Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elfir, jeśli pozwolisz zwrócę się o radę: na jesień tamtego roku zakładałam trawnik, a właściwie samozwaniec ogrodnik, który go totalnie spaprał i uciekł :( ziemia się pozapadała i zrobiły się góry doliny, sama trawa wzeszła słabo, jakiś Wimbledon to podobno był. Ogrodnik nie odbiera telefonu choć obiecał to poprawić więc muszę sobie jakoś dać radę sama. Plan jest taki: nawieźć na tę lichą trawę ziemię rozluźnioną piaskiem (mamy tu gliniastą) w miejsca gdzie są dziury i dosiać ten sam gatunek trawy. Czy plan jest dobry czy jakoś inaczej się do tego zabrać? trawnik jest też zachwaszczony (również skrzypem) proszę powiedz jak to ugryźć i czy da się to jeszcze jakoś uratować czy czeka mnie rujnowanie wszystkiego, przekopywanie itd? Czy da się wyprowadzić trawnik z chwastów czy przykryta ziemią trawa ma jeszcze jakieś szanse się odrodzić?

Nie wiem czy mam szukać specjalisty czy mogę jakoś podziałać sama...

 

Nie możesz tak po prostu nawieść ziemi w zapadliska. Będziesz miała w różnych miejscach różne podłoże. Trawa będzie rosla nierówno, bo nierówno będzie wada przesiąkała i w będzie potrzeba różnego nawożenia.

Poza tym jeśli nie odchwaścisz najpierw to z tego co przysypiesz nową warstwą wyrosną Ci chwasty, a nie trawnik.

Odchwaść całość, przekop i wyrównaj, potem nawieź ziemię i piasek na całość i znowu przekop z rodzimą ziemią. Potem odczekaj nie się troszkę uleży i uwałuj i jeśli potrzeba wyrównaj. potem możesz siać z dobrym skutkiem.

A nasiona kup u dobrego sprzedawcy. Ja zawsze polecam Barenbrug http://www.barenbrug.pl/polska/PL/sport-i-rekreacja_3166.php

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zagłuszą się nawzajem te świerki?

 

W zywopłocie się nie zagłuszają :) Po prostu powstanie jeden szeroki świerk za jakiś czas, jak się nie będzie cięło.

 

Czy mogę temu buczkowi jakoś pomóc?

 

Jesli ma padnięte korzenie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir podrążę temat, Nie chodzi mi o gatunek ale o to co się dzieje z tujami w całej miejscowości. Zapanowała plaga i szukam informacji co może byćtego przyczyną. Słyszałaś o takich rzeczach?

 

susza lub nadmiar wody?

Na działkach pod Poznaniem też sporo brązowieje. Działki są na piasku, a w maju była susza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam szukać specjalisty czy mogę jakoś podziałać sama...

 

 

Zasadniczo zepsuty trawnik nalezałoby założyć od nowa, zgodnie ze sztuką.

 

Trudno mi powiedzieć jakie będa efekty łatania i zasypywania dolinek. Najprawdpodobniej trawnik będzie miał placki - trawa będzie miała inny kolor i inaczej będzie rosła w dosypanych miejscach.

 

Skrzyp z trawnika mozna wyplewić w zasadzie ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dopytam o moje brzozki. Zauwazylem, ze maja zolte listki. Zolkna te wewnatrz korony (mam wrazenie, ze to te ktore pierwsze sie pojawily wiosna). Czy to normalne czy cos "bierze" moje male brzozki? :)

 

Pewnie jakiś grzyb - mają czarne plamki?

Jak nie jest to masowe, tylko pojedyncze, nie ma się co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świerki sadzi się w linii pn-pd, by obydwie strony żywopłotu były dobrze oświetlone. Nic nie może go zacieniać.

Sadzisz świerki i zaczynasz przycinać jak mniej więcej zaczną osiągac docelową wielkosć. Przycinasz zawsze tylko młode, miękkie przyrosty. Na starych gałęziach słabo regenerują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfirko,może doradzisz co mogłabym powiesić w tą zaznaczoną lukę na tarasie.Niestety po południu nie da się posiedzieć,bo właśnie z tamtej strony słońce daje czadu;) Myślałam o jakiejś rolecie np.bambusowa -dała by radę ?Nie mam pomysłu zupełnie na to :sick:

 

tu było zdjęcie

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo IZA a ja z innej beczki, masz takie meble jakie chcę kupić, wygodne są? polecasz je?

 

Jak najbardziej polecam!! Krzesła są meega wygodne,solidnie wykonane i bardzo ładnie się prezentują ;) Kupiłam je na zimowej wyprzedaży na allegro za bodajże 500 zł :D Szukałam kolorystycznie zestaw pasujący do okien w złotym dębie i wydaje mi się,ze wyszło fajnie.A to jeszcze zdjęcie z bliska :

 

tu było zdjecie

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZA30

 

w tej przestrzeni na tarasie znakomicie wyglądałaby lekka, ażurowa konstrukcja z desek, ułożonych horyzontalnie.

 

zobacz na tej stronie:

http://www.the-brick-house.com/category/after/page/15/

 

moim zdaniem rewelacyjnie to wygląda.

 

Właśnie o czymś takim myślę!Moja pierwsza myśl to była coś takiego jak w tym projekcie : http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kornel-ii-z-wiata-energo/

deseczki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...