Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

moje wierzby klimarock tez cos zaatakowalo, taki zółto-pomaranczowy nalot od spodu listow, a listki obumieraja, to moze byc jakis grzyb? czy wystarczy chemia czy lepiej oberwac wszystkie listki i spalic? (ale troche byloby szkoda, mam 5 takich wierzb)

 

edit: juz znalazlam na googlach to rdza wierzby, kurteczka w tym roku grzyby strasznie atakuja moje rosliny

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z nowo zasianą trawą:(

Trawa ma 5 tyg. , dziś została pierwszy raz skoszona, niestety okazało się, że pojawiła się na niej rdza. Znalazłam w necie info o tej chorobie, ale tak naprawdę to nie wiem co robić... trawa jest młoda, jesień za pasem - czy ją w tej chwili zasilić? czy użyć jakiegoś fungicydu?

Elfir czy jesteś w stanie doradzić coś sensownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i ja tez przychodze tu w sprawie trawy.

Posiana dokładnie 2 tyg temu.

Wyglada w wiekszosci tak:

 

DSCN0775.JPG

 

DSCN0776.JPG

 

Myślę - mam nadzieje - ze te placki ładnie zarosna bo to bardzo młodziutka trawa.

 

Ale mam też takie miejsca:

 

DSCN0780.JPG

 

DSCN0779.JPG

 

DSCN0784.JPG

 

W oddali widać nawet gęściejszą trawkę.

I stąd moje pytanie - czy czekac aż też tu urośnie bo może więcej czasu potrzebuje, czy dosiewać - jeśli tak to jak - zagrabić najpierw.

na ziemi jest sporo niewykiełkowanych ziaren.

 

Tu trochę widac:

 

DSCN0783.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir czy jesteś w stanie doradzić coś sensownego?

 

Boje się o tej porze roku zalecać nawożenie, bo nie wiadomo kiedy przyjdzie zima.

Opryskaj Discusem lub innym środkiem na rdze. Regularnie koś, jak się trawka nieco wzmocni wygrab przed zimą.

A od wiosny nawóz, grabienie i koszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałam już kiedyś o to drzewko - niestety po próbie podwiązania nie przyjęło się , teraz zastanawiam się czy ono ma tak krzywo rosnąć - a jeżeli nie to jak je " naciągać " bo niestety jest już dosyć twarde , czy jednak zostawić takie krzywe ??

 

 

http://img32.imageshack.us/img32/9629/img1601il.jpg

 

 

http://img691.imageshack.us/img691/1151/img1598l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja tez przychodze tu w sprawie trawy.

Posiana dokładnie 2 tyg temu.

 

W oddali widać nawet gęściejszą trawkę.

I stąd moje pytanie - czy czekac aż też tu urośnie bo może więcej czasu potrzebuje, czy dosiewać - jeśli tak to jak - zagrabić najpierw.

na ziemi jest sporo niewykiełkowanych ziaren.

 

Zastanawia mnie to nierównomierne wzrastanie. Czy w tych miejscach była inna ziemia? gorzej podlewane? A może przeciwnie, stała woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...