Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja mam akurat te obrzeza" trimbord" z gali, mozna je najezdzac kosiarka i nic sie nie dzieje, sa do tego przystosowane, latwo sie je montuje a tworzywo, z ktorego sa wykonane jast twardo miekkie - nie typowy kruchy plastik. u siebie mam zamontowanych ok. 150 mb. kosztowalo mnie to nieco ponad 900 zł. kupilam bezposrednio w gali.

dodam, ze trawa nie przerasta na rabaty :)

 

O, właśnie, dokładnie o to mi chodziło. Ja mam je wokół rabaty, na którą przesadziłam ekspansywnego Miskanta cukrowego. Ma takie mocne rozłogi, a tu doszedł do trimbordu i ściana:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wkrótce zakładam rabatkę ( jeszcze jej nie ma) przy ścieżce. Rabatka będzie raczej nieregularnego kształtu, miejsce słoneczne, wymiary około 1,5m szeroka i 2m długa. Roślinki, które miałyby się na niej mieścić to: róża pienna biała 1 szt, The Fairy 3szt, Rozplenica Hameln 3 szt, Kostrzewa sina 3 szt, Kostrzewa Futro niedżwiedzia 3 szt, lawenda biała 3 szt, lawenda fioletowa 3 szt. Myślałam o takim ich umieszczeniu jak na szkicu. Elfirku co Ty na to? Jak Ty byś to widziała? Wiem, ze pisałaś, ze róża pienna słabo zimuje dlatego chyba w tym roku postawię ją tylko w donicy - bez wkopywania?

Zdjęcie0890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc szczerze jakoś mi kostrzewy nie pasują do całości. Może lepiej powieksz ilośc lawendy?

I nie rób tak, że jeden ciąg lawendy zrobisz w dwóch kolorach. Biala lawenda będzie niewidoczna przy tej fioletowej.

Symetria w nasadzeniach też nie wygląda dobrze poza ogrodami formalnymi.

 

Lepiej tak:

http://images42.fotosik.pl/530/7050f648bf385b88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiulek, grzyb, albo mączniak daleko posunięty na tych żurawkach. Co to sklep Ci to przysłał? Ja nie wiem, czy one są do uratowania. Liście stracą najpewniej. Ja bym usunęła liście najbardziej zarażone, a na resztę oprysk.

Na grzyba: Sarfun 500 SC, Rovral Flo 255 SC i powtórzyć po 7–10 dniach.

 

http://www.target.com.pl/katalog/choroby/38.html

 

Sprawdż korzenie jeśli porażone, miękkie i zgniłe - wywalić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzenie są bardzo mokre - całość mocno nawilżona - wyglądają raczej jak w każdym kwiatku ale ja się nie znam więc nie wiem.

Napisałam do nich reklamację a teraz to juz jestem tak zła, ze zaraz zadzwonię :( Dziękuję Pestko za odpowiedź.

Edytowane przez asiulek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, masz babo placek :( a ja do nich takie zaufanie miałam. Sporo roślin kupiłam w Sadowniczym i zawsze było okey

 

Poza tymi trefnymi żurawkami zamówiłam także różę na pniu i lawendę - pozostałe roślinki super. Ogólnie ekstra zapakowane i błyskawiczna wysyłka. Telefonicznie kobietka zapewniła, ze najprawdopodobniej zwrócą pieniądze ale do tej pory nie ma odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to kamień mi z serca... Strasznie nie lubię tracić zaufania, a u jednak podeszli poważnie. W końcu wypadek przy pracy – mam nadzieję że to tylko to – może się zdarzyć każdemu.

Będę kupować za chwilę u nich sosny:bye:

 

Spróbuj jeszcze ratować te żurawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...