Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy warto podpisywac umowe z firma ochroniarska ?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jakie jest Wasze zdanie na temat podpisywania umow z firma ochroniarska - podlaczenie domku do systemu monitoringu ?

Mam mocno mieszane uczucia, i szkuam plusow i minusow tego popularnego rozwiazania.

Mieszkam dobre kilka km od miasta, i w umowach 8 min na dojazd to normalne, a stawiam, ze dojada w 15 jakby co. Wiadomo, ze najlepsza ochrona to czujni sasiedzi, ale to tez roznie bywa.

Zastanawaim sie czy warto wydawac te powiedzmy 50 zl/msc czy lepiej np wykupic ubezpieczenie za 500 zl/rok

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak masz taką tabliczkę, to ją sobie naklej. Skuteczność będzie podobna o ile nie będziesz się chwalił jaki to jesteś sprytny.

Firma ochroniarska poniesie jakiekolwiek konsekwencje dopiero w momencie gdyby przyjechali po czasie maksymalnym podanym w umowie.

Z ubezpieczeniem też nie jest różowo. Pieniądze przyjmują chętnie. W przypadku włamania żądają różnych dziwnych rzeczy np. faktur za przeglądy okresowe i oświadczenia, że alarm jest sprawny od instalatora..

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci przykład: jestem na wyjeździe, dostaję info o alarmie z mojego systemu, stres, tysiąc myśli co się dzieje, na miejsce jedzie patrol, obchodzą dom, sprawdzają drzwi i okna czy nie mają śladu uszkodzenia, dostaję taką informację od nich i kamień spada z serca, płacę obecnie 30 netto i myślę że warto, druga sprawa miałem już kilka fałszywych alarmów, interwencję ochrony po tym, więc okoliczni złodziejaszkowie wiedzą że tu nie tylko tabliczka jest, i że za dużo czasu na włamanie nie mają i mam nadzieję że nie będą ryzykować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz też zbieram oferty na monitoring, ale twierdzę że warto. Przykład z życia wzięty, jak u szwagra odbezpieczyłem tylko jedną strefę. Za 5-10 minut była ekipa i mnie spisywali.... oczywiście szwagier już do mnie dzwonił, że coś zrobiłem nie tak bo do niego dzwonili. Dla złodzieja te 5-10 minut wystarczy by wynieść telewizor czy komputer, ale mnie bardziej szkoda by było innych rzeczy (m.in. pamiątek itp itd), które nie są na wierzchu a w ciągu kilku minut by nie dali rady tego znaleźć.

 

Ważne by pytać się gdzie jest zlokalizowany patrol interwencyjny i by był jak najbliżej miejsca zamieszkania, nie w centrum Szczecina ;) Dobrą ma chyba Gemini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam solida, 36 brutto płacę, średnio 1 interwencja miesięcznie była z racji dopieszczania alarmu i związanych z tym fałszywych alarmów, nigdy nie liczyli za interwencje, przyjeżdżają szybko

jest jakieś ubezpieczenie że jak złodziej wyniesie sprzęt rtv zanim dojadą to zwracają, myślę że nie ma różnicy, po prostu większy może taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakieś ubezpieczenie że jak złodziej wyniesie sprzęt rtv zanim dojadą to zwracają, myślę że nie ma różnicy, po prostu większy może taniej

Ubezpieczenie działa jak będą szkody, a oni nie dojadą w czasie z umowy.

Gdyby było tak jak mówią, płaciliby zawsze i nie byłoby potrzeby ubezpieczać się samemu.

Szansa że traficie na takiego specjalistę jest niewielka

http://www.youtube.com/watch?v=Sw3PNWiq71I

Edytowane przez dendrytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
ja mam solida, 36 brutto płacę, średnio 1 interwencja miesięcznie była z racji dopieszczania alarmu i związanych z tym fałszywych alarmów, nigdy nie liczyli za interwencje, przyjeżdżają szybko

jest jakieś ubezpieczenie że jak złodziej wyniesie sprzęt rtv zanim dojadą to zwracają, myślę że nie ma różnicy, po prostu większy może taniej

 

dokładnie tak jak pisze Kulca , abonament w solidzie bez ubezpieczenia tzw 15minutowego... 30 zł netto , z ubezpieczeniem abonament 55 zł netto - 2 nieuzasadnione interwencję grupy w miesiącu w cenie abonamentu:) jęśli interesowały by kogoś szczegóły "15-minutówki" proszę o wiadomość prywatna poprzez stronę muratordom.pl

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

[Witam

 

Ja wypowiem się tak nie należy ograniczać się tylko i wyłącznie do firmy ochroniarskiej najlepiej zainwestować dodatkowo w nadajnik GSM i być osobiście powiadamianym o alarmach.

Jeśli chodzi o podpisywanie umowy to każda umowa ma swoje kruczki. Duże firmy nie będę wymieniał które idą na ilość nie na jakość np 4000 obiektów na jeden patrol. Czy ktoś kiedyś testował te czasy dojazdu? ale nie będę dywagował na ten temat. Ja polecam zarówno umowę z agencją jak i osobiste powiadamianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
dobrze jest po prostu korzystać z kilku rozwiązań, potrzebne będą nam zarówno alarm, ubezpieczenie i taka firma ochroniarska, bo trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że taka firma ma inną funkcję niż niż alarm, on ma automatycznie odstraszyć amatora, ale specjalista rozbroi go zanim ten w ogóle się włączy :/ i to właśnie na wypadek takich speców potrzebna Ci ochrona Edytowane przez nie_zapominajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...