

 

Z tego powodu nie chcę stalowego zlewu :evil:

 

Niestety są zlewozmywaki i zlewozmywaki :)

W starym mieszkaniu miałam super zlew stalowy

z firmy Dominox - wystarczyło tylko przemycie środkiem

Kamień i rdza, wytarcie do sucha

i był błysk. A teraz... katastrofa... jak widać, stal stali nierówna...

Zlew z firmy Pyramix jest okropny!!! Niczym nie da się go umyć...

Białe zacieki, jak były tak są... Żadne środki nie pomagają...

Jednak nie mówcie stali NIE, bo np. teraz (już niestety po ptokach)

doczytałam się, że np Franke ma zlew ze specjalną powłoką

(zlew jest wtedy trochę błękitny), którą wystarczy po każdym używaniu

przetrzeć szmatką i nic nie pozostaje, żadne krople i smugi.

Stal, w dodatku o fakturze lnu (ale ta dobra stal...), jest super, ponieważ nie

rysuje się i nie widać na niej smug tak, jak na gładkiej stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym wątku już było o fakturze lnu, że owszem, nie widać na nim wszystkiego, jak na gładkim, ale niezbyt dobrze się czyści (te zakamarki).

W sklepach chwalili też tzw. satynowe, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Na szczęście zanim zdążyliśmy kupić zainstalowali go znajomi - widać na nim pozostałości po wodzie tak jak na błyszczącym.

Oglądałam w znajomych kuchniach zlewy "granitowe", na których ślady po wodzie nie są widoczne, własciciele zadowoleni. To skłoniło mnie do podjęcia decyzji (wolę się uczyć na cudzych błędach niż na swoich, przynajmniej w tej dziedzinie :lol: )

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad zmywarką będę miała ociekacz z 1,5 komorowym zlewem

na ociekaczu kładę mokrą sałatę, owoce albo kubki i talerze

 

zlew będzie taki: ;)

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=320583&pictureID=5f96b190-ea40-4331-be01-e9a4de4bafbe

(niestety nie ma do tego mniejszego wgłębienia metalowego koszyczka, ale może coś mi się uda dobrać)

 

tak miałam w poprzednim mieszkaniu i ten układ się sprawdził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wyobrażam sobie nie mieć ociekacza. przyda się, na ostawienie umytej szklanki czy kubka.

ja naprawdę nie wiem dlaczego narzekacie na gładkie zlewy. ja mam gładki zlew teki i naprawdę nie widać na nim zacieków. może mam dobrą wodę, niezbyt twardą.

Teka classico ma bardzo dużą komorę, głęboką. Jestem naprawdę zadowolona z tego zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wstawiam zlew 1,5 komorowy z ociekaczem - razem 90 cm

zmywarka też będzie

uważam, że kuchnia ma być wygodna i fukcjonalna, a nie tylko elegancka;)

 

my tak samo

Ttak mieliśmy w mieszkaniu i w domu też tak będzie + zmywarka.

Przy małych dzieciach gdy człowiek co chwilkę coś myje, płucze itp nie wyobrażam sobie braku ociekacza :roll:

 

Do tego dochodzi np umycie owoców po przyniesieniu ze sklepu itp - gdzie się z tym podziać???

Niby można od razu powycierać - ale u nas doba ma tylko 24h, dzieci malutkie - zawsze coś trzeba zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...