Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mikrofalówka - niezbędna a może zbędna?


bettka

Recommended Posts

Mikrofala jest bardzo dobra do podgrzania niektórych napojów.

Do podgrzania kawy nie polecam.

 

W jaki sposób w mikrofali robisz powidła śliwkowe?

 

Prawie same się robią:), mankamentem powideł jest to się skórki przypalają i strzelają wszystko ochlapując. Więc tak najpierw wypestkuję śliwki i blenduję w blenderze kielichowym na paćkę, wlewam do dużej duraleksowej miski i gotuję 30 min 800w. Potem wystawiam jak ostygnie, mieszam sprawdzam słodkość bo śliwki są nieraz słodkie i dosładzam albo erytrytem albo zwykłym słodzikiem jeszcze raz zagotowuję 30 min 800 i mieszam jak jest ciepłe nakładam do słoików jeszcze dogrzewam w mikrofali ale nie za długo żeby nie wykipiało i zakręcam bardzo gorące i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prawie same się robią:), mankamentem powideł jest to się skórki przypalają i strzelają wszystko ochlapując. Więc tak najpierw wypestkuję śliwki i blenduję w blenderze kielichowym na paćkę, wlewam do dużej duraleksowej miski i gotuję 30 min 800w. Potem wystawiam jak ostygnie, mieszam sprawdzam słodkość bo śliwki są nieraz słodkie i dosładzam albo erytrytem albo zwykłym słodzikiem jeszcze raz zagotowuję 30 min 800 i mieszam jak jest ciepłe nakładam do słoików jeszcze dogrzewam w mikrofali ale nie za długo żeby nie wykipiało i zakręcam bardzo gorące i gotowe.

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mikrofali nic nie mam w pracy, w biurze używałem codziennie. Ale w domu nie widzę zastosowania dla siebie, nigdy nie miałem i braku nie odczuwam.

Czyli jak widać każdy ma swoje potrzeby i przyzwyczajenia. Odpowiedzi na tytułowe pytanie jak zwykle jednoznacznej nie ma.

 

To zgoda, a jak podgrzać odrobinę mleka do kawki? Rozmrozić coś szybko, podgrzać 150 gram potrawy dla 1 osoby? Podgrzać minutę krokiety lub pierogi do odsmażenia żeby były gorące w środku i nie spalone z zewnątrz.itd itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofalówka przede wszystkim do podgrzania , jest to oszczędność czasu, pieniędzy oraz wody nie trzeba myć dodatkowych garnków. Dodatkowo nieoceniona przy robieniu przetworów można pasteryzować słoiki, robić powidła śliwkowe i mus jabłkowy bez mieszania i chlapania.

 

:o no to zaskoczyłeś mnie, nie słyszałem o takim zastosowaniu mikrofali. No cóż trzeba to sprawdzić :) Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o no to zaskoczyłeś mnie, nie słyszałem o takim zastosowaniu mikrofali. No cóż trzeba to sprawdzić :) Dzięki :D

 

Można podszklić cebulkę w małej miseczce odrobinę posoloną i skropioną olejem bez brudzenia patelni. MOżna też cebulkę prawie wyprażyć na płaskim talerzu , jest jak sklepowa ale bez konserwantów

 

Fajny jest mus jabłkowy: obrane starkowane jabłka wstawiamy na 25 miut moc 800W i potem doprawiamy cukrem cynamonem słodzikiem czasem niczym bo jabłka są same slodkie w sobie. Zaletą jest jasny kolor jabłek nie jak towot Jak przestygną zblendować jak mają byc do szarlotki dodać galaretkę, kisiel lub łyżkę mąki ziemniaczanej rozpuszczonej w wodzie.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zgoda, a jak podgrzać odrobinę mleka do kawki? Rozmrozić coś szybko, podgrzać 150 gram potrawy dla 1 osoby? Podgrzać minutę krokiety lub pierogi do odsmażenia żeby były gorące w środku i nie spalone z zewnątrz.itd itp...

 

Wiesz kiedyś nie było tego ustrojstwa i ludzie sobie spokojnie radzili, i żyli wolniej, Ja nie posiadam i raczej nie jest mi do niczego potrzebna, a dla czego? bo podgrzewam sobie w piekarniku, mleczko na kuchence, itd, więc nie jest mi potrzebna, ale nie neguję ludzi którzy ją mają i używają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zgoda, a jak podgrzać odrobinę mleka do kawki? Rozmrozić coś szybko, podgrzać 150 gram potrawy dla 1 osoby? Podgrzać minutę krokiety lub pierogi do odsmażenia żeby były gorące w środku i nie spalone z zewnątrz.itd itp...

Każdy ma swoje przyzwyczajenia i metody. I jasne, że można wykorzystać mikrofalę.

Mnie po prostu lepiej i wygodniej jest użyć patelni, rondelka, piekarnika (zależy do czego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mikrofala jest fajna.

Szybkie ciepłe jedzenie można robić albo odgrzać coś wczorajszego z lodówki. Przykładowo parówki - nie trzeba wyciągać garnka i wlewać wody i gotować. Brudzi się tylko talerz na którym są parówki,

A tak to trzeba by było znowu myć garnek, pokrywkę i talerzyk.

Odgrzewanie zimnej kawy lub herbaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...