Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Liściaste i tak powinno się silnie skrócić po posadzeniu, by się lepiej krzewiły, więc nie krępuj się z cięciem."- czy to znaczy że taką np. tawułę jap. Goldmund tż obciąć - mała jest jak obetnę to..... nie nacieszę już wzroku. Obcięłam jeden krzew derenia na 30cm i nie odbija , czy w tym roku powinien jeszcze póścić liście ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja) Pelargonie nawiozłam zaraz przed posadzeniem takim nawozem długo działającym (zielono - żółte kulki chyba Substral) Może te zdjęcia jeszcze coś podpowiedzą

http://images61.fotosik.pl/1169/adce21bd54a952c0m.jpg http://images64.fotosik.pl/1170/010fce3e6d9ce032m.jpg

Edytowane przez waniliowaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naberia - masz tam poutykane pojedyncze rośliny. Po prostu zwiększ ilośc sztuk czegoś co już jest na rabacie.

Rośliny powinno sadzić się grupami, jeśli ogląda się rabatę z dystansu.

Na dodatek u ciebie powstał układ symetryczny względem drzewka, co nie wygląda korzystnie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elfi i czytający, mam prośbę - pomocy.

Od dwóch tygodni fruwa coś nad moimi drzewami.

Na początku zauważyłam nad modrzewiem, ale teraz rozpanoszyły się już nad każdym drzewem.

 

Szukałam w necie, znalazłam chrząszcza o nazwie zmięk żółty

Podpowiedzcie mi czym to cholerstwo spryskać nic nie znalazłam na ten temat :(

 

http://systemc.pl/domek/2014/07/robal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i od razu bardzo proszę o pomoc.

 

Nie było nas trochę w domu i po powrocie zauważyłam, że na cisach pojawiło się dużo uschniętych gałązek, jak na poniższych zdjęciach. Co to może być, jak im pomóc? Czymś opryskać?

 

20140715_195916[1].jpg

 

20140715_195934[1].jpg

 

I drugi problem z rododendronami. Na pierwszy rzut oka wyglądają ładnie i zielono, ale jak rozchyliłam gałęzie, to zobaczyłam mnóstwo żółtych liści. Co może być przyczyną?

20140715_200226[1].jpg

 

A jeden, który jest pięknie zielony, stał się czyimś pożywieniem... Jak zwalczyć tego szkodnika?

20140715_200333[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, coś mi zaczął chorować świerk biały. Brązowieje mu czubek. A może go słońce popaliło. Opryskać go czymś?

 

 

Przedziorek, jak w każdym świerku typu "Conica". Opryskać - akurat tego gatunku bez oprysków w zdrowiu się nie utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...