Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dziekuje, podoba mi sie ogrod na drugim zdjeciu (pierwszego nie widze) oraz ogrod amerykanski klasyczny. to cale pole jest moje plus jeszcze spory pas obok, obok sasiedztwo z otwartym ogrodem minimalistycznym duzo kostki, malo nasadzen glownie jalowcow i pojedynczych drzew chyba bukow czerwonych placzacych. droga dojazdowa nieuczeszczana mocno, konczy sie na naszej dzialce, dalej juz tylko polna drozka do lasu.

glebe na pewno przed budowa sprawdzimy badaniem geologicznym ale juz wiemy ze pod humusem na pewno jest ziemia ciezka, zyzna byc moze gliniasta.

masz tez racje co do sosen, samosiejek na tym naszym kawalku jest kilka juz takich k. metra, choc ja sosny bardzo lubie :)

 

no nic jakby co to pozwole sobie jeszcze zapytac, na razie moge myslec, ogladac a jak zacznie sie budowa to ruszyc pelna para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego jesteś rejonu Polski?

Bo prócz debów można posadzić klony, lipy, graby, buki, by się ładnie przebarwiało na jesień.

 

z wybrzeza a np. brzozy tez moga byc? uwielbiam je mimo ze chyba powszechnie uwazane sa za chwasty ;), nie preszkadza mi tez zrzucanie lisci, trawnik na pewno bede chciala oganiczyc do minimum no i koniecznie woda w ogrodzie jakies oczko z kaskadka bardziej naturalne zrodelkowate (cokolwiek to znaczy:rolleyes:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych artykuły o historii ogrodów:

http://www.historiasztuki.com.pl/022_OGRODY_08_MOD.html

 

No... To są dopiero "ogródki "!

Jak bym mogła wybierać, to chciałabym te wszystkie krajobrazowe przy zamkach i pałacach ;-)

 

Elfir - jak szerokie są te wielkie rabaty bylinowe w angielskich ogrodach ? Żeby ładnie wyszło takie stopniowanie wysokości roślin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty sa szerokie na ok 2-3 m.

 

Mam taką z dwa i pół metra wzdłuż całego płotu z jednej strony działki. Rośnie już tam trochę różnych krzaczków i bylin.

Największą byliną jest tam Sadziec (chyba jakaś odmiana ogrodowa).

Dostałam wielką sadzonkę od koleżanki- strasznie mi się podoba jak teraz kwitnie ,jest taki okazały i ozdobny :-)

 

Elfir - czy jest więcej podobnych bylin -wielkością i pokrojem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób nie potrafię ci odpowiedzieć na pytanie. Masz za wąski pasek by wogóle mówić o jakichkolwiek kompozycjach. W takim miejscu raczej sadziłabym pasem gatunki wyższe + rośliny okrywowe w grupach.

 

Przykre to ale na pewno masz rację - kompozycji nigdy tu nie stworzę :( Skupię się na tym co mam, powierzchni nie powiększę.

 

Jak się powinno zatem sadzić np 3 szt Funkii (jednego rodzaju) aby to dobrze wyglądało - obok siebie w pasie czy dwie z przodu jedna z tyłu ?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...