Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie, przecież mamy nietypowo ciepła jesień!

 

Naprawdę, rośliny sobie doskonale radzą nawet przy - 10 stopniach. Najgorsze dla nich nie są mrozy tylko przedwiosenne huśtawki temperatur, które je rozhartowują. Dlatego okrywa się je dopiero zimą, kiedy niskie temp. się ustabilizują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, moje pierwsze pytanko do Ciebie i pewnei nei ostatnie . Co moge jeszcze zrobic z moja działką wokół domku ?? A mam w tej chwili wszelką zieleninę spryskaną 29.10 jakims preparatem (odpowiednik Randapu) i zauwazyłem ze juz przybiera to wszystko kolor zółty - to chyab znak ze juz schnie, na innej częsci dzialki leża cztery dosc spore ziemi do rozplantowanei i własnie co teraz i co jest wskazane, nadmeinei ,z e wiosna mamy zamiar zasiac na całości trawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda było pieniędzy na środek przed rozplantowaniem ziemi. Bo w tej ziemi do rozplantowania pewnie też jest sporo nasion, które ci wykiełkują. Rozplantuj teraz ziemię, poczekaj aż wiosna wyrosną ci chwasty. Usuń je i zacznij zakładać trawnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp.:

 

 

Myślisz o ogrodzie w zły sposób. Wydaje ci się, że najpierw trzeba ogród ogrodzić żywopłotem a potem urządzać w środku. A można połączyć jedno z drugim.

 

http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/09/98/51/the-gardens.jpg

 

Piękny ogród. Właśnie planuję zamiast klasycznego żywopłotu, podobną jak na fotce ścianę z różnych drzew i krzewów. Chciałbym aby była to mieszanina drzew iglastych, liściastych, o różnych kolorach, kształtach, wielkościach, zamiast typowego muru z tui.

Jakie polecicie rośliny do takiej kompozycji, zaznaczę że działka dosyć wąska (22m/40m) i trochę szkoda mi miejsca, a więc rośliny o dosyć zwartej bryle i stosunkowo mało wymagających (mam straszny piach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na piach: berberysy, brzozy (są małe odmiany), jarzębiny, karagany, świerki kłujące, sosny, jałowce, tamaryszki, pięciorniki, oliwniki, moszenki, robinie, szczodrzeńce, janowce, grusze wierzbolistne, klon polny, klon jesionolistny, świdosliwa, tarnina, ałycza, perukowiec, głogi, rokitnik, ligustr, morwa, glediczja, jesion mannowy, topola osika (np. om. "Erecta"), suchodrzew alberta, sumak, róża pomarszczona, kalina hordowina, śnieguliczka, tawuła szara i trójłatkowa oraz wiele bylin i traw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oliwnik, pęcherznica, grusze, dzikie róże (poza pomarszczoną), jabłonki, złotokap, bukszpan, bluszcz, kolcosił, sosny, cisy, świerki, kalina angielska i koreańska, irgi, lilaki pospolite, Meyera, drobnolistne, chińskie, trzmielina, ligustr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba Smaragd, poza nim sa jeszcze karłowe odmiany, ale nie wiem o jaki efekt ci chodzi

 

Dzięki i za rośliny na suche gliny też dzięki. A chodzi mi o kolumnową zimozieloną roślinę do kompozycji na tle pęcherznic na tzw. patelnię. Jałowce wykluczyłam, bo robią się paskudnie łyse w środku i od śniegu deformują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...