Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy pomieszac mieczyki z jakimis innymi ? jesli tak to z czym zeby bylo ladnie ?

czy sadzic kepkami i jednolicie... prosze o pomoc bo jakos brak mi inspiracji

 

Koniecznośc wykopywania ogranicza stosowanie tych roślin w kompozycji z gatunkami wieloletnimi.

 

Możesz uprawiać je w donicach.

Mozna posadzić na brzegu rabaty z większymi krzewami z tyłu

Albo założyć rabatę z mieczykami i roślinami jednorocznymi uprawianymi z rozsady

 

Najładniej wyglądają jako duża kępa tej samej odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planując swój ogród, a raczej część przed domem, wymyśliłam sobie, że z przodu przy ogrodzeniu od rogu posadziłabym np. 2 tuje szmaragd, potem np. 3 tuje janad gold, potem 3 szmaragdy i jedno janad gold (bo jest miejsce na 9 sztuk), to byłoby w korze. Zostaje mi odległość dwóch przęseł do ścieżki, więc około 3 metrów. Tam rosnące w trawie albo berberysy takie strzeliste zielone nie kuliste albo hortensje limelight np. 2 lub 3 . Potem jest ta ścieżka i znowu jedno przęsło do bramy. Wtedy tutaj też powtórzyłabym te berberysy albo hortensje. Czy to ma jakiś sens? I czy to będzie dobrze wyglądało? Czy lepiej te berberysy czy hortensja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przepadam z berberysami , bo zimą nie sa najładniejsze. Chyba, że ktoś ma ogród na kiepskiej glebie i nie chce go podlewać.

Za to lubię hortensje, bo kwitną całe lato, kiedy się z ogrodu najbardziej korzysta.

 

Nie sadź krzewów w trawie - jak zamierzasz kosić trawę?

 

Nie bardzo widze takie mieszanie kolorów zywotników. Będzie wyglądało jak żywopłot, ale pstokaty. Musiałabyś zrobić przerywniki roślin o zupełnie innym pokroju, kształcie igieł. Np. dodać sosnę bosniacka "Satelit". Albo świerk "Cupressina"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, przesadziłam jesienią pęcherznicę diablo chyba (taka czerwona) , kalinę koralową i jakiś dereń - z gąszczu krzewów w którym wybijały do góry , znaczy miały długie gołe badyle i kwiaty tylko u góry . Niestety, nie obcięłam ich po przesadzeniu i obecnie zawiązały się już pąki - czy mogę jeszcze teraz krótko przyciąć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci Elfirku za pomoc. Teraz to ja już nic nie wiem. Proszę, zaproponuj mi coś co bym mogła w takim razie posadzić przy ogrodzeniu, bo już nic nie przychodzi mi do głowy. Myślałam że pomysł z tymi tujami jest dobry, ale faktycznie będzie pstrokato. Te sosny nie bardzo mi się widzą. Może coś innego. Elfirku jedyna nadzieja w tobie. Pozwolę sobie wrzucić ci zdjęcie jedyne jakie akurat mam, może mi coś wymyślisz. Jutro chciałam szkółke odwiedzić, a tak nie wiem za czym się rozglądać.

 

http://images63.fotosik.pl/794/7ec5f249dc336530m.jpg

 

Chodzi mi o tą lewą stronę od furtki i prawą od furtki do bramy. Dodam że od furtki do bramy jest jedno przęsło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tyle różnych iglaków do wyboru - np. cyprysiki - nutkajski, niekoniecznie Pendula ale np. Tatra, Glauca. Albo cyprysik groszkowy "Plumosa Aurea", "Filifera" (nie Filifera Nana). Z jałowców kilka kloumnowych i jeden krzaczasty Blue Alps. Kilka świerków np. "Inversa" czy świerk czarny "Beissneri". Cisy. Do tego formy nie kolumnowe, ale krzaczaste.

 

Nie rób też nasadzenia jako jednego wąskiego pasa pod płotem.

 

Te nasadzenia musza być spójne z pomysłem na ogród w dalszych jego fragmentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir - cedr był u mnie od samego początku :) Rośnie przed wejściem do domu, na trawniku. Zaczął brązowieć od jakichś dwóch tygodni. Czy to możliwe, że to okropne, wysuszające wiatry, które nas ostatnio nawiedzały? Jeśli tak, to jest jakaś szansa dla niego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zochna - pies raczej przeżyje - dobrze się ma po zimie :) Bardziej martwię się o cedra - co z nim zrobić? Zostawić i poczekać, aż się sytuacja wyklaruje, podlać, spryskać czymś? No qrcze - siódmy rok rośnie i byłoby mi go trochę żal :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...