Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki dziewczyny :) Mnie właśnie ten zapach skusił. Moja siatka ma własnie ok. 1.5 metra w górę i ze 26 m. długości. Kupię trochu ziemi kwiatowej i wymięszam z tym moim piachudrem, posadzę żywy płot zanim jeszcze powstanie ogród. A co można by dla przełamania puścic jeszcze na siatkę. Może w pobliżu altany hortensję pnącą? Rosnie już przy niej mała bukietowa...hmmm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No..u mnie tylko siateczka, więc chyba odpada:( no chyba, że rzucę tę japońszczyznę na kratki altany:) Myślisz, że taki dłuuugi pas aukebii nie będzie zbyt monotonny? Dodac muszę, że niestety mam niewielką przestrzen między tarasem a tą własnie dłuuugą siatką. Nie moge więc posadzic nic zbyt krzaczastego, żeby było miejsce na przejechanie taczką, jakby co :/ Za siatką lada moment zacznie się budowa u sąsiadów, chcę już coś posadzic, żeby choc trochę się odgrodzic. Ich domek też będzie w niewielkiej odległosci od nas :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, mam pytanie dt trzemiliny szczepionej na pniu (ok 1m wys). Kiedy ona zaczyna "zieleniec" po zimie i czy jest jakis sposob zeby ja do tego zmusic np przyciecie? w zeszlym roku 4szt mi przemarzly i musialem je wyrzucic. w tym roku juz po zimie, ale nie widze u nich zadneych oznak zycia...chyba ze jeszcze za wczesnie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo prosze o pomoc w zagposodarowaniu dzialki. W wolnej chwili staram sobie jakos to ulozyc aby mialo to rece i nogi i nie do konca jestem przekonany co do mojego efektu pracy. Bede wdzieczny za pomoc, za jakis pogladowy schemat, co gdzie rozmiescic i zasadzic. Na zdjeciu elementy opisane znajduja sie juz na dzialce. Z okna tarasowego bedzie wyjscie na taras, ktorego jeszcze nie ma. Okno jest jakies 70cm nad ziemia, dlatego tez najpierw beda schody a potem taras. Prosze o propozycje jak poprowadzic sciezke lub polaczyc taraz z schodami. Przykladowy taraz jest okgragly, ale moze byc inny, ktory lepiej sie wpasuje w teren. Chcialbym rowzniez z tego tarasu poprowadzic sciezke na przod domu i polaczyc go z takim malym tarasem. W tej chwili jest zaznaczona prosta sciezka (ktorej jeszcze nie ma). moze tez to mozna w jakis ladniejszy sposob poprowadzic.

Jeszcze raz za wszelkie sugestie bede wdzieczny.

dzialka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że taki dłuuugi pas aukebii nie będzie zbyt monotonny?[/b] Dodac muszę, że niestety mam niewielką przestrzen między tarasem a tą własnie dłuuugą siatką.

 

Nie wiem jak to jest u ciebie, ale chyba tarasu nie masz takiego długiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę ile dobrej ziemi wsypać w dołek pod drzewko ok. 1 - 1,2 wysokie. Chodzi mi po głowie gdzieś wyczytane ok. 20 litrów ale nie wiem czy się nie mylę.

 

Drzewom nie zrobi te 20 litrów różnicy :)

Poza tym nie każde drzewo wymaga dodawania innej gleby. Wiele znosi grosze gleby.

Tak naprawdę sypanie pod korzenie kompletnie odmiennego podłoża może wyjść niedobrze, bo roślina na starcie myśli, że ma komfortowe warunki a potem korzeniami natrafia na gorszą glebę i zatrzymuje wzrost, by się przystosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku juz po zimie, ale nie widze u nich zadneych oznak zycia...chyba ze jeszcze za wczesnie??

 

Odetnij małą gałązkę i sprawdź czy zielona i soczysta. Nie przyspieszysz w żaden sposób momentu wypuszczania nowych liści. Zacznie wypuszczać pod koniec kwietnia. Chyba, że będzie mocno ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc w zagposodarowaniu dzialki. .

 

Gdzie jest południe?

W jakim wieku są dzieci?

Domek na narzędzia już jest?

 

Hmm.. dlaczego wszyscy sytuują te domki w najbardziej reprezentacyjnym miejscu, na wprost tarasu zamiast schować gdzieś za garażem, w częsci gospodarczej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest południe?

W jakim wieku są dzieci?

Domek na narzędzia już jest?

