Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ale to też nie jest objaw schnięcia trawy

 

Przesuszony trawnik wygląda tak:

20120419154.jpg

 

http://ogrodologia.info/images/brunatna_plamistosc_traw.jpg

 

Mój trawnik miejscami tak wygląda-zwłaszcza ten zakładany wiosną, nie było mnie w domu w okresie upałów i taka katastrofa- szkoda,że muszę to na nowo robić- narobiłam się co niemiara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie w czwartek pierwszy zakup,wiśnia szczepiona na 200cm, średnica pnia 6-8cm, rozumiem że pień pójdzie na szerokość, tylko takie obecnie mają w szkółce chyba najbliższej nas w której mają wiśnię

 

Oczywiście, że będzie grubszy. ale pamiętaj o bardzo porządnym palikowaniu, najlepiej z 3 palików. Żeby ci się pień nie pokrzywił od wiatrów.

 

ale jeszcze jedno pytanko czy to dobry okres do sadzenia, czy z uwagi na temperatury powinienem odłożyć prace na późniejszy termin np. wrzesień

 

 

Jak będziecie podlewać to można teraz też sadzić.

Pamiętaj, że dla drzewa nie można lać po wierzchu. Trzeba naprawdę dobrze podlać by woda przesiąkła aż do korzenia, czyli na 50 cm!. Profesjonalnie zakopuje się perforowane rurki przy korzeni i leje wodę do tych rurek.

wy możecie przy korzeniu zakopać z dwóch stron dwie butelki 1,5l PET zakręcone, ale z odciętymi denkami i podziurawione nożem. I do nich wlewać wodę.

 

http://images63.fotosik.pl/1148/566f9150a2406e17gen.jpg

 

Pamiętaj, że paliki i butelki trzeba wkopać PRZED sadzeniem, bo odwrotnie jak będziecie to robić możecie uszkodzić korzenie rośliny.

 

 

Ja za pomocą mniejszych butelek podlewam pomidory.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy powojniku Jan Paweł II zaczynają więdnąć niektóre końcówki górne pędów. Co to za choroba i czym opryskać. Jest on nawożony specjalnym nawozem do powojników.

 

Uwiąd powojnika. Choroba spokrewniona z werticillium. Obciąc więdnące części z zapasem do zdrowej tkanki. Oprysk (Saprol, Nimrod, Bayleton) + podlewanie doglebowe chemią - w kilku powtórzeniach. A potem podlewanie bioseptem do końca sezonu i w przyszłym roku co miesiąc.

 

Chorych roślin nigdy się nie nawozi bo to przyspiesza rozwój patogena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pproszę o inform. czy na tawułę japońską Goldmund i na bodziszek Max fri mogę dać geowłókninę ( a na to oczywiście korę ) . Jak one rosną?czy geowł. nie zahamuje wzrostu ?- nie chodzi mi o samą kwestię geowłókniny ,ale o to czy te rośliny nie rosną jakimiś rozłogami podziemnymi lub coś podobnego :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 3/4 rolki. Kupiłam bo myślałam niezbyt mądrze. Na szczęście daje się to świetnie wykorzystać pod ścieżki w ogrodzie, albo na dno rabat wyniesionych w warzywniku.

 

Możesz użyć tektury z pudełek po towarach np. z Biedronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...