Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem. To co opisałam, po prostu uczą na studiach.

Miałam osobne podręczniki do geologii, botaniki, dendrologii, roślin ozdobnych, itd.

 

Na obronie pracy magisterskiej musiałam opisać krok po kroku wszystkie czynności związane z wykonaniem projektu ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chcieli dać sześć, ale rektor do spraw studiów powiedział, że na studiach takiej oceny nie ma :(

Musiałam oddać też prawa do pracy promotorowi przez co to on napisał podręcznik do agroturystyki w oparciu o materiały, które zebrałam :/

Mój temat to był: "Ogród wiejski przy gospodarstwie agroturystycznym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałam oddać też prawa do pracy promotorowi przez co to on napisał podręcznik do agroturystyki w oparciu o materiały, które zebrałam :/

Mój temat to był: "Ogród wiejski przy gospodarstwie agroturystycznym"

 

Elfir http://img238.imageshack.us/img238/5819/wow0vj.gif , dlaczego mu teraz tych praw nie odbierzesz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy student musiał podpisać oświadczenie o tym, że praca magisterska jest własnością uczelni, przed obroną.

 

Własność to jedno, a wykorzystanie Twojej pracy do prywatnej publikacji to drugie. Dla mnie to wygląda jak szantaż i nie wiem, czy potrafiłabym zgodzić się z tym już po obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy student musiał podpisać oświadczenie o tym, że praca magisterska jest własnością uczelni, przed obroną.

Takie oswiadczenie jest tzw klauzulą niedozwoloną: http://prawo.vagla.pl/node/9026

Poza tym promotor może w swoich publikacjach cytować prace studentów jednak musi podać ich nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podawał, że to moje. Nie sprawdzałam. W sumie ja też robiłam swoją pracę magisterską w oparciu o inne materiały, wcześniejszych autorów. Moja praca nie była badawcza (w sensie robienia doświadczeń i pomiarów) tylko opisowo-projektowa. A projektu ogrodu sensu-stricte na pewno nie wykorzystał. Raczej zebrane przeze mnie materiały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy student musiał podpisać oświadczenie o tym, że praca magisterska jest własnością uczelni, przed obroną.

W tej sprawie nie ma czegoś takiego jak "własność".

Prawa autorskie niemajątkowe pozostają na zawsze przy Tobie. Natomiast majątkowe - nie wiem, ale to mi się wydaje mocno podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam pytanie. Przesadziłem tej jesieni kilka drzew. Powinienem trochę zmniejszyć korony. Czy teraz nie za późno, czy czekać do wiosny? Nie wiem, czy zdołają zagoić rany przed nadejściem mrozów.

A co zrobić z przesadzonymi magnoliami? Podręcznikowa pora na cięcie to lato, ale kusi mnie żeby ciąć teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee...tam niech sobie podpisują zasługi, ja sądzę, że właśnie przez tego typu forum Elfir udawadnia (i z terminów realizacji wynika), że jest the Best.

Myślę, że jeszcze jej publikacje będziemy czytać.

 

...

Trala la la to tyle podlizywania ;)

Elfir nawiązując do ostatniej Twojej odp.ostro pracowałam nad obrysem mojej działeczki i umieszczeniem co ważniejszych elementów, czy moge jeszcze prosic o pomoc? Nie wiem , czy to juz nie za dużo?, ale juz nie moge spać przez to, tak się zapaliłam na początek realizacji od wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew.

Magnolia brooklińska 3m, cornus cousa 2,5m, metasekwoja 4m i amelanchier 3m. Przy przesadzaniu korzenie siłą rzeczy ucierpiały, poza tym chcę podnieść i poprawić kształt koron więc to to dobra okazja żeby załatwić dwie rzeczy na raz. Oprócz tego mam nowe magnolie prosto z doniczki.

Edytowane przez Mis Uszatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak moja pomyłka,to berberysy.

Iglaki - smaragd,ivonne i braband.

iwa karlowa-zdecydowanie do przesadzenia, może obok domku narzędziowego?

czy taka rozpiska coś więcej Ci powie?

Prosiłabym o podpowiedź szczególnie z tymi roślinami jakie pasuja w miejsca zacienione, a jakie w słońcu?

Czym najlepiej odgrodzic placyk zabaw? grilla? itp...

Nie wiem, czy na tej mapce dobrze widać?

da się wogóle dodać większe zdjęcia?hmm... ale u innych widze, że się da

szkic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnolia brooklińska 3m, cornus cousa 2,5m, metasekwoja 4m i amelanchier 3m. Przy przesadzaniu korzenie siłą rzeczy ucierpiały, poza tym chcę podnieść i poprawić kształt koron więc to to dobra okazja żeby załatwić dwie rzeczy na raz. Oprócz tego mam nowe magnolie prosto z doniczki.

 

świdośliwę tnij bez sentymentu. To twardziel.

Magnolia bardzo źle znosi przesadzanie. Tutaj potrzebne będzie zabezpieczenie przeciw mrozom wokół pnia i głównych pędów, bo zasadnbiczo powinno przesadzać się na przedwiośniu. Przytnij dopiero wiosną, zanim zaczną rozwijać się pąki. Oberwij pąki kwiatowe, żeby roślina całe siły włożyła w odbudowanie systemu korzeniowego. Dobrze jest cieniować magnolię, aby silne słońce nie zmuszało jej do transpiracji ponad jej mozliwości ssące.

 

Niestety brak mi doświadczeń z dereniem Kousa i metasekwoją.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...