Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiam się co posadzić jako roślinę zadarniającą na górna częśc skarpy, gdzie słońce jest max do 15.00 i rosna sobie malutkie iglaki - sosenki i 2 jodły,

 

Irga to dobry pomysł, poza tym mikrobiota, śliwa karłowa (Prunus pumila var. depressa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nakupiłam suchodrzewa (nie znając jego wymagań!!!).Teraz tak czytam o nim i jestem podłamana: 1.Czy on jest rzeczywiście taki wrażliwy na mrozy i czy wystarczy go okryć gałązkami np. sosnowymi. Posadziłam go na górce na od strony zachodniej a u nas mocno wieje i gleba kiepska.

2. Tam też nie będzie automat. podlewania czy podlewając go przez pierwszy rok powinien póżniej sobie dać radę?

3. Na górce jest agrowłóknina mam mu gdy podrośnie wycinać dziurki by sie dalej ukorzeniał?

Dziękuję za pomoc.

 

Jesli to suchodrzew chiński (Lonicera pileata), to nie będzie zimozielony w odsłoniętym miejscu i będzie przemarzał, ale potem odbijał (jak np. ogniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie niezbyt ogrodnicze. Czy można betonowy krąg uszczelnić ceresitem cl 51? Chodzi mi o to, czy nie wydziela czegoś do wody co mogłoby zaszkodzić roślinom?

 

To faktycznie nie do mnie. Jestem tylko ogrodnikiem, nie budowlańcem-chemikiem.

Ale z tego co widzę w opisie produktu jest stosowany do WNĘTRZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o identyfikację rośliny na pierwszym planie u dołu

 

Zdjęcie jest zbyt niewyraźne. Nie widać skali

To możne być juka - ale nie pasowałaby do stylu japońskiego (na pewno to nie jest ogród minimalistyczny - piszący bloga skąd jest to zdjęcie po prostu nie ma pojęcia co pisze)

Ale równie dobrze to może być silne zbliżenie gałązki jakiegoś iglaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

proszę o radę:

 

co dzieje się z moim bukiem tricolor? zaznaczam że rośnie sobie już rok w donicy (niestety ale dopóki robotnicy nie skończą remontów nie mam możliwości go posadzić, bo w taki sposób straciłam już 2 "krzaczki" w tym roku). co kilka dni go podlewam. Stoi w cienistym miejscu (aby słońce nie popaliło mu tych różowych brzegów których właściwie w tym roku jest mało). co z nim jest? w zeszłym roku miał piękne pełne liście z wyraźnie zaznaczonym różowym brzegiem, był piękny. a teraz? liście jak tylko puszczał młode to były w większości od razu takie pokaleczone. czy czegoś mu brakuje? zaczęłam się nawet martwić że może "zdziczał". jest to okaz szczepiony i wszystkie listki puścił powyżej miejsca szczepienia.

20110615854.jpg

20110615853.jpg

20110615852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś go objada.

być może Niedolot bukowiec (Diurnea fagella)

 

obejrzałam go dokładnie, zresztą robię tak każdego dnia. ale żadnego "zwierzaczka" na nim nie zobaczyłam. ani latającego ani w formie gąsienicy czy coś. w donicy ma wilgotno więc to nie od braku wody... jak go ratować? czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dorotko, mam u siebie mikrobiotę - szybko rośnie i ciekawie przebarwia się jesienią..a dodałabym jeszcze berberysa Green Carpet . To jest odmiana płożąca i równie ciekawa kolorystycznie. Elfir - co myślisz o berberysie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...