Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No teraz aż tak źle nie bywa, sąsiad podwyższył murek i już nas aż tak nie zalewa, ale ten rok jest wyjątkowo trudny, do tego gliniasta gleba... na studzienki chłonne szans nie ma w ogóle... zbyt gliniasto :( ale mamy już pomysł na porobienie takich "placyków" chłonnych, tzn takie ścieżki i place, nie głębokie bardzo ale rozległe i wypełnione żwirem, żeby ta woda tam spływała i tam się gromadziła i żeby nie stała zalewając rośliny... nie wiem jak to wytłumaczyć... drenaż odpada bo nie ma gdzie tej wody odprowadzić... no ale nic, trzeba sobie jakoś poradzić...

W sumie oprócz tych jarzębin wszystko jakoś się trzyma, mam nadzieję że dadzą radę do wiosny :)

ok, przypatrzę się tym klonom (choć klon pensylwański tez mi padł :/ i nie wiem dlaczego, albo zalanie, albo choroba albo susza, pojęcia nie mam). i 11 różaneczników, które pod nim rosły :) ale jakieś straty muszą być ;)

 

pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, obsypałam głogownik korą na ok. 30 cm, czy zabezpieczyć pędy dodatkowo agrowłókniną? Na wrzosowisku nic nie zdążyłam zrobić, jest ściółka z kory i teraz rośliny prawie całkiem schowały się pod śniegiem. Czy w tych warunkach coś jeszcze powinnam dać jako osłonę i jak?

 

Dzięki za rozpoznanie drzewek. Fajne te wiśnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir mam pytanie moze głupie...

 

zostawiłam w garazu zebrane z tegorocznych kwiatostanów nasiona aksamitek

 

temperatura w garazu spadła nam do -7 stopni, czy te nasiona będą dobre??

nie zaszkodziła im zbyt niska temperatura??

 

mam tego naprawdę sporo i chciałam na wiosnę poszaleć z nimi w ogrodzie i nie chciałabym się rozczarować że mi nie wyrosły

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Elfir podpowiedź mi jak możesz, jak rozmnożyć irgę. Posiadam odmianę irgi do 50cm, kilka krzaków jest drobno listnych i to one gubią liście. Potrzebuje większa ilość nasadzić i mogę pójść z torbami u ogrodnika. Może nie jest to skomplikowana operacja. Zależy mi na niskopłążącej to i z mojej nie będę mógł pobrać sadzonek ogrodnik i tak musi swoje zarobić. Pozdrawiam w Nowym Roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmnaża się ją w lipcu z sadzonek półzdrewniałych. Ścinasz gałązki, do ukorzeniacza i do doniczki z wilgotnym piaskiem. Sadzonka musi zostać ścięta tuż poniżej węzła, z którego wyrastają liście. Dolne liście usunąć by nie były w podłożu po zasadzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...