 

Hmm.. dlaczego wszyscy sytuują te domki w najbardziej reprezentacyjnym miejscu, na wprost tarasu zamiast schować gdzieś za garażem, w częsci gospodarczej??

 

To ja się jeszcze dopiszę :)

Tchechow, jak masz rozsączanie z oczyszczalni? To ważne, bo nie wszystko można nad nim posadzić. Podaj też wymiary działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki głęboki powinien być fundament pod taki murek?

http://images42.fotosik.pl/252/ae75bfaef0c1dd08med.jpg

 

Planuję ogrodzić ten taras takim murkiem z granitu na wysokośc 40 - 60 cm a w środku na wylewce betonowej zrobic drewno.

 

http://images46.fotosik.pl/960/1e6b70aa556f90a5med.jpg

pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moj 2 taras od strony ulicy.

Co prawda jest to ulica na ktorej moja posesja jest ostatnia lecz to bedzie mały taras i plan jest taki ze ma byc to taras zamknięty na wysokosc jak by kolan a na granit planuje jakąs pergolę i rosliny pnące.

 

Z duzego tarasu jest przejście na mały

http://images37.fotosik.pl/1179/38d137235191cb92med.jpg

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest południe?

W jakim wieku są dzieci?

Domek na narzędzia już jest?

 

Hmm.. dlaczego wszyscy sytuują te domki w najbardziej reprezentacyjnym miejscu, na wprost tarasu zamiast schować gdzieś za garażem, w częsci gospodarczej??

 

Zamieszczam zdjecia. tak obecnie wyglada dzialka. zaznaczylme poludnie.

Dzieci sa w mlodym wieku odpowiednio (3,5; 2,5; oraz w drodze). Miedzy samochodami jest granica dzialki. Ta z domem jest moja a obok od siostry. Dlatego chcielismy wspolnie zrobic plac zabaw. Piaskownica jest wymurowana. Chustawke z zjezdzalinia mozna przesunac oraz planujemy postawic trampoline taka 3-4m srednica.

 

Domku narzedziowego nie ma jeszcze. Ma sie pojawic taki 2x3 metry. (siostra tez planuje domek w rogu swojej dzialki - ewenutalnie moze gdzies postawic dwa polaczone ze saba jesli mialyby stanac za garazem)

 

Garazu tez nie mamy. Jest w planach ale ciezko okreslic czy powstanie za rok, dwa czy moze za 5 lat.

 

Gril tez juz jest wymurowany, dlatego z ewentualnym przesunieciem nie bardzo.

 

Wklejam tez zdjecia z przodu domu, sa tam zdjecia z rabatami. Tak obecnie wygladaja.

dzialka2_bez_garazu.jpg

dzialka2_bez_garazu_1.jpg

dzialka2_bez_garazu2.jpg

dzialka2_bez_garazu_przod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się jeszcze dopiszę :)

Tchechow, jak masz rozsączanie z oczyszczalni? To ważne, bo nie wszystko można nad nim posadzić. Podaj też wymiary działki.

 

Z oczyszczalni woda jest odprowadzana w kolo domu do studni chlonnej. Wymiary dzialki na zdjeciu post wyzej.

 

Mam jeszcze kolektor poziomy, tylko problem jest z odlegosciami miedzy spiralami. Tak to wyglada.

dzialka2_bez_garazu_kolektor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolektor poziomy zbiera wodę z działki ? Czyli drenaż ?

A jak wysoko wodę w ogóle masz?

Pytam, bo ja tez mam oczyszczalnię (z rozsączaniem) i latem kładłam drenaż na części trawnika.

Woda u mnie normalnie na 1,5m i działka najwyżej w promieniu 500m, ale wiosną zeszłego roku i jesienią 2010 mieliśmy potopy – na trawniku woda stała 2-3 tyg. powyżej kostek. Kilka świerków serbskich szlag trafił, kawał trawnika zakładałam na nowo i kilkanaście krzewów w panice (w listopadzie! 2010) przesadzaliśmy na wyższe rabaty. Niektórych jałowców i tak nie uratowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki głęboki powinien być fundament pod taki murek?

http://images42.fotosik.pl/252/ae75bfaef0c1dd08med.jpg

 

Ja ci mogę pomóc z obsadzeniem murka, ale nie jestem budowlańcem, więc niespecjalnie się na tym znam.

Ale może to pomoże: http://www.e-ogrodek.pl/a/7046,murki-oporowe-w-ogrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...