Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elfir, jeszcze jedno pytanie, może wiesz, gdzie można kupić sadzonki brzozy ermana? Przeszukuję neta, wygląda, że nikt nie ma. A jestem po prostu chora na taką zagajnikową, wielopniową brzozę.Najlepiej trzy :)

 

a dlaczego akurat ermanna? wielopniowa brzoza może powstać z różnych gatunków. Katalog Zszp podaje, że produkuje ją Piątkowski i Kulas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia. Obrzeża będą z granitu.

Jeszcze mnie nurtuje czy dawać agrowloknine? Czytam że wcale nie jest taka dobra.

Dodam że będzie kora sosnowa, już jest 3000l

 

I znów pytanie - do czego twoim zdaniem ta agrowłóknina w ogrodzie służy?

Jeśli z kory chcesz robić próchnicę, to ona przecież odcina korę od gleby. Kora szybko przesycha i potem łatwo może zostać wywiana przez wiatr.

 

Ograniczenie wzrostu chwastów? Raczej jedynie na początku. Potem chwasty przerastają ją bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enedue, możesz posadzić 3 w jeden dołek. Efekt będzie bardzo zbliżony.

 

Też kładę pod korę kartony. Sadzę także zadarniacze, które prędko opanowują powierzchnię i nie dopuszczają, no prawie nie dopuszczają chwastów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko ermany widziałam wielopniowe na fotkach, Wiem, mało widziałam. Tak bardzo chciałam mieć taką romantyczną, rozgałęzioną czy raczej rozpnioną, a wszystkie inne na zdjęciach są pojedyńcze. Więc się uczepiłam tej.

Bardzo dziękuję za info.

 

tutaj pożyteczna wielopniowa

http://www.drewsmol.pl/produkt/brzoza-jacquemontii-doorenbos-wielopienna/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to naturalna uroda odmiany?

 

W ubiegłym roku takich przebarwień nie miałem. Zasilam je dolistnie co 7 dni saletrą potasową (5g/l) w czasie oprysku PW i IF (opryski ekologiczne przeciw chorobom). Były podlane 25 maja saletrą amonową 5g/l.

Wilgotność podłoża utrzymuję.

Edytowane przez andrzej49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny poradźcie proszę - klon i dereń były całkiem ładne, ale w lipcu coś im zaszkodziło. Dereń skulił liście, niektóre liście maja brązowawe obwódki i jakby usychał, ale był podlewany. Klon ma brązowe zmiany na liściach.

Jakoś na początku czerwca był oprysk na grzyb -co o tym sądzić i co robić?

Deren_choroba2.jpg

Klon_choroba1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może Ćmę Azjatycką? Poznaliście już?

Nie?

No to kurła bujcie się.

Ja poznałem od niedawna.

Ja cież pierniczę.....

Oglądajcie już dzisiaj swoje bukszpany, dbajcie i na wczesnym etapie zagrożenia ratujcie.

Żrą je larwy wspomnianej ćmy, aż trzeszczy.

Nie mają naturalnego wroga u nas ( tam w Azji jest taki szerszeń co je pożera)

Osa jak na niej siadła to za 10 sekund ryj czułkami obcierała ze wstrętem.

Ptaki tego nie żrą bo zakwaszone bukszpanem.

Pająkowi w sieci wrzuciłem larwę - wyssał ją.

Ale skąd ja wezmę 1850 pająków? Bo tych zielony skurczysynów tam jest tyle chyba!

Psikam, zmieniam środki....i doooopa.

Te maluchy sczerniały, ale te zielone bydlęta większe wciąż mają się dobrze.

Chyba się poddam i będę musiał zlikwidować. :(

 

67403763_622882838120247_5855592930571452416_n.thumb.jpg.210d5cb93b0675eb81384dc4a1ff87cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny poradźcie proszę - klon i dereń były całkiem ładne, ale w lipcu coś im zaszkodziło. Dereń skulił liście, niektóre liście maja brązowawe obwódki i jakby usychał, ale był podlewany. Klon ma brązowe zmiany na liściach.

Jakoś na początku czerwca był oprysk na grzyb -co o tym sądzić i co robić?

 

Oparzenia słoneczne. Mam to samo + niedobór fosforu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...