Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie. Ale ty nie wierzysz tym, co tobie odpisują. Może więc tytuł prof. przed nazwiskiem cie przekona.

nie odpisali mi wciąż do tej pory argumentami - wiarygodnie takimi nie do odrzucenia i wierzytelnymi

A ja jak Mikołaj Kopernik!

 

Niech mnie na stosie spalą i moje dowody

One są prawdziwe!!!!!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% odpowie ci ktoś, kto zobaczy roślinę na własne oczy i ma wiedzę dendrologiczną - czyli członek PAN np. w Kórniku.

 

do kogoś z tej strony bardziej?

http://www.idpan.poznan.pl/index.php/kontakty

 

czy oficjalnie na stronie uczelni? Znasz tam może kogoś z listy - kto zainteresuje się bardziej niż inni i do kogo spróbować warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir sasiad chcial wyrzucic jodle koreanska wiec ja przygarnelismy.Wiem ,ze powinnismy przesadzac we wrzesniu ale chcielismy ratowac drzewko.Inaczej skonczyloby na smietniku.Jodla ma ok 2,5 m i rosla wcisnieta miedzy swierkiem srebnym a zwyklymi jodlami.Wyglada niezbyt dobrze,jest rzadka i malo atrakcyjna.Czy mozemy jej jakos pomoc aby poprawila swoj wyglad? Zakladamy ze drzewko sie przyjmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kogoś z tej strony bardziej?

http://www.idpan.poznan.pl/index.php/kontakty

 

czy oficjalnie na stronie uczelni? Znasz tam może kogoś z listy - kto zainteresuje się bardziej niż inni i do kogo spróbować warto?

 

A skad mam wiedzieć? PAN to nie uczelnia. Nie znam tych ludzi. No może poza : Paweł Pukacki [email protected] - to ktoś z rodziny koleżanki ze studiów .

oraz Marian Giertych [email protected] - ojciec pewnego byłego wicepremiera (tylko on pewnie stwiedzi, że to samoistna boska kreacja, bo odrzuca teorię ewolucji)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladamy ze drzewko sie przyjmie.

 

optymistyczne załozenie dla 2,5 metrowej jodły, zabiedzonej i przesadzanej w niewłaściwym terminie. Jodła, po sośnie, to jedno z najtrudniejszych do przesadzenia drzew, z powodu palowego systemu korzeniowego. Należałoby ją usztywnić odciągami, aby nie chwiała się pod wpływem wiatrów (rozrywa to regenerujące się korzonki). Do tego dbanie o stabliną wilgotnosć na całej wysokości bryły korzeniowej (a nie tylko w wierzchniej warstwie). Tylko tyle. Pod zadnym pozorem nie dawaj nawozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ po zakończeniu budowy domu zbliża się dla mnie czas organizacji ogrodu, miałbym serdeczną prośbę do Elfir o pomoc w decyzji odnośnie rosnących na działce brzózek.

 

Chciałbym zostawić ich możliwie dużo, ale niektóre wyglądają nie najlepiej bądź rosną w nieszczęśliwej konfiguracji (ciasno zgrupowane lub bardzo krzywe).

 

Załączam kilka zdjęć - na pierwszym jest ogólne ujęcie (przyszłego) ogrodu, a na następnych trzech - wybrane drzewka. Które z nich zostawić, a których trzeba się pozbyć?

 

 

brzózki1_all1.jpgbrzózki01.jpgbrzózki02.jpgbrzózki05.jpg

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko te wycięła, które tak bardzo pochylone i w jednym miejscu rzeczywiście jest duże zagęszczenie.

Siedzą sobie grupkami i można fajnie zaaranżować przestrzeń pomiędzy nimi – jakaś polanka obsadzona np. dereniami :) Może miejsce na hamak, ławeczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tle tui szmaragd mogę posadzić hortensje limelight , chodzi mi o np. dwa krzaczki. Co posadzić wtedy w dolnej partii, żeby fajnie wyglądało i kontrastowało? I zastanawiam się jeszcze czy hortensja się rozkrzewia, bo nie wiem ile zakupić krzaczków hortensji. A może między hortensjami jeszcze coś posadzić? To będzie taka rabatka koło tarasu, więc chciałabym żeby było przyjemnie i kolorowo. I jeszcze mam jedno pytanie. W jakiej odległości od ogrodzenia posadzić jałowca blue alps? Dziękuję... Co ja bym bez Was zrobiła :) Edytowane przez agatkaaax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...