Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie kupiłam berberysy do tego żywopłotu: Goldenrod i jeden Powwow. Tylko teraz patrzę, że Ty napisałaś o miniaturowych. Moje moga miec ok 1 m., pokrój kolumnowy:/ Będą pasowały do tego ciągu? Zmieniłam też koncepcję- to będzie niski zywopłot wzdłuż przęseł ogrodzeniowych na przedzie. Wsadziłam nasionka kosodrzewiny. Wykiełkowały 2 tyg temu. Jak długo trzeba czekac na efekt w przypadku koso?

 

3 lata chyba trzeba czekać aby zaczęły wyglądać jak krzewy nadające się do wysadzenia.

Mówiłam o czymś takim:

http://images49.fotosik.pl/1468/2cee5e941a02db16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) aaaaale fajowski żywopłot! Dzięki!!! Będzie on w świetle ogrodzenia, tak na 4 przęsła. Te berberysy, które dziś kupiłam, powinny się wpasowac. Pasek wzdłuż ścieżki z jednej strony schodów w może warto obsadzic lawendą( i kostrzewą) by jakoś nawiązac do tego żywopłotu? To będzie frontowa strona domu czyli 1. ten żywopłot/ 2.Budleja+sosenka Malinki/ 3. ściezka ze schodami z pasem lawendowo- kostrzewowym po jednej stronie i trójkątem kwiatów po drugiej.

 

Brzmi oki? Nie za wiele tych elementów? To połac ok. 120 m2. Strona południowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na ciemiernika wschodniego?

 

Bardzo Ci dziękuję. Super pomysł. Z tego co czytam to idealne miejsce dla nich. Bardzo zaciszne. Dużo ich tam wsadzić?

 

I jeszcze pytanie czy mogę kłącza sadzić tak późno

Edytowane przez efilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej postawiłabym płotek - szczeniak nie będzie potrafił rozrózniać.

Po jakims czasie, jak nauczy się obchodzić rabaty, płotek mozna zlikwidować.

Czy oprócz płotka odsunąc rośliny na metr od ogrodzenia też? Wtedy ten ciąg znacznie mi się zbliży do kompozycji sosenki Malinki z budlejami.

A propos, ile budlei miałaś na myśli pisząc" łan ". Obsadzic sosenkę Malinki wokół budlejami? O taki efekt chodzi i podsadzic szałwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz płotka odsunąc rośliny na metr od ogrodzenia też? Wtedy ten ciąg znacznie mi się zbliży do kompozycji sosenki Malinki z budlejami.

A propos, ile budlei miałaś na myśli pisząc" łan ". Obsadzic sosenkę Malinki wokół budlejami? O taki efekt chodzi i podsadzic szałwiami?

Witam

Niestety będziesz miała problem - pies nie współgra z ogrodem, jest jego szkodnikiem. Ja mam dwie sunie i tylko dlatego, pomimo moich starań nie mam co pokazać. W trawniku dziury bo polują na krety, każdy - obcy pies czy człowiek jest godny aby polatać przy ogrodzeniu, tratują wszystko co na drodze. W zimie objadają mi rośliny - wiadomo potrzebne do lepszego trawienia (zeszłej zimy pięciornika zjadły mi do korzeni). Nie mam jednak sumienia zamknąć ich w kojcu. Póki co, dość skutecznie pilnują posesji :yes: Taki jest mój wybór. Mam nadzieję, że im będą starsze tym będą mniej rozrabiać. Trochę tak jak z nami :rolleyes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanis, nie daj się przestraszyć. Twój maluch to nie terier, więc można nauczyć nie kopać, gdzie nie trzeba. Są psi trenerzy, którzy mogą pomóc. Psa trzeba uczyć i wyrażnie pokazywać co mu wolno, a co Ci się nie podoba. Jak puścisz samopas, to sąsiedzi przeklną Cię za ciągły jazgot, a o trawniku i w ogóle roślinach będziesz można tylko pomarzyć.

Myśliwi stosują specjalne obroże treningowe. Widziałam to w akcji i jest bardzo skuteczne, ale ten pomysł mnie niezbyt się podoba.

Znajoma zostawiła psu 80 cm wokół całego ogrodu, budując jakby drugie ogrodzenie tyle, że nie tak solidne i niskie. A od kopania na trawniku można oduczyć, szczególnie owczarka.

Ja mam 2 koty, w porywach 3 i dzikusa na przychodne. Też miałam mieć grządki poniszczone. NIEPRAWDA. Moja sąsiadka ma 2 psy i jedyny kłopot to zbieranie kupek z całego ogrodu. Koty są pod tym względem wygodniejsze w obsłudze.

Trzeba się ze zwierzakami dogadywać :) Kontakt i komfort tego kontaktu jest taki, jak człowiek, który jest właścicielem-przyjacielem zwierząt. Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir przychodzę z prosbą o pomoc.

moja "wyspa" jest już zagospodarowana - ale mnie się srednio podoba:sick: .

 

http://img7.imageshack.us/img7/3070/img2424rg.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

jak dla mnie to jest troche nijaka, czegoś mi brakuje i no i tutaj pytanie i prośba - czego tam brakuję? może jakiejs czerwieni nawiązującej do kolorystyki domu? czegoś kwitnacego? czego?:confused:

bratki sa tymczasowo bo nie miałam na nie pomysłu więc wyladowały tam:rolleyes:

I po kolei. Na zdjęciach tego nie bardzo widać ale żeby nie była taka płaska to od strony domu usypalismy wzniesienie , w jego centralnym punkcie jest wsadzony wiąz, towarzyszy mu kosodrzewina i nie wiem cio to jest ale to coś to "iglak" - okragły z taka jakby płaczącą czuprynką. Na to wszystko pójdzie mata i wysypiemy kamyczek - drobny, w kolorze naturalnym, korę wykluczylismy bo wiatr ciagle by nam ja rozwiewał i masę mielibyśmy przy wejsciu. Ten pomysł z kamyczkiem srednio mi sie podoba ale chyba w zaistniałej sytuacji jest optymalny.:rolleyes:

 

 

 

http://img31.imageshack.us/img31/3052/img3047h.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img269.imageshack.us/img269/5751/img3048yn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir mam pytanie , mój znajomy twierdzi że azaofoska jest najbardziej uniwersalnym nawozem , że stosuje ją pod wszystko i że dobrze po niej rosną rośliny , a nie jest tak droga jak te wyselekcjonowane nawozy pod poszczególne odmiany roślin , czy azofoskę można stosować i pod iglaste ,i liściaste ,i róże i azalie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...