Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mogłabyś mio określić co to za cebulki

 

Co to za cebulki , kupiłam w " biegu " a nazwy nie zapisałam ,. Planuję wsadzić do doniczek i nie wiem czy się nadają

 

http://img690.imageshack.us/img690/1140/img1834qf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

http://img191.imageshack.us/img191/8903/img1835ct.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

http://img403.imageshack.us/img403/7814/img1836k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

http://img513.imageshack.us/img513/7451/img1839yl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy na imageshack trzeba się teraz zarejestrować? Mnie nie chciało wklejać moich zdjęć, pojawiało się niebieskie podświetlone okno, ze mam się zalogować. Zarejestrowałam się, a teraz przy logowaniu pojawia się komunikat, ze mój adres jest zajęty :( Okno nie znika, chyba ja jakiegoś pecha mam. Idę zaraz studiować linki załączone przez Elfir, może to pomoże. Elfir - jeszcze raz dziękuję za cierpliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elfir ;)

Podpowiedz mi proszę w sprawie tawuły Goldmund. Chće ją posadzić jako okrywową pod małym drzewkiem i chciałabym uzyskać efekt takiego jednolitego dywanu. Czy to możliwe ? Na zdjęciach jakie wyszukałam wszędzie widać jakby to były takie połączone kulki, a ja chcę płasko, żeby nie było widać granicy między tawułami. To zależy od cięcia ?

I w jakiej odległości je posadzić, podają, że 3-4 szt/m2 . Co 40 cm będzie dobrze ?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej będą wyraźne kulki, co najwyżej jak posadzisz gęsto będą one mniej wyraźne - chyba, że zrezygnujesz z kwitnienia i będziesz ją strzygła równo w sezonie. Naturalny pokrój tej tawuły po prostu jest półkulisty.

Odmiana "Walbuma" (Magic Carpet) idzie bardziej wszerz niż wzwyż

 

Ciężko mi jest powiedzieć ile sztuk na m2, bo robię to "na czuja" :)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej sąsiadki tawuła Goldmund jest posadzona jako obrzeże okrągłej rabaty (po środku żwirowego podjazdu). Cały środek rabaty to gęste irgi.

Tawuła nie za bardzo ma jak rosnąć w kuleczki i rozpłożyła się. Wykłada się w stronę żwiru. Poza tym jest raz do roku cięta na płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie te cebulki kupiłam ze 2 tygodnie temu ponoć już mają jakąś chorobę ???? i teraz ponoć powinnam w czymś namoczyć - ale nie wiem w czym i nie wiem czy te listki też moczyć ? , i rozumiem że potem wsadzić do ziemi , szkoda że nie wiem jaka to odmiana lili , te drugie to ponoć ismena ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej sąsiadki tawuła Goldmund jest posadzona jako obrzeże okrągłej rabaty (po środku żwirowego podjazdu). Cały środek rabaty to gęste irgi.

Tawuła nie za bardzo ma jak rosnąć w kuleczki i rozpłożyła się. Wykłada się w stronę żwiru. Poza tym jest raz do roku cięta na płasko.

 

Czyli jest szansa. Ale czy tak cięta kwitnie ? Kiedy Twoja sąsiadka ją tak tnie ? Wiosną, czy już po kwitnieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie te cebulki kupiłam ze 2 tygodnie temu ponoć już mają jakąś chorobę ???? i teraz ponoć powinnam w czymś namoczyć - ale nie wiem w czym i nie wiem czy te listki też moczyć ? , i rozumiem że potem wsadzić do ziemi , szkoda że nie wiem jaka to odmiana lili , te drugie to ponoć ismena ???

 

Tak, może być ismena. Ja nie znam cebulek roślin, które nie zimują w gruncie, bo takich nie sadzę.

Może ta druga to też jakaś do sadzenia na wiosnę, skoro teraz kupiłaś?

Nie da się ukryć że cebule nie wyglądają na 100% zdrowe. Możesz pytać w ogrodniczym o środek do zaprawiania cebul, albo zrobić jak radzi Elfir - powinny dać sobie radę, skoro liście wypuszczają zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...