Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SYPIALNIA - kolory, farby, style, realizacja


Gość eres@

Recommended Posts

Iwa_P...a jaki kolor masz na suficie?

 

ja chcialabym dac jedna sciane w brazie ,reszta jasne ...moze magnolia +cynamonowy deser ,a moze to babie lato a dodatki chcialabym w odcieniach brazu i turkusu.

 

Sufity sa biale, bo skosy jednak troche zabieraka swiatla. A szary i turkus?

 

ale jak,jedna sciane szara ,reszta jasne a dodatki w turkusie ??

 

okna mam biale,drzwi orzech,a podloga wiaz elegance z kronopola.

 

 

 

Nie widze pomieszczenia, wiec nie jest latwo doradzic, ale ja bym zrobila jedna sciane turkusowa na niej pasy z szarej tapety. Widzialam taka tapete - szare tlo z bialymi konturami kwiatow. Reszta scian szare. Moglyby tez byc szare sciany a tapeta turkusowa w pionowe pasy - widzialam w LM. Ladnie wygladalaby sciana za lozkiem jesli nie jest w skosie - szara po bokach a na szerokosc lozka tapeta z turkusem. Mozliwosci tysiace:) Mozna tez zrobic pasy ze struktury. Fantastcznie wzglada, zwlaszcya, ze sama mozesz wiele zaprojektowac.

 

dziekuje za rady ,musze pomyslec na spokojnie,tylko mam malo czasu i brak pomyslow.moze to chwilowe przycmienie umyslu :)

a sciane za lozkiem niestety mam ze skosem

 

 

Skos mozna tez wykorzystac. Zrob zdjecie, zaloz nowy temat, napisz co oczekujesz i czekaj na propozycje forumowiczow. Ma pewno dlugo nie bedziesz czekala:) Moga byc swietna inspiracja:)

 

tu zadalam pytanie,nie chcialam zakladac nowego watku

 

http://forum.muratordom.pl/post3942198.htm#3942198

 

 

 

O to dobrze:) Na pewno propozycje sie znajda. Ja poki co poczekam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szafa kosztowała chyba 2400.To był jedyny pomysł zagospodarowania skosów Wykonawca zrobił nam półki dokładnie dostosowane do naszych potrzeb a na dole zupełnie przypadkowo ( wylot od rozprowadzenia ciepła od kominka uniemożliwił zastosowanie przesuwnych drzwi) wyszły superaśne pojemne szuflady:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sypialnia jest w nastepujacych kolorach: babie lato (podstawa), oliwka i pokazana tapeta.

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/4d495bec.jpg

 

 

Piękna sypialnia :D

A ja mam pytanie z innej beczki: w jaki sposób przyklejana była tapeta - chodzi mi ot o, czy były jakies kłopoty na brzegach przy zastosowaniu tapety tylko na fragmencie ściany? Ja też miałam taki pomysł, ale obawiam się, czy nie będzie jakoś brzydko odstawać na krawędziach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piękna sypialnia :D

A ja mam pytanie z innej beczki: w jaki sposób przyklejana była tapeta - chodzi mi ot o, czy były jakies kłopoty na brzegach przy zastosowaniu tapety tylko na fragmencie ściany? Ja też miałam taki pomysł, ale obawiam się, czy nie będzie jakoś brzydko odstawać na krawędziach.....

 

 

Tapete najpierw rozlozono na podlodze i pomalowano klejem. Potem zostala przyklejona, boki pieknie przywieraja do sciany. Nalezy zwrocic uwage, by podloga byla doskonale wyczyszczona, tak by nie bylo najdrobniejszych ziarenek pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

Ja sie po prostu obawiałam, że taoeta ze względu na własną grubość będzie głupio wyglądała na ścianie - tak odstawała od niej...

 

W duzym powiekszeniu wyglada tak:

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/4381277a.jpg

 

Pieknie tez wyglada tapera jakby w glebi wklejona. Plyty KG naklejone na sciane po dwoch stronach, a miedzy nimi tapeta.

Przy spoczniku planuje po bokach lustra pasy KG i na niech naklejona tapete, czyli odwrotnie niz w glebi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafa kosztowała chyba 2400.To był jedyny pomysł zagospodarowania skosów Wykonawca zrobił nam półki dokładnie dostosowane do naszych potrzeb a na dole zupełnie przypadkowo ( wylot od rozprowadzenia ciepła od kominka uniemożliwił zastosowanie przesuwnych drzwi) wyszły superaśne pojemne szuflady:D

Wielkie dzięki za szczegóły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

to ja chyba też zaryzykuję to rozwiązanie, skoro komuś juz się udało z sukcesem :)

 

bez obawy, jak brzegi sa dobrze przyklejone do sciany, to krawedz "okiem" nie jest widoczna 8) no chyba ze ktos wpadnie na pomysl i przytulajac glowe do sciany bedzie sie w te brzegi wpatrywal :wink:

 

zdjecie przeklamuje kolor tapety - jest bezowa w rzeczywistosci - dwa tony jasniejsza niz sciana ... ale moj "debilny" aparat ma przewaznie klopot z wydobyciem koloru z lekko blyszczacych powierzchni - tapeta jest z lekko srebrnym dodatkiem konturow, do tego wytlaczana ala sploty dzianiny, ktore sa tez srebrne :roll:

 

http://img180.imageshack.us/img180/9093/img62031.t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja poproszę o radę. W sypialni planuję kudłatą wykładzinę, trawiastozieloną, taki fajny wiosenny kolorek. Do tego będą mebelki w kolorze dąb milano i czerwona wersalka, ale taki czerwony, że aż dech zapiera. To nie ma być wyłącznie sypialnia, tylko pokój, w którym się będzie spędzało równiez popołudnia, z biurkiem do nauki, regałami itd. Dodatki mają być czerwone - żyrandol, kinkiet, zasłonki ecru w czerwone paski.

No i jak rozwiązac ściany? Pokój ma po obu stronach skosy, ściana szczytowa z jednej strony ma drzwi, a druga balkon. Czyli mam tylko dwie "trójkątne" wysokie ściany, do tego dwa niskie pasy pod skosami, no i skosy z sufitami.

Najpierw myślałam, aby te pasy pod skosami oraz ścianki wysokie zrobić zielone jak wykładzina, a skosy z sufitami na jakiś ciepły krem, magnolię albo coś. Ale czy nie będzie zbyt zielono?

A może całość w jednym neutralnym kolorze? Ecru? Biala czekolada? Tylko wtedy nie będzie tła dla mebli, one się wtopią w ściany.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sypialnia jest w nastepujacych kolorach: babie lato (podstawa), oliwka i pokazana tapeta.

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/4d495bec.jpg

 

Iwa_P Śliczna ta sypialnia:)

Możesz mi napisać co to za tapeta, gdzie mogę ją zakupić. Żona zobaczyła i już chce ją kupić.

 

 

Dziekuje:) Kupilam ja w LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...