Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

rere - myślisz, że ja pamiętam, co proponowałam akurat tobie miesiąc temu? Wkleiłabyś rysunek tobym wiedziała o co chodzi.

 

Na rysunku rośliną o takim kształcie będzie albo budleja albo perowskia. Ewentualnie miskant "Gracilimus" w dużej kępie.

 

Problemem będzie to, że na rysunku jest drzewko o kulistej koronie, a katalpa "Aurea" takiego nie ma. Boję się, że korona katalpy będzie za duża w stosunku do odległości drzewka od domu.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może osutka - zobacz czy na igłach są czarne kropki.

 

Donica 15 l to nie jest dużo. Więc raczej nie licz, że roślina sobie poradzi bez wody.

Donice, w których rośliny mają zimować na zewnątrz powinny być ocieplone. Można spróbowąc z jakimś jałowcem kolmnowym, np. "Arnold", "Suecia Nana", "Sentinel". Albo szczepioną na pniu sosną.

Można też spróbowąc szczepioną na pniu karaganę lub kruszynę "Asplenifolia". Albo kepę jakieś okazałej trawy

A jeśli ma zimować wewnątrz to może być coś z egzotów - np. jakiś cytrus.

 

Dziękuję Elfirku:)

Masz rację co do sosen, to raczej osutka:( Skąd to cholerstwo? Czym skutecznie opryskać ? Czy moje sosny przeżyją?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie wysadzania rododendronów z pojemników do gruntu. Kilka dni temu wysadziłam w sposób pokazany na dołączonej karteczce. A teraz przeczytałam w jakiejś publikacji internetowej, że rododendrony należy wysadzać płytko, po rozluźnieniu korzeni pazurkami czy widelcem, czego oczywiście nie zrobiłam. W innym artykule był pokazany jeszcze inny sposób wysadzania. Moje pytanie brzmi: Czy mam wykopać te rododendrony i rozluźnić korzenie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir super. Dla mnie bomba :wave: Dzięki za pomysł.

 

A teraz pytanie. Malusieńkie jakby przezroczysto białe drobinki pod spodem liścia, na wierzchu powstają plamy żółtawe i powoli liść coraz bardziej żółknie. Co to z świństwo:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...