Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie wiem. Hebe prowadzi fotosyntezę zimą, bo jest zimozielone, więc nie można go całkowicie zakrywać.

Jak dla mnie to roślina nie dla naszego klimatu i nie stosuje jej w projektach. Udokumentowane zimowania to wynik idealnego mikroklimatu i dużego doświadczenia w pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One sa po prostu małe. Zacznij strzyc o połowę wiosenne przyrosty, by się zagęściły po bokach.

 

 

U mnie podobnie. Niestety dopiero raczkuję ogrodowo :/ Mogę poprosic o doprecyzowanie? ścinanie przyrostów o połowę - to dopiero wiosną, prawda? Zostawia się te z jesieni, a ścina- tylko nowe, te które wyrosną przyszłej wiosny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yes: Zetnę w takim razie wierzchołki przyrostów, a starszaki zostawię, żeby mi tetujki w górę szły też :)

Elfir, mam jeszcze dwa problemy :/

 

1. Czy wrzosy i lawenda wymagają jakiegoś szczególnego okrycia na zimę ( posadzone tymczasowo na skarpie)

2. Kupiłam w jednym z marketów zestaw rośli, który spodobał mi się kolorystycznie ( 2 małe bukszpanki, 2 bluszcze( biało-zielone) i 2 chyba trzmieliny( wiosennie zielono-żółte). Wsadziłam je do misy,póki co. Ale przecież nie przezimują tak :/ Czy mam te maluchy wsadzic do ziemi, czy lepiej jeśli tę misę przeniosę na nieogrzewane poddasze, z oknem, nieocieplone i zimne..brrr..

Obiecuję, że dziś to ostatnie pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elfir, w ogrodzie mam hortensje kosmatą "Macrophylla" i piłkowaną "Bluebird", obydwie okryte agrowłókniną przeżyły zimę i ładnie się rozrosły. Po wczorajszym i dzisiejszym (jest 8.30 a u mnie w ogródku biało) przymrozku zmarzły im liście, co radzisz okryć je już teraz, czy poczekać do minusowych temperatur w trakcie dnia?.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosliny sie przygotowuja na zimę, więc w wyniku skracającego się dnia zrzucaja liscie itp. Jest juz połowa października więc przymrozki nie są żadnym ewenementem. Mnie uczono, że można sie ich spodziewać do 15.05 i od 15.09. Tak więc dajcie troche spokoju roślinom, w większości sobie same poradzą. Nie mówię o tych ciepłolubnych, które należy przenieść do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niezupełnie ogródkowo, ale poszukiwałam sobie w necie roślin towarzyszących do róż okrywowych "Lovely Fairy" (czyli Słodka wróżka) i trafiłam na stronę z takimi miniaturkami:

http://www.fairiesndreams.com/gallery/main.php

Może i kiczowate, ale zdumiewa oddanie szczegółów, paznokci, kości i ścięgien pod "skórą" i tatuaży Angeliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, prosze poinstruuj mnie, jak wykonac ciecie zageszczajace korone brzozy brodawkowatej youngii. wiem ze mozna to zrobic w czerwcu ale nie za bardzo wiem jak. czy oglawia sie cala korone czy tylko skraca poszczególne pędy? Mam 2 szt. i sa takie jakies "rzadkie". pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...