Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ze względu na marna ziemię - piaski, V klasa,

 

A może lepiej wybierając drzewo kieruj się jego wymaganiami glebowymi? Klon pospolity na słabych piaskach będzie rósł źle.

Lepiej poradzi sobie klon jesionolistny.

 

Ale przed domem chciałabym, aby było bardziej reprezentacyjnie. (...)Czy to byłby zbyt duży kontrast? Zawsze marzyła mi sie taka alejka i mam miejsce, aby ją zrobić. Tylko nie wiem czy pomysł dobry.

 

Można tak zrobić, ale wówczas daj wyraźną granicę między częścią dziką a reprezentacyjną, np. w formie rabaty oddzielającej lasek brzozowy od trawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między brzozami można spróbować z trawami ozdobnymi, pragnia syberyjską - wszystko zalezy od tego ile tam będzie słońca i wody.

 

Sosny zagłuszą swierki - świerki będa ażurowe, szubko zgubia dolne gałęzie.

 

Ziemię mam gliniastą, z wierzchu szybko nasiąka wodą, im głębiej tym bardziej sucha i twarda jak skała.Latem po deszczach chodziło się jak po gąbce gdy była jeszcze łąka.Słońce prześwituje między brzozami, dając ładne refleksy.Zbyt duże tego światła do powierzchni ziemi nie dociera. Czyli trzeba te świerki przesadzić. Czy można wiosną czy jednak poczekać do jesieni??Niektóre z nich maja po dwa metry , pęd wiodący , w niektórych jest wyrośnięty i łysawy. Brzozy częściowo odkopane ,ale nie do końca bo ziemia jeszcze zmrożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://://m1.fmix.pl/fmm2946/c5a525f2000c25434f5e2ee4[/ihttp://://m1.fmix.pl/fmm1579/6dd05ad6001a8b9c4f5e2e5cMG]

 

To taras który muszę ocienić od zachodu, od południa rosną brzozy i tak zostanie, a u podnóża skarpy chciałbym drzewo, które dałoby cień. Taras będzie z kostki, skarpa wzmocniona betonowymi kratkami i planuję ją obsadzić irgami, jałowcami płożącymi, marzę o takim efekcie spływających fal roślinnych. Elewacja z tyłu domu jest od strony zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?Niektóre z nich maja po dwa metry , pęd wiodący , w niektórych jest wyrośnięty i łysawy. Brzozy częściowo odkopane ,ale nie do końca bo ziemia jeszcze zmrożona.

 

 

świerki się dość płytko korzenią, ale warto by je było przygotować do przesadzenia, okopując bryłę korzeniowa, tak jak się to robi w szkółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo małe, sama mam problem z identyfikacją, bo mi się na zdjęciu zlewa, ale to chyba pospolity świerk kłujący (igły kłują?).

Na zdjęciu nie jest żółty.

 

Nie wiem jak im pomóc, póki nie dowiem sie dlaczego ci żółkną.

Przyczyn może być wiele - chociażby zbyt późne nawożenie i przemarznięcie młodych przyrostów.

 

 

 

 

Powiem szczerze że trochę kłują. Nie są żółte bo to zdjęcia z chwili posadzenia czyli jakieś dwa lata od posadzenia im mija.No mogły przemarznąć ale w tamtym roku też były mrozy nawet silniejsze niż w tym i mimo wszystko dały radę .Raczej nie stoją w wodzie tyle co na wiosnę bardziej deszczową napada.Ale nie ,żeby w niej stały .Nawóz sypałam w kwietniu 2011r. - przeciw żółknięciu igieł .Nie za wiele bo wyczytałam ,że lepiej mniej niż za dużo i tak też zrobiłam .Postaram się jutro podjechać i popstrykam zdjęcia troszkę lepszym sprzętem to może lepiej będzie widać .I mam nadzieję ,że uda się je uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra! Udało się, wszystko robiłam tak samo a zdjęcia nie pojawiały się. Człowiek wciąż się uczy.

Elfir dziękuję za cierpliwość i za cenne rady.

 

nie wklejałaś wg zasad do których cię skierowałam, dlatego zdjęcia masz małe i niewiele widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...