Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

chce kupic opryskiwacz z dysza,

 

Nie pomogę ci za bardzo - nie kupuję co sezon różnych modeli by sobie porównywać :)

5 l to niewielka ilość w sumie, więc te manometry to chyba przerost formy nad treścią w użytku prywatnym.

 

Ja sama u rodziców na działce używam prostego Kwazara 2,5 l w dodatku bez lancy bo prowadzę wszystkie drzewka w formie karłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak są blisko siebie w trójkącie (czyli mają gorsze warunki siedliskowe) to może by się zmieściły?

 

Możesz je nawet posadzić w jednym dołku - ale czy w iglakach nie chodzi o to, by podziwiać ich naturalny pokrój?

 

Niepotrzebnie myślisz o nasadzeniu w formie jednego rzędu. Dlatego nie posadzić węższych iglaków a przed nimi coś niższego i kontrastowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ziemie oznaczoną w wypisie jako PsIII. Czy sprawdzi sie u mnie tulipanowiec amerykański?

 

Tulipanowiec przede wszystkim lubi glebę przepuszczalną i lekko kwaśną, jak magnolia.

 

Ty masz gliny - stoi woda po zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będzie z nich coś jeszcze? czy wymagają namoczenia korzeni przed wsadzeniem? może jakiś preparat? czy już moge wsadzać czy jak całkiem miną mrozy?

 

Jak najszybciej posadź. Przeżyły, jeśli korzenie nie obeschły. Namoczyć trzeba kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi zależy na ładnej kompozycji od strony domu i drogi.

 

Od strony domu możesz zrobić to tak - w odległości ok 2 m od słupa posadzić trzy świerki a na ich tle kompozycję z dużych krzewów liściastych i iglastych kolorowych (żywotniki, dereń jadalny, kalina). A pomiędzy domem (a w zasadzie oknami wychodzącymi na ten słup) a słupem, w połowie odległości posadzić drzewko o szerokiej, rozłożystej koronie, np. katalpę, wierzbę babilońską "Tortuosa", jakaś wisnia ozdobna, np. "Shirofugen", jabłoń ozdobna

 

W ten sposób tworzysz dwie przesłony:

http://images35.fotosik.pl/1221/0432c4fd83f55390.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu przy płocie 16 m (korzystając oczywiście z twojego pomysłu) myślę o posadzeniu drzew (widziałam twojego projemtu i podoba mi się bardzo)klon globosom, przy płocie ogniki szkarłatne, reszta to mały krzewy. Tak naprawde nie znam się na tym jakie, to co wyczytałam w necie to wiem. Proszę o pomoc jakie krzewy, w jakich odległościach i ile.

 

Przede wszystkim odradzę ci kamyki. Agrowłoknina to też nie jest rozwiązaniem bez wad.

 

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale w chłodniejszych rejonach kraju ogniki nie dadzą ci szczelnej zimozielonej osłony. One sa warunkowo zimozielone - tylko w łagodne zimy.

 

Ile masz tam w ogóle miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o obsadę nowej rabaty. Sprawa wyszła nagle gdy okazało się, iż zalega tu woda. Nie chcę ryć i robić odwodnienia wiec pomyślałem aby zdjąć darć i zasadzić rośliny lubiące wodę.

Wstępny wybór to wierzby, kosaćce, liliowce i trawy. Oczywiści mój wybór byłby loteria stąd prośba o pomoc

Rabate będzie przed nasypem oczyszczalni, wymiary ok, 3 m na 1,8 m

 

trawa1.jpg

 

trawa2.jpg

 

trawa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odradzę ci kamyki. Agrowłoknina to też nie jest rozwiązaniem bez wad.

 

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale w chłodniejszych rejonach kraju ogniki nie dadzą ci szczelnej zimozielonej osłony. One sa warunkowo zimozielone - tylko w łagodne zimy.

 

Ile masz tam w ogóle miejsca?

 

 

 

Dziekuję za zainteresowanie. Mieszkamy w Polkowicach to jest na Dolnym Śląsku. działka ma 14 ar. Z przodu jest brama wjazdowa na 4 m. nastepnie murek około 2 matry tam wbudowana skrzynka gazowa przęsło 2m. furtka i nastepnie 16 metrów płotu. Mam tam troszkę miejsca do zagospodarowania. Wstepnie oczywiści chciałam na całej szerokości tuje, ale jakoś jak szybjko ten pomysł mi przyszedł do głowy tak szybko poszedł. Dzię jestm do wieczora w pracy. Jutro postaram sie wkleić zdjęcie.

Bardzo dziekuje raz jeszcze za pomoc.Będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabieram się za porządne zagospodarowanie działki wokół domu, latem jedynie sypnęłam trochę trawy żeby dzieci miały się gdzie bawić.

Problemem jest spadek na działce w kierunku domu. Na zdjęciach widać, że strona z trzcinowym płotkiem jest ok 30cm wyżej niż dom.

Najłatwiej byłoby tę ziemię "przeciągnąć" tak aby górka była przy domu ale jeśli to zrobię to przy płocie będzie tylko glina.

Ja to teraz zagospodarować? Na działce mam ze 30-30cm humusu nawiezionego przez dewelopera a pod spodem jest twarda glina.

Pomyślałam o zrobieniu czegoś na kształt mini skarpy, wys na 40cm i wyrównaniu reszty. Czy to dobry pomysł, czy może próbować czegoś innego?

Acha, za jakiś czas trzcinka zniknie i zastąpimy ją prawdopodobnie murem.

http://images38.fotosik.pl/1400/a10554d174c25eb7m.jpghttp://images45.fotosik.pl/1411/314ff1864bda1394m.jpghttp://images38.fotosik.pl/1400/c16cc25745a011b9m.jpg

Edytowane przez natalutka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...