Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hortensja wiechowata - obejrzyj sobie w necie, która najbardziej się podoba np. tu: https://szkolka-hortensja.pl.

Może Polar Bear albo Fraise Melba

 

 

Do różaneczników musisz mieć zakwaszoną glebę. Najlepsze są stare sprawdzone odmiany z grupy katawbijskich- np. Nova Zembla, Roseum Elegans.

 

Tak czy inaczej sprawdź odczyn gleby, bo pod kostką może byc zbyt zasadowy dla większości roślin i trzeba będzie korygować.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Elfir, poradź proszę jak sadzić gaury (w sensie przygotowania ziemi). Uwielbiam je, ale znów 50% moich sadzonek nie przetrwało zimy. Kupiłam więc kolejne i zastanawiam się, jak je dobrze posadzić. :) Może trzeba im dołek piaskiem podsypać? Pamiętam, że wspominałaś, że u Ciebie pięknie zimują i się rozsiewają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo olej iglaki i posadź trawy ozdobne. Polecam na suche i nasłonecznione miejsce ostnice trzcinnikowatą

 

Dobrze zimuje ta ostnica?

Nie trzeba jakoś specjalnie chronić, wynosić w nieogrzewane miejsca, ble,ble...

Zanim poczytałem, to kupiłem i posiałem trawę pampasową.

Jak czytam o chuchaniu i dmuchaniu na nią, to zastanawiam się czy te siewki duże już fajne, nie podarować komuś od razu i nie czekać.

To jak to jest z tą ostnicą.

Podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję roślin na podjazd.

Miejsca parkingowe między kostką będzie rozdzielone pasem 1x7,5m.

Planuje tam posadzić dwie sliwowisnie, a także wysypać grys bazaltowy, prawdopodobnie znajdzie się też niskie oświetlenie.

Chciałbym też tam dołożyć niskie rośliny, które będą ozdobą przez jak największa cześć roku, czy moglibyscie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Elfir, poradź proszę jak sadzić gaury (w sensie przygotowania ziemi). Uwielbiam je, ale znów 50% moich sadzonek nie przetrwało zimy. Kupiłam więc kolejne i zastanawiam się, jak je dobrze posadzić. :) Może trzeba im dołek piaskiem podsypać? Pamiętam, że wspominałaś, że u Ciebie pięknie zimują i się rozsiewają.

 

Gleba bezwzględnie przepuszczalna i sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Uprawiam amatorsko pomidory w donicach. To moja pierwsza próba, brak doświadczenia daje się we znaki. Obserwuję niepokojące objawy na dorosłych liściach - charakterystyczne żółknięcie. Mam tylko nadzieję, że to nic groźnego a np. tylko poparzenia od słońca - czy to możliwe? Gorzej wyglądają czubki roślin. Gałązki są dosłownie poskręcane, niezbyt wyrośnięte, liście bardzo pofałdowane. Łodygi są grube, międzywęźla skrócone. Załączam 3 zdjęcia i proszę o opinię. Mam tylko nadzieję, że pytania o pomidory nie są niemile widziane :rolleyes:

nr3.jpg

nr2.jpg

nr1.jpg

Edytowane przez inż. Mamoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hortensja wiechowata - obejrzyj sobie w necie, która najbardziej się podoba np. tu: https://szkolka-hortensja.pl.

Może Polar Bear albo Fraise Melba

 

 

Do różaneczników musisz mieć zakwaszoną glebę. Najlepsze są stare sprawdzone odmiany z grupy katawbijskich- np. Nova Zembla, Roseum Elegans.

 

Tak czy inaczej sprawdź odczyn gleby, bo pod kostką może byc zbyt zasadowy dla większości roślin i trzeba będzie korygować.

 

Różaneczniki są ładne ale czy wymienione odmiany nie rosną zbyt wysoko? Doczytałam, że dorastają do 2-3 m czy jednak marne szanse żeby tak urosły? Nie będą za wysokie do tego miejsca? Póki co część kostki wyjęta i mniej więcej zakreślony kształt rabaty...

5d44e317546e382dgen.jpg100051883_1932695583696367_3523484126168481792_n.jpg

Edytowane przez gosiacz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak wirus - ale pod warunkiem,. że był posadzony w normalnej żyznej ziemi.

Bo może też być objaw niedoboru magnezu.

 

Skrócone międzywięźla maja pomidory koktajlowe. U normalnych pomidorów zwijanie się wierzchołkowej części pędów jest objawem przenawożenia azotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różaneczniki są ładne ale czy wymienione odmiany nie rosną zbyt wysoko? Doczytałam, że dorastają do 2-3 m czy jednak marne szanse żeby tak urosły? Nie będą za wysokie do tego miejsca?

 

za 20 lat faktycznie mogą być duże. Ale różaneczniki można przycinać (wyłamywanie wierzchołkowych przyrostów po kwitnieniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gleba bezwzględnie przepuszczalna i sucha.

Poszukam im nowego miejsca w ogrodzie, gdzie będzie najbardziej sucho, może tam sobie poradzą. Czy trzeba je często podlewać? Może pod okapem domu, na skarpie, przy filarze z kamienia dadzą radę? Nic tam mi nie chcę rosnąć :-( Chyba jest tam za sucho, nie dochodzi deszcz, i jeszcze jak piaskowiec się nagrzeje, to pewnie jest gorąco. Może masz pomysł co może w takim miejscu rosnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoich nie podlewam. Tyle tylko co z deszczu. Ale kluczowe jest przepuszczalne podłoże.

A sieją się wszędzie, są w stanie pokonać perz i rdest.

 

U mnie w suchym miejscu najładniej rośnie perowskia - mam dwie - dzika i karłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...