Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Można jeszcze zrobić konstrukcję z dużej kratownicy i od tyłu przybić płyty poliwęglanu - będzie nieco orientalne w stylu, przypominające japońskie ścianki shoji.

 

Gaura nie jest za wysoka i ma blade kwiaty. Lepiej posadź ja na typowej rabacie bylinowej, bo przy wyrazistych krzewach może być niewidoczna. Poza tym jest dość wrażliwa na mrozy.

 

Trawy są super, niestety, te najładniejsze i najwyższe późno wschodzą.

hmmm, wyobraźnia podpowiada mi juz jaki może być efekt, takie kratownice chciałam sobie fundnąc w kąciku herbacianym, ale to daleka przyszłość i w zupełnie innej części ogrodu:) Nie wpadłabym jednak na to, zeby do tego użyć poliweglanu!!! To fantastyczny pomysł. Cały czas myślałam o wykorzystaniu jakiejś tkaniny ogrodowej, ale to by było samobójstwo finansowe. Dziękuję serdecznie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na dzień dzisiejszy czekamy na pozwolenie na budowę, ale mamy pytanie odnośnie ogrodu ktory chcemy po części zacząć obsadzać na wiosnę razem z rozpoczęciem prac budowlanych /jak będziemy mieli pozwolenie to chyba założymy osobny wątek ze zdjęciem naszej działki z naniesionym domem celem pomocy w zagispodarowaniu ogrodu/, ale teraz mamy pytanie, na działce do jesieni rosła gryka która została skoszona, CZY przed rozpoczęciem praz ogrodniczych należy to zaorać czy zostawić samemu sobie żeby zgniło i spokojnie sadzić np. drzewka? Jakie jeszcze wykonać prace?

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czyli do kiedy poczekać z zaoraniem, jak wspomniałem chcemy łącznie z budową sadzić jakieś większe i długo rosnące drzewa, itp.

Rozumiem, żeby wygrabiać łęty tam gdzie coś posadzimy, a jakim zielonym nawozem najlepiej na wiosnę obsiać miejsca nie wykorzystywane i czy to się nie robi po oraniu, czy można na to co jest teraz, czyli sama ziemia z łętami po gryce?

Czekam z niecierpliwością na projekt i będzie można dać rzut działki i pomyśleć nad rozplanowaniem ogrodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam dziś w nocy wypadek w kuchni, który skończył się szyciem ręki. Na razie mam problemy z rysowaniem a na kompie piszę jednym palcem. Stąd z góry przepraszam za wszelkie opóźnienia w rysowaniu i oddawaniu projektów.

 

Elfir szybkiego wygojenia rany i powrotu do normalności;)

Co Ty narobiłaś i to we własnej kuchni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Mój dom nie ma działki za domem. Ogród, który posiadam okala dom z trzech stron (boki i front). Do tego jeszcze droga jest z dwóch stron. Ogród jest raczej słoneczny, wschód-południe-zachód. Ziemia gliniasta. Ten pas ziemi jest też wąski, więc nie ma mowy o jakiś rozległych efektownych kompozycjach. Chciałam jednak odgrodzić się czymś od przechodniów i myślę o żywopłocie. Dobrze, żeby częściowo był zimozielony. Jedyne co mi do głowy przychodzi to tuje, a tych nie znoszę i mam takie samo zdanie na temat żywopłotów z tuj co Elfir. Czy może ktoś mógłby podsunąć mi jakąś inspirację?

Podobają mi się ogrody w stylu angielskim. Uwielbiam hortensje, róże, byliny. Ale nie wiem jak się odgrodzić w miarę zimozielonymi roślinami i żeby jeszcze było romantycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudus - trawa indianska - Sorghastrum nutans

 

baba - w angielskim ogrodzie to albo cis, albo grab (liscie zostaja zaschniete przez zime). Ale moze ligustr? ogrod angielski to rozne style, ale najczesciej kojarzy sie z wyraznymi granicami (mur, zywopłot strzyzony), regularnym układem sciezek, ale wypelniony nieregularna kompozycja

 

kotek - jak przyjda duze mrozy to mozna okryc włóknina lub stroiszem

 

rada: nie otwierajcie orzechow nożem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki dziewczyny ja trochę z innej bajki. Proszę pomóżcie. Dostałam kwiata w doniczce, kwitł na rózżowo, kwiaty takie jakby w kształcie szyszki), liście są grube i w duże. Kwitł dość długo bo ponad pól roku( mój rekord, że go nie zabiłam) Teraz powinnam coś z nim zrobić ale nie wiem co. Nie pamiętam nawet jak się nazywa, a karteczkę wyrzucłam. Ponoć trudny w utrzymaniu. Czy może wiecie co to jest???

Sorki za offika ale Elfir może znać odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...