Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie, dzięki Waszym radom przy zakładaniu trawnika cieszę się teraz wspaniałą zielenią... ale znów proszę o pomoc...

Mój założony w maju trawniczek wygląda tak (przed pierwszym koszeniem):

http://img705.imageshack.us/img705/8084/zdjcie0088v.jpg

Czy te "zielsko" dam radę zwalczyć koszeniem czy muszę zastosować jakieś środki chemiczne? Z góry dzięki za odpowiedź

 

 

U mnie wczoraj było pierwsze koszenie nowej trawki i też mam ten sam typ chwasta, ale w mniejszym zagęszczeniu (nie wiem co to jest). Przed koszeniem, wyrwaliśmy w miarę możliwości wszystko - łatwo się usuwa, bo nie siedzi głęboko w ziemi. Trzeba złapać przy samej ziemi i pociągnąć - raczej nie było problemu. Pojedyncze sztuki się urwały, ale myślę, że jak trawa już dobrze się zagęści, to zdusi to zielsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc jakie rośliny mogę posadzić żeby moje zakątki wyglądały ładnie. Pozwoliłem sobie dodać dwa zdjęcia. To co widać na zdjęciach to thuje przy ogrodzeniu ( wiem, że to podobno prostackie :(( ) niestety co widać na zdjęciach zniszczone przez psi mocz.Na pierwszym zdjęciu (niestety cień pada ) jest jakaś leszczyna nie znam nazwy i duży bukszpan. Na drugim zdjęciu są thuje, dwa berberysy, forsycja, perukowiec i pare wrzosów, dąbrówka ( wiadomo te dwa ostatnie za małe żeby było widać )

 

Gleba wybitnie piaszczysta.

 

Nie boję się dbania o rośliny, dużo czasu im poświęcam, pomimo , że może nie widać, ale ja nie oczekuję efektów po miesiącu. Roślin niestety nie jest za dużo, bo moje fundusze są ograniczone i raczej stać mnie na małe roślinki

 

Proszę o pomoc poprzez poradę a może przez naniesienie w jakimś programie roślin gdzie mogłyby być.

 

ps. Skoro już piszę posta to spytam się czy może jest jakiś użytkownik z okolic Warszawy który ma na zbyciu rośliny to ja chętnie przyjmę. Sam od siebie mogę zaproponować akacje ( pewnie nikt się nie zainteresuje ) parę sumaków octowców też mogę spokojnie oddać.

 

http://img84.imageshack.us/img84/764/74467121.jpg

 

http://img135.imageshack.us/img135/5409/28367784.jpg

Edytowane przez marcinkornacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, kolejny raz proszę Cię o pomoc, bo nie wiem co robić.

Jesienią kupiłam i posadziłam Sumaka Dissecta, bo taki piękny był, kolorowy.... dałam za niego prawie 200 zł.... ?I teraz sobie w brodę pluję ! Bo czytam wszędzie, że on się rozłazi po całym ogrodzie, ktoś pisał, że może uszkodzić nawet rury kanalizacyjne i że to straszne cholerstwo, którego się ciężko pozbyć :( I co ja mam teraz zrobić ? Wykopać, póki nie jest za późno ? Czy liczyć na to, że mój będzie wyjątkowo grzeczny i nie będzie odrostów ? A jeżeli wykopać to co w zamian żeby miało ładną parasolowatą koronę dającą cień (u mnie w tym miejscu patelnia, gleba lekko kwaśna) i się tak efektownie przebarwiało ?

 

 

I jeszcze jedno: jak nazywa się takie coś co można wysypać pod róże, żeby chwasty nie rosły (zamiast kory czy kamyczków), wiem, że to jakaś pochodna węgla ? w czarnym kolorze i że nie zakwasza gleby tak jak kora

 

Dziękuję :)

Edytowane przez kondoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widać na zdjęciach to thuje przy ogrodzeniu ( wiem, że to podobno prostackie :(( ) niestety co widać na zdjęciach zniszczone przez psi mocz.Na pierwszym zdjęciu (niestety cień pada ) jest jakaś leszczyna nie znam nazwy i duży bukszpan. Na drugim zdjęciu są thuje, dwa berberysy, forsycja, perukowiec i pare wrzosów, dąbrówka ( wiadomo te dwa ostatnie za małe żeby było widać )

Przepraszam, ja nie Elfir, ale coś rzuciło mi się w oczy. Może na początek daj godniej pożyć tym roślinkom. Będą źle rosły tak bezpośrednio w trawie, zrób chociaż na około nich trochę miejsca wypielonego bez trawy i chwastów to na pewno odżyją i będą lepiej rosły. Możesz też pooddzielać je takimi plastikowymi obrzeżami od trawy, a pod thuje wysypać korę.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc jakie rośliny mogę posadzić żeby moje zakątki wyglądały ładnie.

