Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanko. W tym roku strasznie przemarzły mi Hortensje tak że dopiero teraz powoli odbijają. Chodzi mi po głowie żeby na koniec lata wykopać je i przesadzić do donic i przezimować w domu. Zacząć je poprosu chodować w donicach. Myślisz że to dobry pomysł?

 

Można trzymac w donicach, ale muszą być duże, bo to duże krzewy. Zimować w temp. poniżej zera (np. -5 stopni), bo inaczej nie wejdą w stan spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klon7.JPGJa z jeszcze jednym pytaniem do Ciebie Elfir:) czy to możliwe że świerki srebrne są "za młodu" bardziej zielone niż srebrne??? No i jakiego koloru powinny puszczać młode przyrosty- zielone jasne czy srebrne? Tu na zdjęciu troszkę widać dwa z moich świerków "srebrnych" i jak widac jeden puszcza zielone pędy a drugi chyba się nie przyjął( bo jeśli do tej pory nic nie puścił i jest taki suchawy to znaczy że się nie przyjął???)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak bardzo podmokło jest, tylko gleba gliniasta. To doradzasz przesadzić? Można przesadzić teraz?

 

To się zdecyduj jaka mają glebę - gliniastą czy mokrą.

Przesadza się dopiero gdy zrzucą liście lub zanim je wypuszczą.

 

Nie ma świerków "srebrnych". Jest świerk kłujący który ma lekko niebieskawy odcień igieł. Odmiany ogrodowe (np. "Glauca") mają go bardziej intensywny niż u dzikiej formy. Ale są odmiany świerku kłującego pozbawione grubej warstwy wosku (która nadaje ten niebieskawy odcień) i są zielone.

 

Jak iglak jest suchy, znaczy, ze jest martwy.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...