Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nasza droga jest dosyć wąska,ale nikt nie parkuje na pasie zieleni. Potencjalne drzewa też raczej nie powinny ograniczać widoczności, bo droga ma moim odcinku jest prosta jak drut. To mi zależy na drzewach, bo chciałabym ,żeby one ograniczały wiatry, które są intensywne w okresie jesiennym.

 

Skontaktuję się z zarządem dróg, jak to formalnie załatwić.

Dzięki za pomoc Elfir :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorotko, u nas zarząd dróg nawet nie zasiał trawy. Po zakończeniu drogi usypał kopczyki ziemi w pasie i radzcie sobie sami mieszkańcy. Nikt z miasta od tej pory a minęło już 7 lat nie zainteresował się tym pasem. To my sami sialiśmy trawę i ją pielęgnujemy. Jeden z sąsiadów posadził kilka jarząbów.Z tego co wiem bez pozwolenia i nikogo to nie zainteresowało.

 

Tak, czy siak ja pójdę sformalizować sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robinie późno wypuszczają liście. Lepiej wybrac gatunek, który szybko się zieleni i nie ma za szerokiej korony. Np. topolę Simona "Fastigiata". To topola balsamiczna i nie wytwarza "puchu".

 

Ale tak naprawdę na ulicy dobrze wyglądają jednorodne szpalery drzew na całej jej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir mam maleńkie pytanie :) Jakiś czas temu pisałac o przesadzaniu sosny, że najlepiej obkopac na wiosnę tak żeby wypuściła korzenie w dół i na jesień przesadzić (może pomyliłam pory roku) czy to dotyczy tez innych drzew? Będe przesadzać na wiosnę klony szczepione sadzone rok temu w maju i boję się o ich korzenie a chcialabym żeby sie przyjęły. Korony mają ponad metr średnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elfir. Mam pytanie odnośnie grujecznika japońskiego. Posadzony został w tym roku i fajnie zaczął przyrastać. W jaki sposób mogę doprowadzić do tego, aby korona zaczynała się od wysokości 1,5 m. Gałązki puszcza od samej ziemi, ale jest młody więc nie chciałabym go zniszczyć. Dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Elfirku, czy na rabatce, którą mi pomogłaś zaprojektować - rozplenice, lawendy, róże okrywowe i róża na pniu mogę dodać rozchodniki i rojniki? Czytam, ze one ładnie wyglądają na skalniakach ale nie mam niestety u siebie na niego miejsca :( Dostałam 2 rojniki i bardzo mi się spodobały. Myślałam nad tym aby dokupić kilka rojników i rozchodników. A może lepiej po prosu wsadzić je do glinianej donicy lub skrzynki?

 

W jakim towarzystwie można je sadzić?

7050f648bf385b88.jpg

Edytowane przez asiulek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, wczoraj robiąc obchód moich roślinek zauważyłam coś niepokojącego w ambrowcu amerykańskim - posadzony w tym roku, ale ma już tak z 2,5 m wysokości. W miejscu wychodzenia gałązki (jakieś 20 cm od podłoża) zobaczyłam, że zrobiła się taka ciemna dziurka i wyciekła jakiś ciemny sok? Czytałam o jakiś chrabąszczach, które się rozwijają pod korą, ale to ma miejsce w starych drzewach? Może jakiś okoliczny kot pazury ostrzył i zadrapał. Nie wiem. Poradź co robić - jakaś maść na rany o działaniu przeciwgrzybicznym? Dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiulek - Nie widzę tego kompletnie. Może po prostu nie rób tam różanki tylko żwirową rabatę kserotermiczną - wówczas pasują i kostrzewy i rozchodniki, rojniki, przegorzan, mikołajek, bylice. Z iglaków na takiej rabacie mozna posadzić mały jałowiec, szczepioną sosnę.

 

Zuzinta - podrapanie przez kota a dziura wygryziona przez trociniarkę zdecydowanie się różnią.

Trudno mi powiedzieć co to jest nie widząc.

Weź cienki drucik i sprawdz jak głęboko jest dziura. Przy okazji przebijesz nim larwę, jeśli wlazła do środka.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...