 

Na piaski nadają się:

kwaśne piaski - żarnowce, szczodrzeńce Allgold, kosówki i sosny karłowe, świerk kłujący, berberysy Thunberga, brzozy (w tym karłowe odmiany), róża pomarszczona, wrzosy, macierzanki,kostrzewa niedźwiedzie futro, jałowiec pospolity

 

Zasadowe i obojętne piaski - kosówki i sosny karłowe, świerk kłujący, lawenda, juka, perukowiec, kalina hordowina, jarząb mączny, grusza wierzbolistna, sumak octowiec, klon polny, jałowiec sabiński, pigwowce, irgi, wawrzynek główkowy, oliwnik, tamaryszek, ligustr, mydleniec wiechowaty, złotokap, śliwa wiśniowa, rozchodniki, kostrzewy

 

Na piaskach żywotniki nie rosną za dobrze - jest dla nich za sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią kupiłam i posadziłam Sumaka Dissecta, bo taki piękny był, kolorowy.(...) Czy liczyć na to, że mój będzie wyjątkowo grzeczny i nie będzie odrostów ? (...)A jeżeli wykopać to co w zamian żeby miało ładną parasolowatą koronę dającą cień (u mnie w tym miejscu patelnia, gleba lekko kwaśna) i się tak efektownie przebarwiało ?

 

Takie coś tylko w Erze :)

 

Sumak wypuszcza odrosty jesli przycina mu się koronę. Nie ruszany może stworzyć pojedyncze drzewko. Problem jednak w tym, ze odmiana Dissecta nie jest drzewkowata tylko bardziej krzewiasta, lekko się pokładająca. Bez cięcia nie stworzy klasycznego drzewka. BTW - sumaki wolą gleby lekko zasadowe.

Może mydleniec wiechowaty? Albo klon jesionolistny?

 

I jeszcze jedno: jak nazywa się takie coś co można wysypać pod róże, żeby chwasty nie rosły (zamiast kory czy kamyczków), wiem, że to jakaś pochodna węgla ? w czarnym kolorze i że nie zakwasza gleby tak jak kora

 

Nie mam pojęcia? Węgiel brunatny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zakładania trawnika. Wyrównałem teren dowiozłem ziemi.

Dwa tygodnie temu posiałem pierwsza część a tydzień temu kolejną. Do poniedziałku wszystko było w porządku, cieszyłem się, że ładnie wschodzi (pomijam problemy z nawadnianiem). Zauważyłem iż w miejscach gdzie ziemia była dosypywana masowo wykiełkowały chwasty :cry: :cry: :cry: :cry:

1.jpg

 

2.jpg

 

mój wróg

 

3.jpg

 

Czym mogę go zwalczyć, nie niszcząc całej pracy?

Jakiś oprysk?, dosiać trawę?

 

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGP-ON

bez paniki. nic nie rób na tym etapie bo tylko zniszczysz wschodzącą trawę. większość chwastów nie przezyje pierwszych koszeń. wystarczy że trawę będziesz odpowiednio nawoził i nawadniał a zagłuszy chwasty. gdybyś faktycznie nie dawał rady to robi się opryski. ale nie na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie zakładania trawnika. Wyrównałem teren dowiozłem ziemi.

Dwa tygodnie temu posiałem pierwsza część a tydzień temu kolejną. Do poniedziałku wszystko było w porządku, cieszyłem się, że ładnie wschodzi (pomijam problemy z nawadnianiem). Zauważyłem iż w miejscach gdzie ziemia była dosypywana masowo wykiełkowały chwasty :cry: :cry: :cry: :cry:

1.jpg

 

2.jpg

 

mój wróg

 

3.jpg

 

Czym mogę go zwalczyć, nie niszcząc całej pracy?

Jakiś oprysk?, dosiać trawę?

 

Bardzo proszę o pomoc

 

To samo u mnie. Wyrosło tego cholerstwa więcej niż trawy!!! Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z pracownikiem małego sklepu ogrodniczego na nasz temat.

 

1. żle przygotowana ziemia - powinna być zagrabiona, odczekać, spryskac roundapem wchodzace chwasty, odczekać przegrabic, posiać, zwałować i lać ile wlezie.

2 . Nie pryskać, skosic tawę i czekac co będzie.

 

Powstaną jakieś place ale trzeba zacisnąć zęby i dosiewać. Powinno dać się go jeszcze uratować

Trzeba tylko zapenić dużo wody dla wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...