Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jutro pojadę i zobaczę. Ale z tego co widziałam, to był duży wybór i różne odmiany. Wszystkie były tak ponad 1 m wysokie już, część miała pąki.

Być może pąki miały wcześnie kwitnące...nie zwróciłam na to uwagi

To była dzisiejsza dostawa w Auchan, dopiero je rozpakowywali i będą stały na dworze. W nocy ma być minus 5. Pojadę jutro i jak nie będą padnięte, to może zaryzykuję i kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny kwitnące zawsze lepiej kupować gdy kwitną, przynajmniej wiesz co bierzesz. Kup i postaw w chłodnym pomieszczeniu. Chłód na pewno spowolni ich chęć kwitnienia, a nie przemarzną. Posadź po przymrozkach. One powinny kwitnąć w czerwcu, o ile dobrze pamiętam. Jesteś pewna, że to pąki kwiatowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, dziękuję za odpowiedż - generalnie chodzi mi o coś wokół świerków, tak abym mogła zdjąć włókninę, a chwasty rosną i to przy samych pniach. Nie mogę tak mieć kory, ponieważ jest spadek wzdłuż całego nasadzenia i wiatr tę korę zaraz wywiewa, także pomyślałam o roślinkach zadarniających.

Pozdrawiam

 

Mruva, mam takie miejsce u siebie zacienione przez pół dnia. Rosną tam w rzędzie leszczyna, potem gęsto 6 jałowców i dalej znowu leszczyny. Z przodu przed jałowcami posadziłam barwinek i trzmieliny Fortune'a 'Siver Quin' żeby trochę rozjaśnić ciemną zieleń. Już w następnym roku przewędrowały pod jałowcami na drugą stronę. Mam nadzieję, że się tam zadomowią te wdzięczne rośliny. Może jeśli obsadzisz naokoło świerków, też się rozpanoszą pod nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątków jest do diabła i ciut, ale czsem trudno jest znależć i jak ktoś całkiem początkujący, to bardziej wypada pomóc, niż się śmiać.

Jak coś wiesz to podpowiadasz – zasada forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Elfirku pomóż !Czy lepiej na odgrodzenie się od sąsiada -tujka brabant czy szmaragd?

Ziemia to piasek?

 

Odpowiadam na pytania o "tujki" w zasadzie co dwie strony tego wątku i mam już dość. Żywotnik wymaga żyznej, gliniastej i wilgotnej gleby. Czyli kompletnie nie nadaje się na piasek. Brabant na dodatek, nie strzyżony regularnie, jest brzydki.

 

Żywopłoty z "chujek" sadzone bez opamiętania i bezmyślnie wzdłuż ogrodzenia przy każdym domu doprowadzają mnie do szewskiej pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy tu zaglądają życzę,

satysfakcji z ciężkiej pracy przy budowaniu – domu i OGRODU, a przede wszystkim z życia,

żeby zgodnie z filozofią wiosennego święta jakim jest Wielkanoc wszystko naokoło rosło i odnawiało się pomyślnie :)

 

Zamiast kurczaczków i jajeczek... WIOSENNY kawałeczek płotu :D

 

IMG_2269.jpg

 

A to zdjęcie specjalnie dla Elfir, bo widać jak ten płot wygląda :)

IMG_2266.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lubię żywotniki jako rośliny i w niektórych miejscach ich stosowanie jest uzasadnione jako żywopłotu. Ja nie lubię bezmyślnego sadzenia ich jako żywopłot.

Czasem się zdarza , ze przy jednym ogrodzeniu oboje sąsiedzi z obu stron sadzą "tujki", bo "w ogrodzie sadzi się tuje, bo sa bezproblemowe". Zero refleksji, czy gleba, stanowisko i kompozycja jest odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...