Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przykłady grzeszków ogrodowych:

 

Niezła galeria.

Tutaj jest coś podobnego: http://landscapeofmeaning.blogspot.com/p/no-they-didnt-gallery-of-mockable.html

Nieodmiennie rozśmiesza mnie ten komentarz:

9. Another before and after. Before please . . .

He he he.

Ile razy nie oglądałabym ostatnich dwóch zdjęć, zawsze popłaczę się ze śmiechu.

Edytowane przez dorota.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do rozpaczy doprowadza fakt, że częśc zdjęć to przykłady realizacji firm ogrodniczych, które mają w ofercie projektowanie.

Przecież to tak psuje opinie branży. Tak samo też jak projekty via allegro.

 

te tematy wkleja Redakcja, nie mam mozliwości ingerencji, bo to sa linki do artykułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek jest z garazem takze miejsce na takie rzeczy powinno byc ale docelowo chcialbym kiedys drewutnie i altanke ze wzgledu na brak zadaszenia nad tarasem. Najlepiej aby ta altanka byla w cieniu ladnego duzego lisciastego drzewa - dlatego dumam juz teraz :)

Ogrod chialbym bardziej praktyczny niz ozdobny - raczej drzewa nie owocowe, wiecej trawnika niz krzewow. Warzywnika brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek jest z garazem takze miejsce na takie rzeczy powinno byc ale docelowo chcialbym kiedys drewutnie i altanke ze wzgledu na brak zadaszenia nad tarasem. Najlepiej aby ta altanka byla w cieniu ladnego duzego lisciastego drzewa - dlatego dumam juz teraz :)

Ogrod chialbym bardziej praktyczny niz ozdobny - raczej drzewa nie owocowe, wiecej trawnika niz krzewow. Warzywnika brak.

 

Altanka w okolicach gdzie teraz jest blaszak, aby nie była na widoku z okien domu. Aby była dobrze ocieniona, lepsza byłaby grupa drzew niż jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jeszcze bardziej przeraża myśl, że może właśnie wcale nie psuje? Ludziom się to podoba....

.

 

Nie do kończa "podoba", raczej nie znają alternatyw. Wychodzą z założenia "robił specjalista, wiec MUSI być dobrze".

A wielu inwestorów też nie daje szansy wykazania się, to fakt. Mają jaką z góry założoną tezę do której naginają propozycje ogrodnika, nawet wbrew jego radom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym ci przeszkadzają świerki od wschodu?

 

zywopłot - czy potrzebna ci wszędzie szczelna osłona? Także od strony garażu, gdzie nie masz okien od pomieszczeń mieszkalnych? Albo na tyłach ogrodu, gdzie zimą i tak nie będziesz chodzić?

Żywopłot dookoła i kilka pojedynczych drzew na trawniku - tak sobie wyobrażasz ogród?

 

Zastanów się, gdzie będzie prawdopodobieństwo, że ktoś wybuduje dom? Czy ten ewentualny dom będzie widoczny z reprezentacyjnych miejsc?

 

Drzewa trzeba dobrać sobie do gleby. Nie wiem jaką masz. Ale dużo cienia na pewno dają gatunki o dużych liściach, np. klony pospolite i jawory. Albo tulipanowce, ale to naprawdę duże drzewa.

 

Altanka w cieniu drzew nie wymagałaby obsadzenia, ale jeśli już miałoby być, to najlepiej coś, co zniesie cień drzew, np. winobluszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir!

Zauważyłam, że po zasianiu trawnika trawa rośnie nie tylko na trawniku, ale także na rabacie, a najbardziej mnie przeraziło,że w kącie ogrodu założyłam dzieciom "poziomkowisko", posadziłam chyba z 50 krzaczków poziomek, wysciółkowałam słomą i teraz wszędzie tam przerasta trawa, ta sama co na murawie trawnika.

Moje pytanie jest takie, czy to normalne, czy tak może być, czy jest to raczej efekt niestarannego zasiania trawy?

Pio zasianiu trawy ogrodnik jej nie zwalcował, bo taką miał wtedy wizję, że nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś niestarannie sieje, albo w czasie wiatru no to normalne, że się tam znalazły. Jak ktoś ma rozrzut to nawet u sąsiada może posiać :)

 

Przy siewie z ręki cięzko nie rozsypać poza obrys trawnika.

Siejąc siewnikiem siew jest dokładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł także wiatr je przewiać. Zasypałaś trochę nasiona ziemią ? Najlepiej je potem przysypać lub grabiami lekko przeczesać.

 

Dzięki za pomoc.

To nie ja siałam, tylko "fachowiec", któremu to zleciłam.

Nie widziałam jak siał, bo byłam wtedy w pracy, zauważyłam, że nie jest zwalcowane, więc zapytałam dlaczego, odpowiedział, że to nie ma sensu, bo z przodu zwalcował, a i tak spłynęło (tam jest rzeczywiście trochę spadku), więc przypuszczam, że wiatr te nasiona zniósł.

A pytam o to dlatego, że poprosiłam go, żeby je wyplewił, na co otrzymałam odpowiedź, że on ich tam nie siał.

Nie wiem, czy mogę domagać się aby je usunął, czy po prostu tak może być i mam przejść nad tym do porządku dziennego (czyli samej wyrywać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...