Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam radę dla ciebie - bądź cierpliwa. Ogród nie powstaje w ciągu dwóch-trzech lat (chyba, że sadzisz duże egzemplarze).

Oczary słabo tolerują cięcie, bo wolno rosną (czyli wolno regenerują).

A powinny rosnąc w miejscu słonecznym lub półcienistym, w glebie lekko kwaśnej lub obojętnej.

 

Róże możesz ciachnąc nawet przy ziemi - i tak odbije.

 

Dzięki Elfir. :)

Czyli oczar nie sobie spokojnie rośnie. Jeść dostanie razem z innymi, a róże ciachnę ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za kolejną radę. Cięcie zostawiam do września. Brzozy były już kiedyś przycięte, ale nie tylko to jest problemem. Ostatnie lato było bardzo mokre i na działce długo stała woda. Nie wiem czy to było przyczyną, ale drzewa miały bardzo mało liści i widać było że są w kiepskiej kondycji. Jeśli przetrzymały zimę i nie wypadną mi tego roku, zamierzam je przyciąć. Liczę na to, że to je wzmocni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeden z nich nie stoi dokładnie w świetle furtki?

Nie twórz nigdy symetrycznych nasadzeń jeśli nie zamierzasz mieć geometrycznego stylu! Wygląda to okropnie!

Masz duża działkę a dziubiesz w niej miniaturowe krzaczki których w ogóle nie widać, zamiast zrobić zamaszyste nasadzenie z dużych roślin w dużych grupach.

 

Zobacz jakby to wyglądało z zagajnikiem z brzóz i klonów cynamonowych, z grupą świerków podsadzonych tawułą "Goldmund" i kosodrzewinami, z leszczyną południową Purpurea i pasem pęcherznicy lub tawuł, z rabatą pod domem której głównym elementem dekoracyjnym może być przycinana sosna:

http://images41.fotosik.pl/1380/07ed2aa6f8999caagen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się , ale co zrobić z tymi roślinkami które już są .

 

 

 

 

.

 

aż tak dużo nie masz.... część da się wkomponować część dać za furtkę - jeśli można, rozdać znajomym...... albo z ulgą przyjąć, że coś zmarzło ;)

wiem coś o tym 8)

 

wierz mi, że przy zrobionym projekcie (w moim wypadku - właśnie się robiącym) tez ma się przyjemność kupowania roślin - a przy okazji wiadomo, że będzie to miało ręce i nogi :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Elfir, proszę podpowiedz co posadzić :

 

Z przodu domu z jedne jstrony chciałbym coś posadzić , aby nie było tak pusto jest to pas zieleni o szer.4 metrów i długości 30 metrów , granica między sąsiadem myślałem o jakiś ozdobnych drzewkach nie wysokich lub krzewach rosnących na szerokość .

Miejsce sadzenia :

glina z ziemią . polowe tego pasa ziemi jest słoneczna , druga cześć jest między budynkami więc jest cień ,mroźne zimy .Bardzo proszę o poradę co posadzić czyli coś do słońca i cienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na przyklejony temat w tym dziale: "Zestawienia roślin" - masz tam wypisane rośliny na gleby gliniaste.

Szerokość 4 m to sporo, można założyć ciekawą rabatę a nie żywopłot

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedz, ale chyba się źle się wypowiedziałem , jak nie chcę całości obsadzać. Ja chcę tylko na tym pasie , na środku w rzędzie co kilka metrów posadzić jakieś piękny krzew lub drzewko kolorowe tylko nie wiem jakie ?

http://pokazywarka.pl/pv0x1i/

W miejsce tych czarnych kropek tam chciałem posadzić te krzewy i drzewka tak na środku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz coś, co ci się podoba z tego zestawienia, które opublikowałam.

 

Ale jakoś sobie nie wyobrażam takiego szpaleru wzdłuż płotu z pojedynczo rozmieszczonych krzewów lub drzewek.

 

A co z pustą przestrzenią za tymi krzewami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak że sąsiad z drugiej strony płoty ma obsadzone tyje po całej długości tego naszego terenu, tak więc nie trzeba już nic do zasłonienia, chcę tylko posadzić coś ładnego kolorowego aby ładnie wyglądało koło domu .

Jeszcze mam pytanie na przyszłość do jakich gleb mogę zaliczyć swoją ,tzn :

1. przód domu mam kamień później glina i na to ziemia ?

2. z tyłu domu mam kamień i ziemia - za płotem mam rzekę dlatego w ogrodzie jest tylko może 10 cm ziemi a potem same kamienie?

Edytowane przez tomek6401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...