Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fachowcem nie jestem ale wtrącę swoje 3 grosze;) codzienne posikiwanie po wierzchu niewiele da, lepiej raz na 3 dni włączyć deszczownię i zmoczyć ziemię na kilka cm wgłąb; dać nawóz przed porządnym podlaniem; następnego dnia po podlaniu opryskać np. mniszkiem, starane czy innym środkiem działajacym tylko na zielsko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

No ja też się nie znam, ale czytam i pytam i generalnie na tak młodą wschodzącą trawkę - bo gdzie niegdzie to ona jednak jest:) - odradzano mi jakikolwiek oprysk przez jeszcze jakiś czas. Chwasty mają stopniowo znikać przy kolejnych koszeniach.

Przed sianiem nawozu nie było, więc być może to było błąd. Plus przymrozek, który może opóźniać wschodzenie trawy, no i brak deszczu.

Mąż podlewa co wieczór przez 1-5 do 2 godzin, więc to chyba nie sikanie?

Czyli spróbować nawóz - ale potem jeszcze trawę dosiać? Ziarenka trawy leżą jeszcze gęsto w tych pustych placach...

 

Chodzi nam o to, że włożyliśmy już sporo kasy w trawę i podlewanie (nie mamy jeszcze studni, a trawa jest zasiana na ok, 1200m2), i nie wiemy, czy nadal inwestować w to co jest, czy oczyścić teren, przeorać i zacząć od nowa na jesień?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

No ja też się nie znam, ale czytam i pytam i generalnie na tak młodą wschodzącą trawkę - bo gdzie niegdzie to ona jednak jest:) - odradzano mi jakikolwiek oprysk przez jeszcze jakiś czas. Chwasty mają stopniowo znikać przy kolejnych koszeniach.

Przed sianiem nawozu nie było, więc być może to było błąd. Plus przymrozek, który może opóźniać wschodzenie trawy, no i brak deszczu.

Mąż podlewa co wieczór przez 1-5 do 2 godzin, więc to chyba nie sikanie?

Czyli spróbować nawóz - ale potem jeszcze trawę dosiać? Ziarenka trawy leżą jeszcze gęsto w tych pustych placach...

 

Chodzi nam o to, że włożyliśmy już sporo kasy w trawę i podlewanie (nie mamy jeszcze studni, a trawa jest zasiana na ok, 1200m2), i nie wiemy, czy nadal inwestować w to co jest, czy oczyścić teren, przeorać i zacząć od nowa na jesień?:(

 

1,5 - 2 godz podlewania 1200m2 nie nasączy to dobrze gleby, szkoda czasu, lepiej podłączyć końcówkę zraszającą i co kilkanaście minut przestawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trawnik jest fatalny!

Tam jest beznadziejna gleba chyba? Czy ta ziemia, którą nawieźliście była w jakiś sposób odchwaszczana przed posianiem trawy? Czy nowa ziemia została położona na glebie rodzimej bez wymieszania? Jeśli tak, to nowa ziemia będzie sucha, bo zaburzyliście podciąganie kapilarne od spodu (woda z gleby dochodzi tylko do starego poziomu gruntu).

 

Szczerze mówiąc, to co widać na zdjęciu, nadaje się to tylko do założenia trawnika na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabiony. Trawa odpada, bo masa z nią roboty

Jeezu. No, super.

Faktycznie, ladnie by wygladalo. A jakie dac kamienie? Grafitowe czy popielate, plaskie czy okragle?

Ale i tak bede musiala dac cos pomiedzy sciana a gabionem.

Elfir, moj dom to blizniak i z tylu i z lewej strony chce posadzic jakies choinkowate wzdluz ogrodzenia.

Ale tak pomyslalam teraz, ze moze by cos posadzic posrodku, aby troszke zacienic ten ogrod zimowy.

Moze orzech wloski?

Co sadzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfirko pisałam u siebie a jako to Ty znasz mój ogród od "podszewki" piszę do Ciebie

 

masze może jakiś pomysł z trawami....? rabata znajduję się zupełnie w cieniu, dokładnie to jest bok garażu i planuję usypać mały stok w kierunku alejki i na nim poszaleć z trawkami.

wiesz? to jest prawa strona domu, tuż przy garażu, tam miała być drewutnia itd......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trawnik jest fatalny!

Tam jest beznadziejna gleba chyba? Czy ta ziemia, którą nawieźliście była w jakiś sposób odchwaszczana przed posianiem trawy? Czy nowa ziemia została położona na glebie rodzimej bez wymieszania? Jeśli tak, to nowa ziemia będzie sucha, bo zaburzyliście podciąganie kapilarne od spodu (woda z gleby dochodzi tylko do starego poziomu gruntu).

 

Szczerze mówiąc, to co widać na zdjęciu, nadaje się to tylko do założenia trawnika na nowo.

 

Elfir niestety obawiam się, że masz rację. Nawieziona ziemia chyba nie była w żaden sposób zmieszana ze starą i dlatego mamy piach, zamiast ziemi. Ta najwyższa warstwa jest po prostu sucha.:(

Od czego w takim razie powinniśmy zacząć? I kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trawnik jest fatalny!

Tam jest beznadziejna gleba chyba? Czy ta ziemia, którą nawieźliście była w jakiś sposób odchwaszczana przed posianiem trawy? Czy nowa ziemia została położona na glebie rodzimej bez wymieszania? Jeśli tak, to nowa ziemia będzie sucha, bo zaburzyliście podciąganie kapilarne od spodu (woda z gleby dochodzi tylko do starego poziomu gruntu).

 

Szczerze mówiąc, to co widać na zdjęciu, nadaje się to tylko do założenia trawnika na nowo.

 

właśnie miałam o to pytać, czy pod trawnik nie wystarczyłoby nasypać dobrej ziemi z kompostem, bez przekopania, hehehe. Nie będzie tak łatwo... i żeby to jako tako u mnie na glinie wyglądało to muszę jeszcze piasku przywieźć i wszystko przez dom przenieść.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...