Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Asiu, Ewalm bingo, to rumianek :)

Przez godzinę siedziałam w internecie na tej stronie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chwast

i też na tym stanęłam, że to może rumianek, ale podpowiedź, żeby rozetrzeć i powąchać,

upewniła mnie w przekonaniu, że to to :)

Dzięki za podpowiedź :)

Teraz muszę poszukać czym to zwalczyć.

Jestem gotowa chodzić z pędzelkiem i smarować Randapem, tak mnie wkurzył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W tym roku zaczynamy coś robić w ogrodzie i przyznam, że z moja wiedzą lepiej było pozwolić rosnąć temu co było i tak zostawić

Mam pytanie i prośbę o odpowiedź.

Cis zaczyna nam chorować. Z tego co udało mi się znaleźć to chyba chodzi o to

Misecznik cisowiec - na pędach pojawiają się liczne brązowe błyszczące traczki o średnicy 2-4 mm. Małe, jasnożółte larwy żerują na dolnej stronie igieł, co powoduje ich żółknięcie, brązowienie i opadanie.

Zwalczanie - w Momencie pojawienia się młodych larw na igłach (najczęściej w lipcu) opryskujemy krzewy 2-3 krotnie co dwa tygodnie Mospilanem 20 SP, Confidorem 200 SL lub Talstarem 100 EC.

Tylko teraz mam pytanie. Skąd takie cos się wzieło, roslinka nie dawno posadzona, jakieś trzym tygodnie temu.

Ten cis stoi w pobliżu thuj i jałowców, jest też jeden świerk. Czy pryskać też te rośliny co są w poblizu czy tylko cis?

Jeśli głupie pytanie, to przepraszam, ale jeśli chodzi o ogrody, to ja jestem niestety głupikiem. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadziłam w ubiegłym roku na skarpie od strony południowej 3 kargany. W tym roku wszystkie wypuściły listki, w maju kwitły, jednak jedna przestała rosnąć, a teraz ewidentnie więdną jej liście, nie daje uciążliwych odrostów, miała najwięcej nasion. Glebę mam gliniastą, ale kamienistą na działce jest spadek i w sumie to najlepiej na niej rosną sucholubne jałowce. Karagana jest na skarpie, gdzie gleba nie jest tak kamienista, dość żyzna, posadzona jest na górze skapy, gdzie trochę może spływac wody z tarasu, ale ostatnio to nie było u nas ulew. Lekko ją odkopałam, ziemia lekko wilgotna, dół jakby lekko nadgryziony albo zgnity -sama nie wiem. Ona ewidentnie umiera, czy mogę jej pomóc, a jak nie, to sadzić następną czy dać sobie spokój. Pozostałe rosną pięknie, posadzone na skapie lawendy, perowskia, jałowce płożące i blue arrow, rozchodniki wszystko rośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślisz Elfir!

Będę miał w tym roku owoc z Avocado ogrodowo wychowanym?

Są to zalązki owocu?

Czy mój optymizm jednak trzeba utemperować -:)

http://x.garnek.pl/ga9427/922feac7feedda15373967a3/15373967.jpg

Edytowane przez bobiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misecznik to rodzaj pluskwiaka. Wziął się z okolicy lub jego jajeczka zostały złożone jeszcze w szkółce. Ogród nie jest sterylną pustynią.

Dziękuję. Na reszt pytań poszukam odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrowłóknina dobra rzecz. Ja rozłożyłem agrowłókninę w obrysie działki, gdzie będą posadzone iglaki.

pierwszą część rozłozyłem dwa lata temy własnie pod Thujami. Zero chwastów.

jakiś czas temu był pokaz w programie "Rok w Ogrodzie" Ważne aby nie zostawić na włókninie nawet odrobiny ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfirko,

 

Na wiazach, ktore zakupilem i zasadzilem znalazlem cos dziwnego. Na kilku listkach byly takie jakby zielone bable (puste w srodku). Babelki wyrastaja z listka, ale mozna je usunac z niego (ja pousuwalem na wszelki wypadek cale listki).

 

Co to moze byc? Czy po usunieciu wszystkich moze sie to pojawic znowu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...