Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To chyba mało popularne u nas , dlatego tak trudno zdobyć rośliny, szkoda :(

Wierzbówkę też znam z łąk i pól, z dzieciństwa, tylko do tej pory nie wiedziałam jak się nazywa. Jak zdecydujesz się na samodzielne kopanie 170 sadzonek, to mogę podrzucić lokalizację ;)

Tak strzelam tylko: a nie znajdziesz nasion czy kłączy w jakiś arboretach albo ogrodach botanicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa!!!

Zaraz mnie szlag trafi. Czy ktoś wie gdzie dostać wierzbówkę kiprzycę?

Robię projekt naturalistycznego mini-parku i chcę wykorzystać rodzime gatunki.

 

Bardzo dobrze wschodzi z nasion. Tutaj mają nasiona http://www.kpr.eu/pl/flora-europe/

 

Ps: pod nazwą z Linneuszowskiej klasyfikacji

Edytowane przez dorota.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfir tu znalazłam kłącza http://www.apiflora.sklepna5.pl/towar/55/wierzbowka-kiprzyca-chamaenerion-angustifolium-klcza.html

obecnie brak, ale może w innym terminie

 

Conin, ale świetny sklep :wave:

 

UPs, poczytałam dalej :(

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conin, ale świetny sklep :wave:

 

UPs, poczytałam dalej :(

 

No właśnie :(, ale jest kontakt do właściciela, może to na zamówienie, tylko tak ryzykować to można dla siebie a nie dla klienta.

 

Na sadowniczy.pl wieczornika nie znalazłam w żadnej postaci , ale za to drzewka owocowe, a chcę posadzić je na jesieni żeby już rosły. Tylko muszę ceny z moimi stacjonarnymi porównać. Na kwiaty na szczęście jeszcze mam czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sadowniczy.pl wieczornika nie znalazłam w żadnej postaci

 

http://www.sadowniczy.pl/product-pol-36013-Wieczornik-damski-.html

 

A wysyłka z "juesej" to naprawdę nic trudnego, trzeba się jednak liczyć z terminem dostawy na ok 10-12 dni.

Edytowane przez Lopesjus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na piasczzystej ziemi to raczej tylko jałowiec ma szansę z iglaków. Mozna posadzić jałowiec wirginijski 'Canaertii' - bardzo dobra odmiana żywopłotowa.

 

Niestety, w okolicznych szkółkach nie posiadają takich jałowców. Jeśli nie "canaertii" to co?

W szkółce u Kapiasa zaproponowali mi jałowca chińskiego. Co Ty na to?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj , dzięki zawsze o IBRO zapomnę :) , tak potocznie uważa się że iglaki , sucholubne to na kwaśne gleby - a gleba obojętna - bez sprawdzania heligiem - to myślisz że wystarczy jak się po prostu wymiesza tak jak pisałaś ziemię rodzimą z taką czarną przywiezioną ? ( to chyba wyjdzie obojętna?::))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...