Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może się uda, podlewaj też bioseptem, jak radziła Elfir i daj im szansę do przyszłego roku. Jeśli odrosną zdrowe, to warto poczekać.

Oprysk dobrze jest powtórzyć.

 

Może to jednak tylko wypadek przy pracy Sadowniczego. Oni mają ścisły kontakt z Poradnikiem Ogrodniczym działkowców. To budzi moją nadzieję, że nie opuścili się jakościowo. Mam od nich wszystkie funkie, malwy, łubiny i zawsze byłam zadowolona ze zdrowych, dużych, dobrze rozrastających się sadzonek i kłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , napisałam

 

Napisał duduś

_ " na moich nowych azaliach na liściach pojawił się biały nalot -taki jakby mechowy -- czy to jakaś choroba ?- jeżeli grzyb to zastosować można taki sam środek jak na róże czy do azali jest coś innego ?"

Nalot jak mączniak prawdziwy?

opryskaj którymś do wyboru: Score 250 EC, Discus 500 WG, Nimrod 250 EC, Saprol 190 EC lub preparatami biologicznymi: Biosept 33 SL lub Bioczos BR.

 

Proszę napisać po jakim czasie powinien być jakiś efekt , czy ten nalot powinien zniknąć ( bo niestety nie zniknął) i czy ew. powinnam powtórzyć ten oprysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pęcherznice "Luteus" skontrastowane z czerwoną śliwą wisniową "Pissardii"

 

jak wygląda śliwa wiśniowa wiem , popatrzę na pęcherznicę

ale skoro piszesz kontrastowa to pewnie jasna zieleń wpadająca w żółć ;)

 

podoba mi się takie zestawienie , ale jak to sadzić ? jak widziałaś to dystans 30 metrów

odejmując oczywiście bramę i furtki

no właśnie czy wejściowa furtka powinna być dodatkowo jakoś wyeksponowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej w okolicy furtki można dać jakieś dodatkowe drzewo. Może jakąs oryginalną sosnę (kolumnową lub jaskrawo żółtą) podsadzoną jałowcami lub trawami ozdobnymi?

 

sosna kolumnowa? piramidalna ? w wieku 30 lat 5 m wysokości - trzeba zadbać o odpowiednie odsunięcie od furtki żeby nie trzeba było się przedzierać :D

ale proponujesz posadzić ją z jednej strony czy raczej symetrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem pasa zieleni jest zarząd dróg i oni odpowiadają za te tereny, więc nie można tam nic sadzić bez pozwolenia. To zupełnie tak jakby sąsiad na Twojej działce coś sobie chciał posadzić.

Jeszcze mogę dodać od siebie, że ostatnio deweloper dla którego wykonuję zieleń pozwolenia na nasadzenia w pasie drogowym nie dostał. Chociaż w tym przypadku chodziło o przyszłą pielęgnację nasadzeń - drogowcy wolą trawniki, bo są łatwe w pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...