Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Faktycznie piach. A woda dopiero 20 m pod nim. Sama to tylko sosna rośnie! Ma to swoje dodatnie strony, ale z trawą przesadziłem. Za dużo badziewia mi na niej rośnie. Chociaż teraz po deszczu (skoszona rano) wygląda nieźle.

 

Trawa ma nawadnianie, ale używam tylko, żeby nie zdechła. W tym roku nawozu nie sypałem, ale chyba coś muszę jej dać do żarcia bo protestuje:D. Te łachy widoczne na dole zdjęć, to brak koncepcji. A może lenistwo?

 

Zrobię zdjęcia buków (żywopłot). Może coś szepniesz....

IMG_2070.jpg

IMG_2071.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Ale je kocham...

 

Są dwa sposoby na buki. Jeden to kupić działkę w miejscu gdzie rosną same, drugi to spełnić trzy warunki uprawiania roślin na pustyni: 1. Woda. 2. Woda. 3.Woda.

 

Przy pierwszym sposobie potrzebne jest terenowe auto po każdym deszczu by wjechać na działkę, drugi sposób uprawiam od 15 lat. Ostatnio dorobiłem się własnej koncepcji strzyżenia. Nie podobały mi się moje buki po każdym z dwóch corocznych cięć. Zostawiam je więc na trzy lata w spokoju, potem "golę" na łyso. Coroczne strzyżenie sprawdza się w siedlisku dla buków przeznaczonym. U mnie wyglądały koszmarnie po cięciu.

 

Na pierwszym planie zdjęcia buki które pójdą do fryzjera za rok, z tyłu ogolone wiosną.

IMG_2072.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie pozbyc grzybow z trawnika. Trawka swiezo wysiana w kwietniu i jeszcze dobrze niezakorzeniona. Dzis wyrwalismy wszystkie cholery ale one rosna jak grzyby po deszczu :mad:

I jeszcze na posadzonym zywoplocie z grabow mamy od spodu lisci biale muszki. Psikamiy to juz od miesiaca czyms na mszyce, ale niewiele to daje. Moze jakies wskazowki jak czesto nalezy pryskac albo co poprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiscie pomoże mi poszukać odpowiednich nasion..... a może powinnam kupić kosiarkę i wyjść na koszenie trawników przy katedrze..... kto wie, może ktoś nawet doceni :)

 

Elfir bądź osoby będące w stanie rozpoznać co może byc głównym składnikiem tej mieszanki - wielkie dzięki z góry za pomoc.

 

Dopatrzyłam się odpowiedzi Elfir :( szkoda, ale warto próbować bo jesteś skarbnicą wiedzy :)

 

Nicol, napisz dokładnie o co Ci chodzi z tą trawą? Podoba Ci się i chcesz mieć taką u siebie?

 

Jak byś określiła jaką masz ziemię i co chcesz od trawnika, to Elfir na pewno dobrze doradzi. Bo tak to samo gdybanie :cool:

 

Ja mogę Ci doradzić mieszankę trawy, którą od 2 sezonów dosiewam u siebie. Ma fajne cienkie źdźbła, bardzo ładnie i szybko się zagęszcza, ale rośnie w wzwyż dość wolno. W każdym razie dużo wolniej niż ta, którą wysiałam wcześniej, więc kosi się ją rzadziej. Nie boi się też cienia pod Wierzbami płaczącymi.

Wybrałam ją tu http://www.barenbrug.pl/polska/PL/sport-i-rekreacja_3166.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicol, napisz dokładnie o co Ci chodzi z tą trawą? Podoba Ci się i chcesz mieć taką u siebie?

 

Jak byś określiła jaką masz ziemię i co chcesz od trawnika, to Elfir na pewno dobrze doradzi. Bo tak to samo gdybanie :cool:

 

Ja mogę Ci doradzić mieszankę trawy, którą od 2 sezonów dosiewam u siebie. Ma fajne cienkie źdźbła, bardzo ładnie i szybko się zagęszcza, ale rośnie w wzwyż dość wolno. W każdym razie dużo wolniej niż ta, którą wysiałam wcześniej, więc kosi się ją rzadziej. Nie boi się też cienia pod Wierzbami płaczącymi.

