Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedź, no właśnie mam problem z zakupem roślin... nie mam żadnych iglaków oprócz kosodrzewiny, chciałabym już zrobić restę nasadzeń, ale nie mam gdzie kupić, w sklepach internetowych też nie mają wszystkiego.

 

A dlaczego ograniczasz się do zachodniej częsci Poznania? W Kicinie, Szczepankowie, Pokrzywnie, Kostrzynie, Swarzędzu, Borówcu, Kórniku jest sporo szkółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir - czy znasz może jakieś dobrze zaopatrzone szkółki w okolicach Poznania od zachodniej strony?

 

Mazo, a sprawdzałaś te internetowe z mojej listy? powinna być u Tatarak i Izulek. Jak jej nie znajdziesz, to Ci prześlę.

Dodaj do tej listy jeszcze wrocławski Kroton.pl

 

Generalnie nigdy nie da się kupić wszystkiego w jednym czy nawet dwóch szkółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir,

wracam do perukowca podolskiego, zależy mi aby jego liście były fioletowe/czerwone (tak mam kolorystycznie zaplanowaną rabatę) na jego metce pisze wyraźnie Perukowiec podolski 'Follis Purpureis' i na zdjęciu jest czerwony, ale jak zaczął kwitnąć to ma te liście zielone z takim powiedzmy ledwie widocznym nalotem fioletowym na niektórych. I teraz nie wiem czy się pomylili czy może on się przebarwia później na czerwono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia roślin w necie zwykle sa podrasowane w programie graficznym, albo robione jesienią.

Normalny kolor to:

http://debiany.pl/drzewa/perukowiec_podolski_foliis_purpureis_2.jpg

przy czym intensywny kolor mają najmłodsze liście.

 

Tak wygląda perukowiec "Royal Purple"

http://desmond.imageshack.us/Himg71/scaled.php?server=71&filename=0000450rs0.jpg&res=landing

zdjęcie z forum ogrodniczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tam trochę za gęsto posadzonych tych jałowców?

 

niestety chyba tak, jestes druga osoba zwracajaca mi na to uwage, wiec poslucham madrzejszych od siebie, wsadzalam tydzien temu wiec chyba mozna je porozsadzac bez szkody? podobno te blue arrow sa wezsze niz skyrocket ale i tak je rozsadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16m2 posadziłam 3 brzozy dorenboos (róg działki) i chciałam jako warstwę dolną posadzić derenie, na razie posadziłam 3 sibrica i 4 chyba sibrica variegata (liście z białym, ale pędy jakby zielone). Czy tych dereni nie jest za mało?. Czy przed nimi (przód rabaty) sadzić ostrokrzewy, irgi zimozielone, pomieszane z trzcinnikiem, np. overdam, czy nic- lecieć do końca dereniem ? Brzozy są z przodu tego rogu, a tył jest wolny i tam posadziłam derenie. Ziemia gliniasta, wapienna (jura), miejsce półceniste- śliwki sąsiada od południa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ograniczasz się do zachodniej częsci Poznania? W Kicinie, Szczepankowie, Pokrzywnie, Kostrzynie, Swarzędzu, Borówcu, Kórniku jest sporo szkółek.

 

Dlaczego? bo mieszkam 25 km na zachód od Poznania:) Nie chciałam robić dalekich wycieczek, ale widzę, że nie mam wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo, a sprawdzałaś te internetowe z mojej listy? powinna być u Tatarak i Izulek. Jak jej nie znajdziesz, to Ci prześlę.

Dodaj do tej listy jeszcze wrocławski Kroton.pl

 

Generalnie nigdy nie da się kupić wszystkiego w jednym czy nawet dwóch szkółkach.

 

Z jakąś listą się spotkałam, to może ta Twoja, sprawdzałam, kilka pozycji znalazłam, ale bez szału. Sporo znalazłam u jednego sprzedawcy na Allegro, ale coś ostatnio dostaje same negatywy, więc zrezygnowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? bo mieszkam 25 km na zachód od Poznania:) Nie chciałam robić dalekich wycieczek, ale widzę, że nie mam wyjścia.

 

W Tarnowie Podgórnym jest szkółka róż Kierzek na Szamotulskiej 51 i Borowiaków na Marianowskiej, Arbutus w Lusowie , ale oferta standard - tujki, tujki, więcej tujek, jakieś pospolite liściaste (tawuła, forsycja).

 

Jest też w Chludowie Maluśki - ale nie ma strony www,a ja nigdy tam nie byłam więc nic nie wiem o nich.

 

W Wysokiej koło Skoków jest fajna szkółka. Albo pod Obornikami w Bąblinie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...