Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Markoto - to moze byc albo jaśmin nagokwiatowy

http://www.nichegardens.com/images/plants/jasminum_nudiflorum.jpg

albo leszczynowiec

http://www.karisgarden.com/images/home/corylopsis.jpg

 

Niestety, zaden z nich nie ma "japonski" w drugim członie nazwy. Leszczynowiec moze byc ewentualnie "chiński".

 

A w sprawie pelargoni: Na razie poczekaj jeszcze trochę niech ma z 5 listków. Uszczykiwac trzeba, jesli chcesz miec krzaczek, a nie jeden długi pęd. Uszczykuje sie najmłodszą parę liści właściwych. I tak co jakiś czas uszczykujesz na bocznych pędach, aż uzyskasz pożadana gęstośc krzaczka. Z tym, ze każde uszczyknięcie opóźnia wejscie rośliny w kwitnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uważnym czytaniu Twoich porad odnośnie żywopłotu nieformowanego stworzyłam taki oto

1.Dereń Flavimera

2.Dereń Sibirica Wargiegata

3.Irga pomarszczona bullata

4.Jaśminowiec wonny

5.Barberys ottawski Superba

6.Pęcherznica Lutea

7.Tawuła VanHoutta

Posadziłam te krzewy co 50cm. Każdy z tych krzewów posadziłam w grupach co 6m każdy. Żałuję tylko że nie przemieszałam je nawzajem.Sadziłam je w zeszłym tygodniiu. Czy radzisz mi żeby jeszcze coś poprawić i wymieszać je ze sobą? Czy już za póżno i zaszkodzę tym roślinkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, e to duże drzewa, o srednicy po 20 latach u podstawy z 4 m. Jesli posadzisz od południa, bedziesz miała zacieniona działkę.

Elfirku, uświadomiłaś mi właśnie że mam problem. U mnie na 30 metrach południowej granicy dzialki rosnie 7 drzew, ktore w przyszlosci osiagna po 10 m - 3 sosny czarne, 3 jodly olbrzymie i 1 kaliforniska. Od domu sa 20 metrow, ale i tak wolalabym nie miec tak duzej dzialki zacienionej...Drzewa na razie mają okolo 2 metrow...Zaczynam myslec czy czesci nie przesadzic, a sosen ksztaltowac na wzor bonsai...Pozdrowienia, Malgosia[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pytania, to mam pytanie :D

Zakupiłam na allegro bulwy tawuł i funkii. Przysłali zgrabną paczke i OK. Ale śnieg leży!! Liczyłam, że przyśą, zakopię i po krzyku a tu nie ma jak. Więc pytania

- ile i czy w ogóle mogą leżeć w CIEPŁYM domu,

- może lepiej wystawić na taras w jakimś dodatkowym pudełku

- a może wsadzić w ziemię mimo śniegu, w końcu mrozu nie ma, ledwo koło zera.

Co robić, żeby się nie zmarnowały???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakupieniu różnych korzonków (nie na allegro - ale to nie ważne), które były w suchym torfie wrzuciłam je do doniczek z ziemią(zieleńszym do góry) i siedzą w garażu - potem przesadzę, gdy będzie cieplej. (irysy hol, dalię, jeżówkę saponarię i takie żółte dość duże)

podlałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam doniczek, nie mam chłodnego garażu, mam ciepły dom.

Czy mogę wsadzić je dziś do ziemi?

 

HELP

 

 

ja takie kłącza właśnie podpędzam w domu i wsadzę do gruntu takie fajne dorodne jak będzie ciepło, a to również z tego względu, że częśc mojego ogrodu jest jeszcze w fazie koncepcyjnej

robię tak od dwóch lat i ma to taką zaletę, że przynajmniej widzisz co sadzisz :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodły jak najbardziej mogą rosnąc z różanecznikami.

Duże drzewa iglaste da się przesadzić, ale należy je do tego przygotowac poprzez szkółkowanie. Czyli - wiosną nalezy podciąc korzenie w pewnej odległości od pnia. Przez lato roślina zregeneruje częsc bryły i wtedy na jesień się przesadza z młodymi korzonkami, które wyrosły blisko korzenia głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELFIR mam pytanie czy wysiane w domu surfinie trzeba pikować?tzn moje mają ok.2 cm ,wzeszły dość gęsto i ne wiem co z nimi teraz :cry:

Nie wiem co wysialas ale nie sa to surfinie.

Moze petunie, jesli tak to 2cm to najwyzszy czas na rozpikowanie.

A ja wiem co wysiałam i są to SURFINIE.Z nasion zebranych w zeszłym roku .Już przepikowałam i na razie mają się dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozeracz - surfinie też sa petuniami. Surfinia to nazwa handlowa mieszańca długopędowego petunii

 

 

Ala Maj - wiesz też, ze twoje surfinie mogą wyglądac zupełnie inaczej niż te z których masz nasiona? Normalnym sposobem rozmnażania jest sadzonkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...