Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tamaryszek jako tako rośnie, ale budleja coś cienko :(

 

Tamaryszku nie widzę na zdjęciach.

Jest jakiś lilak. I wygląda na zdjęciu bardzo źle.

Druga roślina ma dziwne liście jak na budleję. Budleja Dawida ma liście spiczasto zakończone, wąskie, podobne do wierzby i młode zielone a nie srebrzyste. Może to Buddleja x weyeriana? Wygląda normalnie, tylko bardzo mała jak na tę porę roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz właściwie m ija tydzień a łodygi jakby zaczynają rozmiękać , ślizgają się , może powinnam dać do ukorzeniacza?

 

A w tym czasie był wsadzony do gruntu?

Najlepiej urwać sadzonkę z korzonkami przybyszowymi. Pęd układa się płasko w doniczce lekko zasypuje tak, by wystawały liście.

 

http://muratordom.pl/ogrod/zrob-sam/jak-rozmnozyc-bluszcz,99_1363.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko,

 

Elfir ja znów z pytaniem.

 

Mam magnolie, które pięknie rosną. Zawsze po kwitnieniu w miejscu kwiatów zostawał taki mały pręcik który z czasem zasychał i odpadał. W tym roku każdy taki pręcik ma się dobrze i rośnie. Złamałam jednego i sa w nim nasionka. Więc domyslam się, że bedą jesienią tekie czerwone nasionka. Słyszałam, że jak roślina ma nasionka to następnego roku gorzej kwitnie.

 

Pytanie: czy moge/powinnam bezpardonowo wyłamać wszystkie te słupeczki z nasionkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir i ja znowu z pytaniem.

Chciałabym przed domem posadzić coś zimozielonego o kształcie kuli. Nie mam tam dużo miejsca więc myślałam o danicy. Podobają mi się także kulki bukszpanowe, ale na dzień dzisiejszy muszę zadowolić się czymś tańszym. Masz jakieś uwagi co do tych tuj? a może polecasz jakieś inne karłowate okrągłe iglaki? ziemia raczej ciężka/gliniasta, strona północna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś uwagi co do tych tuj? a może polecasz jakieś inne karłowate okrągłe iglaki? ziemia raczej ciężka/gliniasta, strona północna.

 

Nie, mogą być. kulistych zywotników jest wiele odmian, nie tylko Danica. Tylko one nie mogą rosnąc w cieniu.

Może kulki z cisa?

Kulka z bukszpanu - przecież można sobie samemu uformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką odmianę wisterii polecacie na południowe rejony województwa podlaskiego? Wiem że lubią przemarzać, czy jest szansa że okrywane na zimę przetrwają? I właśnie która? chińska, japońska? która z konkretnych odmian?

 

Chciałabym ją prowadzić przy kolumnie tarasu, rosłaby od strony południowo zachodniej, od wschodu osłaniałby ją dom, miejsce więc słoneczne, czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wywoływać kolejnej debaty o słuszności stosowania bądź nie włókniny, ale... Jeden z przykładów z mojego ogródka:

[/img]

http://img812.imageshack.us/img812/7073/kj88.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/7811/ygqh.jpg

 

Czy coś dolega tym roślinkom? Pierwszy raz zastosowałem włókninę na działce w 2004 roku przy sadzeniu tujek kurnik i brabant. Miały wtedy 40 - 60 cm wys., dzisiaj włóknina tam jest dalej, a tuje mają już przeszło 2 metry i nie "wypadła" ani jedna. Wnioski?

Edytowane przez Gryfpc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś dolega tym roślinkom? Pierwszy raz zastosowałem włókninę na działce w 2004 roku przy sadzeniu tujek kurnik i brabant. Miały wtedy 40 - 60 cm wys., dzisiaj włóknina tam jest dalej, a tuje mają już przeszło 2 metry i nie "wypadła" ani jedna. Wnioski?

Wnioski są takie, że Ty trzymaj sobie tą szmatę, ale ja jej nie chcę i za Chiny jej nie użyję i każdemu kto pyta mówię to samo.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...