Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Osobiście berberysy stosuję tylko, jak muszę, jeśli mam kiepskie warunki glebowe. W sezonie są ładne, ale poza sezonem straszą cierniami i wyjątkowo mi nie leżą wówczas :)

Poza tym berberysy trudno pielić przez ich ciernie.

 

Powiem Wam dziewczynki, że ja własnie tam mam berberysy green Carpet

DSC02187.JPG

Rzecz dotyczy całego obszaru pod tym drewnianym płotem

DSC02264.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir - liczę na twoją pomoc...jeśli mogę oczywiście;)

Mój taras jest od strony południowo-zachodniej i po godzinie 13-14 nie można już na nim usiedzieć, tak jest nasłoneczniony. Myślałam, aby posadzić koło niego ,po lewej stronie (patrząc na zdjęcie) jakieś niewielkie dwa drzewa , które dawałyby trochę cienia

P1060456.jpg

 

co proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. a po lewej nie rosną czasem żywotniki?

Niewielkie drzewo da niewielki cień.

Dobra byłaby katalpa - ma duże liście, da więc cień i łatwo będzie sprzątać z trawnika.

można też dać klon jesionolistny - szybko rośnie, a w razie potrzeby można przycinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu roślinki...

 

DSCN0336.JPG

 

Sprzedawczyni powiedziała, że dłuuuuuugo kwitnie:)

nazwa chyba była dwuczłonowa, a drugi wyraz to.......chińska.......o ile nic nie pomyliłam:(

 

teraz na tym krzaczku zawiazały sie zielone kuleczki.....i mam pytanie......może to jakas odmiana jagody czy jakiejś borówki??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. a po lewej nie rosną czasem żywotniki?

Niewielkie drzewo da niewielki cień.

Dobra byłaby katalpa - ma duże liście, da więc cień i łatwo będzie sprzątać z trawnika.

można też dać klon jesionolistny - szybko rośnie, a w razie potrzeby można przycinać.

 

rosną żywotniki ,budleje, bukszpany i trawki...ale wszystko można zmienić;)

 

katalpy bardzo podobają mi się ,ale kolejnej nie chciałabym bo już jedną mam na froncie.

 

o klonie i o głogu myślałam..żeby posadzić dwa lub trzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz na tym krzaczku zawiazały sie zielone kuleczki.....i mam pytanie......może to jakas odmiana jagody czy jakiejś borówki??????

 

Poproszę o zbliżenie na kwiatek i listek, bo to chyba kolkwicja chińska. Ale zdjęcie niewyraźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir - liczę na twoją pomoc...jeśli mogę oczywiście;)

Mój taras jest od strony południowo-zachodniej i po godzinie 13-14 nie można już na nim usiedzieć, tak jest nasłoneczniony. Myślałam, aby posadzić koło niego ,po lewej stronie (patrząc na zdjęcie) jakieś niewielkie dwa drzewa , które dawałyby trochę cienia

[ATTACH=CONFIG]61545[/ATTACH]

 

co proponujesz?

w sobotnim programie "Rok w ogrodzie" polecali czereśnie zaszczepione na karłowej podkładce, więc można połączyć przyjemne z pożytecznym:cool: w dodatku zalecają dla lepszego zapylania wsadzać w ogrodzie 2 drzewka różnych odmian, np. Burłat i Karesova.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to by czas dojrzewania kwiatów męskich na jednym drzewie i żeńskich na drugim był identyczny. Rośliny obcopylne bronią się przed samozapyleniem właśnie różnicując terminy dojrzewania poszczególnych części kwiatu - niedojrzały lub przejrzały pręcik nie zapyli słupka.

Zwykle na stronach sadowniczych można znaleźć zalecane zestawienia. W sadach towarowych jeden zapylacz przypada na kilkanaście roślin owocujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest przyczyna tych przebarwień na liściach kobei.

 

Nie została czym oparzona (np. przez słońce lub przy oprysku)?

Albo nie było jakiegoś gwałtownego obniżenia temperatury w nocy?

Bo wygląda na uszkodzenie fizjologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...