Wybrałam ją tu http://www.barenbrug.pl/polska/PL/sport-i-rekreacja_3166.php

 

Przepraszam jełsi uraziłam, ale to było w odruchu.

 

By się nieco poprawić powiem, że mam posianą trawe barenbrug sport (producent z linku). Ma 5 sezonów i powiem szczerze, że jest nie do zdarcia. Jedyne co to długotrwałe upały bez podlewania dają jej rade, ale to dotyczy każdej trawy. Podłoże mam gliniaste ciężkie i dwoje biegających dziecek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jełsi uraziłam, ale to było w odruchu.

 

By się nieco poprawić powiem, że mam posianą trawe barenbrug sport (producent z linku). Ma 5 sezonów i powiem szczerze, że jest nie do zdarcia. Jedyne co to długotrwałe upały bez podlewania dają jej rade, ale to dotyczy każdej trawy. Podłoże mam gliniaste ciężkie i dwoje biegających dziecek :)

 

Chyba się zgubiłam :confused:

 

Nitubaga, czy ja napisałam coś nie tak? Nie było to moim zamiarem. Przepraszam za wprowadzenie zamieszania.

 

Cieszę się, że o mieszankach traw z Barenbrug mamy to samo zdanie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Elfir, bardzo dziękuję Ci za wcześniejszą pomoc. Nie mogłam napisać wcześniej bo mały wydłubał mi wszystkie klawisze z laptopa i dopiero wczoraj znalazłam czas na włożenie ich :D Odnośnie fotki budlei-rzeczywiście jest marna, ale teraz rusza powoli ze wzrostem. Niestety deszcze wszystko u mnie zastopowały i zielna sadzonka z tej samej budlei wyglada o niebo lepiej niż ta wsadzona wczesną wiosną w ziemię. I tu moje pytanie-czy taką sadzonkę, którą teraz trzymam w donicy i która pięknie rośnie powinnam wysadzić do ziemi jesienią czy wiosną? A jesli wiosną to czy powinnam ją jakoś specjalnie przyciąć lub przenieść zimą np do zimnego,ale zawsze z dodatnią temperaturą garażu?

I jeszcze jedno-ponieważ dużą część moich roślin zaatakowały grzybole-np iwę rdza, młodziutkie jabłoneczki też mają brązowe krawędzie liści i zasychają i nawet berberys choruje (i nie są to owady na pewno) to czy środkami takimi jak topsin, antracol i amistar najlepiej jest pryskać rośliny wieczorem czy w dzień w słońcu? Pytam bo to wszystko młodziutkie, tegoroczne rośliny (no poza berberysem).

I jeszcze jedno pytanie_przytargałam na działkę z rumowiska jakiegoś rozbiórkowego przy nasypie kolejowym krzak, który najbardziej przypomina mi budleję, czy możesz mi powiedzieć co to jest? Na tym gruzowisku rośnie tego pełno-zajmują z 500 m2. Dobrze nie widać, ale listtki są postrzępione na brzegach. Na tym ostatnim zdjęciu krzak lekko przywiądł, ale jak się nie przyjmie to pójdę po to jesienią, a jak to budleja to chyba lepiej będzie przesadzić to wiosną?

Zdjecie0084.jpg

Zdjecie0085.jpg

Zdjecie0086.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadz sadzonkę jak najszybciej do gruntu (jeśli ma korzenie) a na zimę porządnie okryj.

Jakbyś miała zimować w doniczce to oczywiście w chłodnym.

 

Na zdjeciu trochę wygląda jak tawuła nibywierzbolistna lub wierzbolistna, ale zdjęcia trochę niewyraźne.

 

Jak jest choroba to oczywiście pryskać jak najszybciej!

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...